Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Futárnak illik adni borravalót?

Futárnak illik adni borravalót?

Figyelt kérdés
2017. márc. 8. 09:14
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy gondolod. Én szoktam valamennyit, de nem kötelező.
2017. márc. 8. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
60%

Én nem szoktam adni nekik.

Pizzafutárnak vagy más kaja kiszállítónak szoktam. De aki csomagot hoz annak nem.

2017. márc. 8. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
78%
Nem. Ő kap ezért fizetést. Ráadásul semmi pluszt nem tesz azért, hogy ráadásként kapjon pénzt.... Bőven elég azt kifizetni, amit visznek.
2017. márc. 8. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%
Mondjuk a pizzafutár se tesz semmit. Szóval én annak sem értem, minek kell adni. Mert az, mikor egy étteremben ebédel valaki, és ad a pincérnek....aki jó esetben körbeugrálja...oké, érthető. De ezek a kiszállítós munkások semmi pluszt nem raknak le az asztalra. Azt csinálják, ami a munkájuk, amiért megkapják a főnöküktől a fizetésüket. Nem nekem hozzák ki legelőbb a csomagot/pizzát, nem figyelnek az én csomagomra/pizzámra jobban...akkor meg??
2017. márc. 8. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem! Semmi különlegeset nem tesz,néha úgy dobálja mások csomagjait,hogy azon is elgondolkozom átvegyem-e az enyémet mondjuk törékeny tetmék esetén....


Egy alkalommal volt egy nagyon kedves helyettes futár,de ritka az ilyen.

2017. márc. 8. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
76%
nem adok, ez a munkaja, ezert kapja a fizetest.
2017. márc. 8. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
76%
Nem, a munka nehezét amúgy sem ők végzik.
2017. márc. 8. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
75%

Én adok minden futárnak, mert vannak munkák, - ilyen a futár is - ahol alapban azért nagyon alacsonyak a munkabérek, mert be van kalkulálva a borravaló.

Engem 100-200Ft nem vág a földhöz, a másik embernek meg jólesik.

Ha nagyon nyomorult lennék, akkor nyilván nem adnék, de akkor csomagokat, vagy kaját sem tudnék rendelni.

2017. márc. 8. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Én legtöbbször adok, de van mikor kihagyom.
2017. márc. 8. 14:08
 10/10 anonim ***** válasza:
Általában csak felkerekìtek :)
2017. márc. 8. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!