Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Elkéstem már az...

Mit tegyek? Elkéstem már az érettségivel?

Figyelt kérdés

Tavaly beiratkoztam egy esti gimibe, de sokszor nem jártam be és nem igazán tanultam. Év végén megbuktam matekból. Egész nyáron nem tanultam semmit, szinte már lemondtam az egészről, végül mégis bementem megírni a pótvizsgát és sikerült.

Oké, ott eldöntöttem hogy innentől komolyan veszem, rendesen bejárok, tanulok rendszeresen stb.

Hát persze hogy nem így lett. Gyűlölöm magamat emiatt...

De szinte majdnem eltelt egy év és alig jártam be, alig írtam meg a dolgozatokat.

Alig vannak jegyeim, így osztályzót kell majd tennem vagy nem tudom mi lesz. :S

1,5 hónap van az érettségiig. Nem tanultam még semmit. Nincsenek tételeim, azt se tudom milyen tantárgyból milyen tételek lesznek. Rohadtul szégyellem hogy ennyire lusta vagyok, de nem tudok megváltozni. :(


Most viszont egyre inkább gyötör a bűntudat, mert nemsoká érettségi és valamit tényleg tennem kéne. De mégis úgy érzem már késő.

Nem tudom hol kezdjek hozzá, mi legyen az első lépés... sokszor inkább hagynám az egészet a fenébe, mert inkább meg se próbálom mint hogy kudarcot valljak. Érzem hogy meg fogok bukni.


20l


2017. márc. 21. 15:22
 1/6 Alain Delon ***** válasza:
Akkor ne menj el az érettségire. Én is úgy csináltam, hogy megírtam az írásbelit, de a szóbelire nem mentem el, hanem az őszi pót-/pótló érettségire mentem el. (Nálam az játszott be, hogy mellette dolgoztam, jártam másik tanfolyamra, és pont akkor jött ki a költözés is. Egyszerűen fizikai képtelenség lett volna megfelelően felkészülni.)
2017. márc. 21. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Van egyáltalán valamilyen célod az érettségivel?

Szeretnél továbbtanulni?

Gyanítom még nem igazán tudod mit szeretnél kezdeni a jövőben és a lustaságod mögött inkább a motiváció hiánya áll.

Egyébként 1,5 hónap alatt még, ha belehúzol simán megtanulhatod a tételeket.

De ne add még fel, hidd el nagyon fogod bánni ha most nem próbálod meg!

2017. márc. 21. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
22%
Egy délután alatt fel lehet készülni az érettségire, egyszerre az összes tárgyból. Kitűnőre. Neked még van másfél hónapod, az alatt simán mennie kellene, legalább annyira hogy ne bukj meg.
2017. márc. 21. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
ha buta vagy akkor ez mar nem fog sikerulni, ha joeszu vagy s nekiallsz tanulni mint allat akkor meg lesz az.
2017. márc. 21. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Egy délután alatt fel lehet készülni az érettségire, egyszerre az összes tárgyból. Kitűnőre."

Egy délután alatt át lehet nézni, hogy melyik tantárgyból milyen feladattípusok várhatóak a vizsga melyik részén, és ha van mögötted 12 végigtanult év, akkor még az is lehet, hogy kitűnő leszel, igen. De amit te írsz, azt te magad se hiszed.

2018. nov. 28. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kérdező, azóta sikerült leérettségizni?
2018. nov. 28. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!