Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért alakult ki az a társadal...

Miért alakult ki az a társadalmi elvárás, hogy a férfiaknak legyen rövid hajuk a nőknek meg hosszú?

Figyelt kérdés

Meg a nők miért nem lehetnek szőrösek sehol, a férfiak miért nem sminkelhetik magukat?


Stb. Stb.


Szerintem a férfiak jobban néznének ki hosszú hajjal, miért jó ez? Miért kell ennyire alkalmazkodni a normákhoz? Miért nem vagyunk szabadabbak?


2016. jún. 2. 16:20
 1/9 anonim ***** válasza:
65%

Azért ma is sok férfinak van hosszú haja lásd rockerek de nem csak nekik..És ők is tetszenek a nőknek. A mai divatos "ecsethaj" sem rövid.

Azért alakult ki mert a katonáskodás férfidolog, és ott praktikumból a rövid haj volt a kötelező. Nem kell vele törődni,fésülgetni szárítgatni, nem akad be semmibe ,nem akaszkodik bele az ellenség keze.

A nőknek meg jól áll a hosszú haj,nagyon sokat dob rajtuk. Csak a nagyon szép arcú lányoknak áll jól a rövid haj, de ők is szebbek lennének hosszúval.Viszont őket sem kövezik meg ha rövid a frizurájuk . A nők tetszeni akarnak,ez ilyen egyszerű.

2016. jún. 2. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
48%
te bolond vagy
2016. jún. 2. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
94%

Van egy csomó részben indokolt, részben csak megmaradt társadalmi elvárás, de azért elég szabadon ignorálhatod a legtöbbet.

Simán lehet egy férfinak hosszú, hidrogénezett haja, férfismink is létezik (bár alapból inkább csak fotózáshoz kapnak a vőlegények vagy mások szolid sminket, de egyes zenészeknél s rajongóiknál már elég intenzíven is megjelenhet az erős smink) s a nő is lehet szőrös, van azért példa mindkettőre.

A férfiak nekem is jobban tetszenek hosszú hajjal, néha látok egy színészt egy hosszú hajú szerepben s annyira sokkal jobb, mint rövid hajjal... :D Bár sokak szerint bizonyára nem ez a helyzet.

2016. jún. 2. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
89%
Nekem például azért rövid, mert olyan szinten zsíros hajam van annak ellenére, hogy rendszeresen mosom, mintha egy boci lenyalta volna a hajamat, és az sokkal visszataszítóbb látvány a lányok számára, mint a rövid haj.
2016. jún. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
86%
Utolsó vagyok: Bocsi a sok szóismétlésért, nem volt szándékos. :)
2016. jún. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Első, de nincs háború, nem kell katonának menni, akkor minek?
2016. jún. 2. 17:07
 7/9 A kérdező kommentje:
Utolsó amúgy nekem még mindig jobban tetszik a hosszú még zsírosan is, mint a rövid.
2016. jún. 2. 17:08
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem nem, mert igénytelennek nézek ki úgy.
2016. jún. 2. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
58%
Vékony vagyok, kölyökképem van és nagyon dús a hajam, szóval ha még hosszú is lenne, kb az emberek fele első ránézésre nőnek hinne. Köszönöm, ebből pedig nem kérek :)
2016. jún. 3. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!