Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Tavaszi depresszió? Mit lehet...

Tavaszi depresszió? Mit lehet tenni ellene?

Figyelt kérdés
Ahogy jobb lett az idő, el kezdtem magam nagyon lehangoltnak érezni. Este kifejezetten rossz. Napközben elviselhető. De ahogy megy le a Nap, hiába van kellemes idő, ilyen nyárias, mégis le vagyok hangolva és sírhatnékom van. Mitől lehet ez? Depresszió? Szedek vitaminokat, mert arra is gondoltam, hogy amolyan tavaszi fáradtság lehet. De nem mondanám, hogy sokat javult a helyzet.
2017. márc. 2. 23:01
 1/4 anonim ***** válasza:

Kevés az infó, de ha ezeket megadnád akkor megpróbálnék segíteni :)

-mitől/miért vagy depis?

-kor és nem

-sportolsz eleget?

-barátokkal párkapcsolattal mi a helyzet?

-iskola/munkahely bajok?

-hogy vagy most?

-van valami pontosabb elképzelésed a kérdéseddel? (mert te ugye csak a meghatározást szeretnéd itt megkapni, hogy ez depresszió vagy nem... de mire mész vele? mit akarsz ezzel elérni? ha már itt tartunk, honnan tudnánk mi jobban ezt a dolgot mint te és a környezeted?)


F/18

2017. márc. 2. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is lehangoltságra hajlamos időszak a tavasz (pedig amúgy sok szépséget találok benne).

Végre jön a jó idő, amikor legszívesebben becsapnám magam mögött az ajtót, felpattannék a bringámra és tekernék a végtelenbe. Végre jönnek a hosszú, langyos esték, melyeken a páromat átkarolva az utolsó sugárig bámulnám a lenyugvó napot.

De hiába a jó idő, csak a szívem fájdítja, ha feladat van, meló van, tanulás van, stb.

Ha pedig egyik sem nyomja a vállamat, magyarán tényleg minden adott, hogy boldogan töltsem az időmet, az tud a legkeményebb lenni. Ilyenkor szembesül vele igazán az ember, hogy mennyire jelent akadályt az életében a saját belső, senki másra nem fogható tehetetlensége. Ez pedig, ha lelkileg kisebb-nagyobb gödörben vagy, nem túl jó érzés.

2017. márc. 3. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Bocs, lehagytam, hogy mit szoktam ellene tenni.

Ha sírhatnékom van, bőgök egy jót, ami önmagában is egy felszabadító érzelmi élmény. Ráadásul örömet okoz a tudat, hogy még nem veszett ki belőlem egy szomorú nyári este megkönnyezésének a képessége.

Amúgy pedig lenyugodni, nem görcsölni, a jó időt lehetőségként, nem pedig kényszerként megélni.

Ha sok a feladat, annyi baj legyen, szeptemberig tart az év világosabbik, langyosabbik fele, biztos lesz még lehetőség kihasználni.

Ha pedig mélyebb problémákkal szembesít a tavasz, akkor meg úgysincs instant megoldás, azok nem két nap alatt fognak megszűnni.

2017. márc. 3. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nő vagyok egyébként. Párkapcsolat, munka terén most épp minden rendben. Talán az lehet, hogy sajnálom, hogy nem mehetek egyet kirándulni, mert dolgozom. Pedig imádom a munkámat. Este pedig hiába van lehetőségem élvezni az utolsó napsugarakat, mégis rosszul érzem magam. Fizikailag jól vagyok, csak lelkileg visel meg valamiért. Nem a "megszokott" depresszió, mert ezt nem tudom konkrét problémához kötni, hiszen a tavasz pont, hogy nem negatív élmény lenne. :)
2017. márc. 3. 06:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!