Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Boldog depresszió?

Boldog depresszió?

Figyelt kérdés
Főleg olyan valaki véleménye érdekel, aki volt már depressziós. Régebben határozottan depressziós voltam, olyan szinten hogy öngyilkosság gondolata is kerülgetett. De azóta sok minden változott, nem mondom hogy tökéletes az életem, sőt...de akár gondtalannak is mondhatnám vagy akár boldognak. De mostanában észre vettem hogy pont olyan dolgok utána, mint mondjuk egy jó buli napokig úgy érzem magam, mint akinek nincs miért élnie és ha nem is öngyilkos gondolataim vannak, de éppen az se érdekelne ha nem élnék tovább. Mással is szokott ilyen leni, depresszióbol kilehet egyáltalán gyógyulni?

2017. febr. 4. 21:54
 1/3 anonim ***** válasza:

Igen ki lehet belőle gyógyulni,de nem teljesen. Aki már volt depressziós,annak az agyféltekében ott is marad. Nem tűnik el teljesen.

Itt van anyám pl.

Ő szülés után kapott,eret is vágott. Kezelték gyógyszerekkel stb. jobban lett.

Pár évre rá olyan munkahelye lett,hogy sok volt a stressz,sok pénzzel kellett bánnia. A folyamatos idegeskedés miatt előjött neki megint és elfelejtett dolgokat,egy órán belűl vagy 5x megkérdezte ugyanazt. és mai napig látszik rajta,hogy nincs minden rendben vele,pedig gyógyszereket is szed rá. Megváltozott,már nem olyan,mint régen.:/ Mindenben,mindenkiben csak a rosszat látja. Kötekedik mindenkivel. Semmi nem tetszik neki.


De velem is volt már hogy olyan gondolataim voltak hogy "nincs miért élnem" "jobb lenne ha nem is élnék" "hogy mi értelme az életnek,ha úgyis meghalunk" és hogy öngyilkos akartam lenni. De valahogy sosem gondoltam ezt annyira komolyan hogy meg is tegyem. És mostmár..nem is tenném. Van egy csodálatos unokatesóm akit szeretek,imádok. Ő érte érdemes élnem.

Minden embernek meg kell találnia azt a valamit/valakit,amiért/akiért érdemes élnie :) Ami boldoggá teszi.

Ha az emberek,feleannyira tudnák a dolgok jó oldalát nézni,mint amennyire a rosszat,már sokkal boldogabb emberek élnének ezen a Földön.

2017. febr. 4. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Depresszió utáni boldogságra gondolsz voltaképp...


Csak magad tehetsz érte,senki más.Miért ne lehetne? Egyenesbe vágni az életed,szintén csak magad tudod.

Nem elképzelhetetlen.

SÚlyos eseteknél ,aki gyógyszerezi magát..meg elmeroggyant azzal nem sok mindent lehet kezdeni,amóndója vagyok.

2017. febr. 5. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Hogy én ezzel orvoshoz forduljak, vag gyógyszert szedjek nagyon messzire állok, és azt gondolom, egy olyan dolgot amit nem ismernek kezelni se fognak tudni, az agy pedig pont ilyen, azért mert beszedsz valami drogot, ami kitudja mit kavar oda bent azért hogy jobban érezd magad miközben az életed ugyan olyan szar marad, ami tulajdonképpen a gond forrása, annak mi értelme?

Én is úgy gondolom, hogy ezen magunk tudunk csak változtatni, de mint mondtam nekem azóta sok minden változott, javult ha úgy vesszük és mégsem sikerül megszabadulni a dologtól.

2017. febr. 5. 10:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!