Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » 29 éves vagyok, és még egyálta...

29 éves vagyok, és még egyáltalán nem vágyom gyerekre (nem mintha lenne kitől). Más is van ezzel így?

Figyelt kérdés

2017. márc. 10. 16:55
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Aggódom, hogy késő lesz, mire észbe kapok, de egyelőre egyáltalán nem tartok ott... közben meg azt látom, hogy a kortársaim sorra szülnek... Gáz vagyok?
2017. márc. 10. 16:57
 2/13 anonim ***** válasza:
14%

Tiszta ellentmondás vagy. Ennyi évesen már illene eldönteni végre, hogy mit is akarsz valójában, nehogy aztán p..fára esés legyen a vége.


Mindenki úgy alakítja ki az életét, ahogy akarja. Nem más lesz a hibás, ha elb...szol valamit, azért csak is te.

Itt sírsz, hogy még nem akarsz gyereket, de már most aggódsz, hogy késő lesz mire észbe kapsz.


Most nem aggódsz azért, hogy már 29 éves vagy, és már nem sokáig vagy abban az időszakban, amikor még gond mentesen tudsz szülni?


Miért jó neked a szingli élet? Munkamániás vagy? Undorodsz a pasiktól?

2017. márc. 10. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

en meg csak 25 vagyok, ferjem van, o par evvel idosebb tolem, de egyikunk se gondolja ugy, hogy eppen gyerekre vagynank. benne van a " hivatalos 5 eves " elkepzelesunkben, de neha arra gondolok, hogy nem fog megvalosulni sem 5 ev mulva, sem kesobb. szerintem nekunk nem lesz gyerekunk. ezt egy kicsit meg felve fogadom, de majd kiderul, hogy mi lesz.

ha te nem akarsz , hat nem szulsz. de ha gyereket szeretnel, meg 35 evesen sincs keso, szval ne parazz h keson kapsz eszbe!

2017. márc. 10. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Mi ebben az ellentmondás? Jelen pillanatban nem vágyom rá, ugyanakkor ott van a társadalmi nyomás, hogy már "kellene".
2017. márc. 10. 17:14
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is 29 vagyok, én sem akarok gyereket (férjem sem), de én nem érzek semmiféle társadalmi nyomást.
2017. márc. 10. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
31%

Ez az ellentmondás:


"még egyáltalán nem vágyom gyerekre"

vs

"Aggódom, hogy késő lesz," már most előre aggódsz, pedig még meg se történt, már most félsz a jövőbeli dolgoktól, bizonytalan vagy már most


aki 100%-ban biztos a jelenlegi helyzetével kapcsolatban, az nem is foglalkozik a jövővel, főleg nem úgy, hogy már aggódik is érte.

2017. márc. 10. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
37%
Én inkább kiskutyát szeretnék mint gyereket.
2017. márc. 10. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
96%

Nyilván van valamiféle ki nem mondott elvárás a társadalom részéről, hiszen van egy átlagos életút, aki nem azon jár azt nem tekintik "normálisnak". De ez erősen környezetfüggő.


De ez a te életed, azt csinálsz amit akarsz. Viszont így 40+ éves fejjel viszonylag biztonsággal tudom neked megjósolni: olyan 35 éves kor körül kezdesz majd el gyerek után kapkodni,és nem fog összejönni, majd rohangalsz orvostól orvosig, egyik beültetés a másik után. Különösen pikáns lesz ha még rendes kapcsolatod sem lesz és kétségbeesetten fogy nekiállni férjét és apát fogni...


10 ilyen noismerosom kozul 9 csinálta ezt 35 évesen. Pedig huszonévesen mindegyik büszkén képviselte hogy neki aztán nem kell gyerek.


Persze lehet hogy nálad másképp lesz.

2017. márc. 10. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
50%

Én most 31 éves vagyok, és idén fog születni a gyermekem.

Mindig is vágytam rá, de én alapból nagy családban nőttem fel, szeretem a gyerekeket is, és ez egyfajta beteljesülés is, hogy lesz egy kisgyermek, akinek megadhatsz mindent, megtaníthatsz neki mindent, amit tudsz, és büszke lehetsz rá.

Néha az egyetemi évek alatt ezzel bíztattam magam, "Megkell csinálni, hogy majd a jövőbeli gyermekeid büszkék legyenek rád, és megtudj nekik mindent adni."


31 évesen sikerült elérni, hogy saját házunk legyen(nem falun, hanem nagyvárosban, jó környéken.) Emellett anyagilag is atomstabilan állunk, ez volt a feltétele a feleségemnek, amikor közöltem, hogy családot szeretnék. :D

2017. márc. 10. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
Utcán szembejött veled a társadalmi nyomás ? Ez a társadalmi nyomás egy szubjektív képzet, aminek a valósághoz vajmi evés köze van.
2017. márc. 10. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!