Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti mit gondoltok erről társada...

Ti mit gondoltok erről társadalmi szemszögből?

Figyelt kérdés

Hali.Azt vettem észre most már egyre többször hogy a suliban az emberek egyre jobban úgy néznek rám egy folyosón mint ha valami természet ellenes jelenség lennék. Mivel gimibe járok ezért itt a diákoknak jobban meg van "kötve" a keze mint pl egy szakiskolában (ezzel nem a szakiskolák tanulóit akartam ócsárolni) hanem arra akartam asszociálni hogy az én iskolám kicsivel merevebb mint a többi. Na most van egy sejtésem hogy miért néznek rám így az emberek...mivel elég merevek a szabályok ezért mindenki átlagosan öltözködik. Na most én rocker illetve metál zene kedvelőként általában feketében vagyok acélbetétes bakancsban illetve oldallánc és a motoros mellény fellvarróval nálam egyfajta megszokott alap stílus. Elég sok negatív véleményt kapok az öltözködési stílusomra mint pl "Olyan vagy mint egy csöves" "Mi ez a jelmez!?" csak hogy kettőt említsek (amiket egyébként teljes mértékben figyelmen kívűl hagyok). Ezeket általában tanároktól kapom. A kérdésem eme hosszú szöveg után annyi lenne hogy ti mit gondoltok azokról az emberekről akik íly módon "kilógnak" a sorból...pontosabban ha normálisnak tartjátok akkor miért és ha nem akkor miért?


Továbbá az is izgatna hogy van-e valaki ugyan ilyen helyzetben az iskolájában? Amúgy 16/F ha valakit érdekelne :D


Köszönök minden egyes választ.


Tisztelet! :)



2017. márc. 7. 20:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Szinte totál közömbös számomra.
2017. márc. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Bad G-Sus válasza:
mindenki úgy öltözködik ahogy akar, jól esik neki. hidegen hagyna a dolog ha valaki úgy mond kilógna a sorból az öltözetével.
2017. márc. 7. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Ennek örülök hogy vannak még emberek akik ezt tiszteletben tartják , erre felé iy lehetne 1-2.


Egyébként köszönöm szépen a válaszokat megy a zöld pacsi!

2017. márc. 7. 20:53
 4/14 anonim ***** válasza:

Társadalmi szemszögből? Ne röhögtess!

Ki a fenét érdekel, hogy te vagy mások mit aggatnak magukra?

Legfeljebb a korosztályodban foglalkoztok egymás gönceivel, de majd elmúlik, ha felnőtök.

2017. márc. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

A társadalmi szemszöget úgy értelmeztem hogy a én korosztályom csak hirtelen nem jutott eszembe más szó rá úgyhogy bocsi :\.


Amúgy meg megy a zöld pacsi neked de is! Köszi!

2017. márc. 7. 20:59
 6/14 anonim ***** válasza:
Pár év és elfelejted.
2017. márc. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
100%
Ha én látok egy ilyen mebret, általában megnézem magamnak, mert szerintem nagyon vagány, ha ilyen kiütköző stílusod van, és ezt fel is vállalod. Természetes, hogy megnéznek az emberek, de nem feltétlenül rossz szándékból. Aki meg leszólja a stílusod, azzal nem kell foglalkzni, mindenkinek más az ízlése, és emiatt senkit sem szabad elítélni.
2017. márc. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Psycho ***** válasza:

Ezen az életszakaszon anno én is átestem, sőt, pár ruhám illetve a bakancsom a mai napig megvan (28/F). Az osztályunkban ez normális volt, sokan voltunk rockerek, de iskolai szinten már más volt a helyzet, meg persze a tanárok irányából is.


Ezek az ember identitásának a kifejezőeszközei, sugározzák azt, hogy valamilyen csoporthoz tartozol (mint pl. a focidrukkeren a csapata meze). Vonzzák a szemet, mert elüt az átlagtól, és megvan az a mellékhatása, hogy könnyen egyből "be is ránthatják" magukkal az előítéleteket és sztereotípiákat, amiket a megfigyelők a csoportról gondolnak - ezért látod azokat az intenzívnek tűnő érzelmeket a tekintetekben.

Mivel egy - ahogy Te fogalmaztál - társadalmi (al)csoport tagjairól beszélünk, ezek esetenként eltérnek a "mainstream" (úgy is mondhatnám, konzervatív) normáktól, ezt pedig nem mindenki tolerálja. "Outsider! Kilóg közülünk! Fujj!".


Az identitáskérdés pedig pontosan a középsulis időszakban kardinális kérdés, általában akkor keressük. Ez felerősítheti a csoportok közti visszhangokat, a tanároknak meg hivatalból a konzervatívat kell hirdetniük (elvileg). Mondhatni amit tapasztalsz, egyáltalán nem meglepő.


Persze a tekintetek a sulin kívül is megmaradnak, csak ott nem adnak neki annyiszor hangot, mert hát mindenki rohan a maga dolga után. Mindezek persze csak trendek és kivételek mindig vannak.

2017. márc. 8. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat megy megy mindenkinek a zöld pacsi! :) Egyébként vélemények jöhetnek még.
2017. márc. 8. 06:26
 10/14 anonim ***** válasza:
47%
Én még kirívóbban öltözködök,igazából nem érdekel ki mit gondol rólam.Van aki ezért szeret van aki ezért utál....utóbbi nem igazán hat meg.
2017. márc. 8. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!