Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Vegánok, mi a helyzet a...

Vegánok, mi a helyzet a szúnyogirtással és a légy lecsapásával?

Figyelt kérdés

Csak érdekel, mert nekem ez elég paradoxon, hogy az egyik állatot védjük, a másikat irtjuk, és nem fér össze számomra a kép.


Nem kötekedni akarok, csak kérdezek.

Vagy ti nem csapjátok le? Vagy csak ha nagyon muszáj? Vagy hogy van ez?


Ui.: bocsi a kaja kategóriáért, tudom, hogy nem eszitek meg, csak máshol nincs vegán kategória:D


Na és főleg az olyanok válasza érdekel, aki tejet se iszik, nem használ állatokon tesztelt kozmetikumot, stb, de persze bármi épkézláb válasznak örülök.



2017. márc. 1. 02:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
37%

A vegán 'étkezési eltévelyedése' miatt nem eszik húst, nem pedig állatvédő elve miatt.

Lecsaphatja a kártékony állatot, csak ne egye meg!

2017. márc. 1. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
27%
Nem mert az nem cukiiii.
2017. márc. 1. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem ezeket a kérdéseket kár firtatni és provokálni. Nem, nem vagyok vegán, még csak vegetáriánus sem, ma reggel is becsaptam egy kis sonkát olyan állatból, amit egy haverék vágtak le.


Az ő lelküket ez megnyugtatja, legyen így jó nekik. Ne térítsenek, és mi se bántsuk őket.

2017. márc. 1. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Én vegán vagyok, azért, mert ellenzem a nagyipari állattenyésztést, és környezetvédelmi szempontból jobbnak tartom a vegán életmódot.

Megpróbálok minden életformát tiszteletben tartani, így ok nélkül nem csapkodok le minden rovart, de ha zavaró mint egy szúnyog, akkor esélyes. Persze lehet, hogy ez nem egészen fair, de számomra a vegánság arról szól, hogy tegyek az olyan állatok szenvedése ellen, akik egy ember által megteremtett szituációba kényszerültek bele.

2017. márc. 1. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
75%
Én nem vagyok vegán (sőőőt :D épp szalonnás-kolbászos lecsót burkolok), csak felmerült bennem a kérdés, hogy a szúnyognak amúgy van bármi élettani haszna? Mert ha nincs, akkor akár vegán vagy, akár nem, KILL IT WITH FIRE!
2017. márc. 1. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
93%
Én se vagyok vegán, de szerintem, ha elszaporodnak a csótányok azt a vegánok is irtják mert a saját egészségüket veszélyezteti. Húst is ennének ha az életük függne tőle és így érthető szerintem.
2017. márc. 1. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
76%

jó kérdés :D

amúgy ha valaki egészségügyi okból nem eszik húst, azt megértem.

de ha valaki nagyipari állattartás miatt nem eszik húst, azt már kevésbé, hiszen itthon elég könnyen hozzáférhetőek a tiszta húsok.

egy filozofálgató vegán ismerősöm "állatvédelmi" okokból nem ette meg a meg nem termékenyített tojásokat sem... kár, hogy a szúnyogokra nem kérdeztem rá nála.

2017. márc. 1. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
87%

"a szúnyognak amúgy van bármi élettani haszna?"

A lárváiknak jelentős szerepe van a vizek tisztán tartásában, csökkentik az eutrofizációt.

Kifejletten meg, hát, jó táplálék egy rakás madárnak és békának :D

2017. márc. 1. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Csak vegetáriánus vagyok, nem vegán, de szent sem. Mennyiségtől függ, egy-két hangyát nem csapok le, de ha ellepik a konyhát - ahogy az tart most már egy hónapja -, akkor mészárolni kezdek. Az utánpótlás sosem fogy el, úgy alkotta meg őket a természet, hogy figyelembe vette a halékonyságukat, azért van belőlük olyan sok.


A szúnyogokkal hasonló a helyzet, ők nem bántanak engem, mert nem vagyok finom, cserébe én sem bántom őket, ha nem olyan sokan jönnek, hogy ki sem látszik alóluk a mennyezet (mivel nem vízközelben lakom, ilyen utoljára a 2010-es nagy-nagy áradáskor volt). A legyeket nem csapom le, mert gusztustalan foltot hagynának, csak kihajtom őket az ablakon. Poloskát viszont nem hagyok életben, mert annak az égvilágon semmi haszna nincs, az eredeti élőhelyén is kiirthatatlan kártevő, nem is értem, miért létezik egyáltalán.

2017. márc. 1. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Hogy ha többen az állatok szenvedése ellen lépnek föl a vegánsággal, (ezt megértem és támogatom is meg minden), akkor miért van az, hogy mondjuk házi, otthon lefejt tejet sem isznak, pedig tudják, hogy jól van tartva a tehén? Persze ezt is megértem, ha valaki így gondolkodik, mert szíve joga, csak főleg ezzel a képpel nem tudom összeegyeztetni a szúnyoglecsapósdit.

2017. márc. 2. 00:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!