Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ki, mit tanácsol egy fiatal...

Ki, mit tanácsol egy fiatal lánynak?

Figyelt kérdés

Közel egy éve pszichés, lelki problémáim adódtak, képtelen voltam közösségbe menni, rendkívül önbizalomhiányos voltam, szorongtam, befelé fordultam...

Hogy ez miből eredendően alakult ki nálam, az már egy másik történet, amibe most nem akarok nagyon belemenni, mert túl hosszú lenne, de annyit elárulok, a családi "állapotomhoz" van köze, pontosabban mondva a szüleimhez.

Kjelenthetem, mára már nem küzdök ilyen problémákkal, de viszont az iskolát egy időre abbahagytam, a problémámból adódóan.

Új életet szeretnék kezdeni, elképzeléseim is vannak, csak nem tudom hogy kezdjek neki...

16 éves vagyok, egy faluban élek, jó képességekkel rendelkezem, szeretnék Budapestre menni, ott tanulni, új életet kezdeni, de mostmár csak felnőtt képzéseken vehetek rész (itt leginkább az esti iskolákra gondolok, ugyanis először egy érettségit akarok szerezni).

A gond azonban ott kezdődik, hogy édesanyámmal nem igazán jövünk ki egymással, és ugyan beszéltem vele erről, nem is egyszer, de megmondom őszintén ezt ő nem kifejezetten támogatja, azt tanácsolta "vágj bele egyedül, mert nagy vagy már".

Jó körülmények között élünk, de tőle nem várhatok anyagi és egyéb támogatást, ezért nagyon eltanácstalanodtam, mert nem tudom mitévő legyek és hogy kezdjek neki...



2017. márc. 3. 17:26
 1/3 anonim ***** válasza:
Hát ha a szüleid ilyen faszok, sajnos saját erődből kell elérni. Munka, stb.
2017. márc. 3. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
35%
Diákmunka, aztán lakótársakkal albérlet. El lehet érni :)
2017. márc. 3. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
47%
Mindegy hol vagy 16 évesen a szüleid kötelesek anyagilag támogatni akár felis jelentheted őket
2017. jún. 18. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!