Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szüleim nem dolgoznka mit...

Szüleim nem dolgoznka mit csináljak?

Figyelt kérdés
25 éves srác vagyok, 19 éves korom óta anyám egésznap itthon ül, nem dolgozik, apám sem nagyon, semmi pénzünk nincs, én meg csak egy érettségivel 3 éve már, egy gyárban dolgozom 3 műszakban . havi 120 ezeért kb. Hitelünk van,nincs pénzünk. Szüleim anyám életmódja: reggel felkel, gépezik facebook, játék, napi 1 órában aztán tvzik, aztán gépezik és alszik és régóta így megy ez. A szobám nincsen feltapétázva, ki kéne efsteni, nicns ágyam, nincs székem, egy laptopom van, amita fizetésemből vettem nagynehezn, és anno ott kellett hagynom a gépészmérnőki tanulmányokat, csak azért mert a szüleim nem akarnak dolgozni. Ha elköltözök albérletbe, ott is dolgoznom kéne, de akkor tanulmáynaimat sem tudnám fizetni, így se tudom. Ráaádásul összeegyezhetetlen a 3 műszak meg az egyetem. TEhát még nicns szakmám de már 2 éve lehetne. Én azt nem értem , hoy miért nem bírnak ki a szüleim másfél évet? Amig én nem végzek a sulival? Miért kell évek óta szenvedni,, másfél év eltelik utána azt csinálnak amit akarnak, mert a szakmámban fogok dolgozni, és viszonylag jó fizetéssel.
2017. márc. 6. 12:27
 1/8 anonim ***** válasza:
59%
A szüleit nem választhatja meg az ember. Rossz lehet látni, hogy ilyenek, de már jó néhány éve felnőttél, a sorsod a te kezedben van. Vagy összeszorítod a fogad, és megpróbálsz kitörni, vagy... 20 év múlva te is ott tartasz majd, mint ahol most a szüleid.
2017. márc. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Menekülj otthonról, bérelj egy szobát, próbálj félretenni, esetleg keress olyan munkát ami mellett tudsz tanulni! A szüleid kénytelenek lesznek dolgozni, ha te elköltözöl és nem tartod el őket.
2017. márc. 6. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Miből élnek? Jó lenne tudni a titkot, hogy lehet munka nélkül? Vagy a Te 120-ból éltek hárman? Nincs ágyad? Hova lett? soha nem volt? A padlón alszol? Kicsit kamuszagú az egész mese.
2017. márc. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igy van egy matracon laszok. Nem dolgoznak, Anyám egyáltalán nem, és nem is akar. Apám meg nagyon kevset keres, de ős sem akar, hébe hoba dolgozik. Én dolgozok havi 120 ezret keresek. De 3 műszakba.
2017. márc. 6. 14:58
 5/8 A kérdező kommentje:
Gondolkdotam már az elköltözésen, de hol találnék 25 évesen egy érettségivel munkát? Gyári meg raktári munkákon kivűl? Proetckió nélkül? De már 2-3éve meglehetne a szakmám, ha szüleim erőt vennének magukon, de nem,,, .. Tulajodnképpen mind1, irigylem azokat akiket legalább az egyetemi évei alatt támogatják a szülei. Nem értem a logikát, ha nekeme meglenne másfél év mulv a szakmám, akkor ezt a másfél évet ami már 2 év alatt meglehettt volna miért nem bírják ki? Nagyon nehéz...
2017. márc. 6. 15:01
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem lehetsz egyszerű eset te se. :D Hagyd ott a szüleidet, ha nem teszel a seggük alá "mindent" kimozdulnak majd a komfortzónájukból, és akkor muszáj elmenniük dolgozni, ha élni akarnak. Nem tudom hol laksz, de simán azt is megcsinálhatod, hogy elköltözöl messzebbre tőlük, itt vannak gyárak mifelénk (NY-MO.), és az alap legalacsonyabb beosztású gyári munkások is megkeresik a 150-et túlóra nélkül.
2017. márc. 6. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Ha elköltözök albérletbe, ott is dolgoznom kéne, de akkor tanulmáynaimat sem tudnám fizetni, így se tudom."


Ezért van a diákhitel. Annak a segítségével el tudod végezni a sulit.

2017. márc. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Èn folyamatos műszak, azaz 3 nap nappal 12 òra , 3 szabad, 3 nap èjjel mellett diplomáztam, fizumbòl èltem, tandìj, suli diákhitelből.
2017. márc. 7. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!