Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért ilyen a mai világ?

Miért ilyen a mai világ?

Figyelt kérdés

A világ felgyorsult. Szinte minden ember rohan mindenhova, senkinek sincs ideje semmire. Szinte már csak úgy rohannak mindenhova az emberek, bárhova mennek. Nincs az, hogy megálljanak egy pillanatra, hogy kiélvezhessék például a napsütést vagy a friss levegőt, hiszen nincs rá idő.


És a mai világban egy embernek elég sok helyen kell megfelelnie: az iskolában, a munkahelyen, az emberek előtt meg kell játszani magunkat, és sok más egyéb példát mondhatnék.


Az emberek alig foglalkoznak egymással, csak felületes legtöbb baráti kapcsolat is.


Majdnem minden embernek lelki és szociális problémái vannak, depressziósak, magányosak, nincsenek barátaik, nincs biztos jövőjük, de még jövőképük sincsen. És belefáradtak az életbe.


Mindenki nyavajog és sajnáltatja magát, hogy mennyire rossz neki, miközben tudja a megoldást, csak lusta vagy nincs elég bátorsága, hogy változtasson.


Tehát kevés kiegyensúlyozott életet élő embert látni manapság... Akinek belenézel a szemébe, és azt mondod, hogy ez ez az ember rendben van. Azt mondod, hogy ez az álmait éli, ez az ember bizony megcsinálta... Te tudsz mondani ilyen embert a környezetedből egyáltalán?


Én a környezetemben legalábbis ezt tapasztalom, hogy szinte már mindenki kiégett - a családom, a barátaim, a volt osztálytársaim, a mostani kollégáim, több száz emberről van szó, és egyről sem tudok, akinek úgymond az életének összes területe harmonizálna, és példaként nézhetnék fel rá.


A mai világot egy szóval jellemezném: képmutató.


2017. márc. 21. 15:42
 1/4 anonim ***** válasza:

Az általánosításokra nem szeretnék most reagálni, de megosztom a saját tapasztalatom röviden:


Igen, van ilyen bőven, amit leírsz, de az én környezetemben nagyon kevés példa van rá, ellenpélda viszont annál több. A környezetemben lévő emberek kiegyensúlyozottak és nem lusták tenni a sorsukért - ez igaz a baráti, haveri körömre (a tágabb haveri köröm kb. 50 fő), kollégáimra, de sokszor azokra is, akiket újonnan megismerek. 2-3 kivételről tudok, ők tipikus önsajnáltató önsorsrontók, de őket nem is tudom sajnálni.

Az ismerőseim többségénél az a helyzet, hogy ha még nem is érték el az álmaikat, jó úton haladnak afelé, közben pedig élvezik az életet és pozitívan tekintenek az életre.


Azt pedig nem hiszem, hogy én vagyok egyedül szerencsés, aki ilyen emberekkel van körbevéve.

2017. márc. 21. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Agymosásnak hívják. Ezért ilyenek.

"Te tudsz mondani ilyen embert a környezetedből egyáltalán?"

Tudok. Én, és egy barátom.

Én a mai világot úgy jellemezném egyszóval, hogy agymosott.

2017. márc. 21. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Manapság azon emberek vannak jól, akik csókosak és kéz kezet fogban élnek.Másokat rugdosnak le-dolgoztatnak, néznek hülyének különben oda az "életük".

Nevetséges sok idióta, akinek az jelenti a munkát, hogy 8-10-re beesik, elpötyög 5 emailt-elunatkozik munkaidő végéig és hú, de sokat dolgoztam.

Persze, hogy a többség már a saját életét is utálja, mert igazságtalan és az ilyenek helyett kell dolgoznia.



Az emberek már valóban nem is akarnak egymással foglalkozni kimerültség-kihasználók miatt, mert még egy nyűg.

Lényegében vannak a meggyötört dolgozó emberek szabadidő-pihenés nélkül, akiket rabszolgáztatnak a gazdag tajók...

Miért meglepő ez a világ valakinek...csak az nem látja, aki "csókos", de nem is akarja.

2017. márc. 21. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Carragher_x ***** válasza:

"Miért ilyen a mai világ"

Mert végső soron világ életben ilyen volt:)

2017. márc. 21. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!