Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit gondolsz miért lett...

Mit gondolsz miért lett mostanában menő, hogy az ember nem néz tv-t? Miért hiszik azt, hogy ettől, vagy attól, hogy néha eljárnak színházba, értelmesebbek, mint mások?

Figyelt kérdés
2017. márc. 30. 18:05
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
92%
Miért szerinted csak azért dobhatja ki valaki a tévét mert menő akar lenni ettől? Az eszedbe sem jut hogy valakit tényleg nem érdekel az a sok semmitmondó baromság ami ott megy?
2017. márc. 30. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
99%

Az internet az azonnal elérhető tartalmak platformja lett. Az ember válogathat, kiszűrheti a reklámokat, tényleg azt és akkor nézi, ahogyan akarja.

A tv ilyen szempontból teljesen elavult. Valószínűleg ez az oka, főleg a fiatalabb korosztály körében.

2017. márc. 30. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
86%
Ahaa..meg latod...odivatu. De nekem jobban esik hatterzajnak,mimt a radio. Az tul sok nekem, akarmilyen zene huzamosan...meg nem csak semmitmondo musorok vannak szerencsere. Szoval eloitelet is
2017. márc. 30. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 Fatal_3rror_ ***** válasza:
90%

Régen mindenki TV-n döglött, ma mindenki gépezik.


Bár nekem így is az ismerőseim 90%-a azzal jön hogy miért nem veszek TV-t, ha annyit keresne mint én akkor tuti venne egy nagy tv-t :D

2017. márc. 30. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
94%

Amióta megszűnt a földi adás nem nézek tévét. Előtte is már ritkábban néztem, míg gyerek voltam akkor a reggeli meséket néztem csak meg.


Nálam inkább meglepődnek, ha megmondom, hogy egyáltalán nem nézek tévét. Szimplán annyi szemét van benne, hogy kár azért előfizetést venni. Filmet letöltöm vagy online esetleg moziban megnézem és annyi. Sorozat ugyan ez. A színháznak még több értelme van mint egy valóvilágnak. Úgyhogy értelmesebb aki elmegy mint aki azt a szemetet nézi.

2017. márc. 30. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
95%

Kábé 2009 óta nem nézek tévét, de korántsem azért, hogy ezzel menőzhessek.

Egyszerűen csak tudom magamról, hogy ha érdekel egy film, akkor azt simán letöltöm és akkor nézem meg, amikor csak kedvem tartja, nem kell függenem egy csatorna vetítési időpontjától. Nincs benne 86 reklámszünet (amiket sokszor egy párbeszéd kellős közepén dobnak be) és akkor tartok szünetet a filmnézés közben, amikor jól esik.

A híreket és időjárást szintén el tudom olvasni a neten, a sok gagyi, celebekkel telepakolt showműsor, tehetségkutató, meg egyéb majomkodás pedig egyszerűen csak nem érdekel, mert tudom róluk, hogy a 90 százalékuk előre megrendezett.

Két dolog miatt volt érdemes régebben bekapcsolnom a tévét: egyik a Showder Klub, aminek nagy rajongója voltam, és szerettem már premierkor látni az adásokat. Csak sajnos időközben azt is pofátlanul telipakolták reklámszünetekkel, másrészt az utóbbi időben nagyon felhígult benne a mezőny, azt látom, hogy már boldog-boldogtalant beválogatnak oda és minden humortalan balfék kaphat 10 perc hírnevet. Hiányzik a kezdeti időszak, amikor még csak egy kisebb, összeszokott csapatból állt a társulat. Arról meg már ne is beszéljünk, hogy az adások is nagyon aránytalanul vannak megvágva; egy fellépő húsz percet beszél, míg egy másik kap kábé ötöt.

A másik ilyen műsor a Beugró volt, amit szintén imádtam és tudtam, hogy nincs túl nagy nézettsége, ezért is igyekeztem támogatni azzal, hogy a tévében néztem. Sajnos hiába, mert a 2010-es évek elején elkaszálták, pedig máig az egyik legszínvonalasabb műsornak tartom.

Szóval ez az én hozzáállásom ehhez a dologhoz. Csak akkor szoktam a tévé előtt ülni, ha látogatóban vagyok a tesóméknál és együtt nézünk valamit, és annyi általában bőven elég is nekem. Általában azt látom, hogy nem fosztom meg magam túl sok mindentől.

23/F

2017. márc. 30. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
0%
Teheteegkutato meg valosagso osszes csatorna osszes musoridejenek 0.0006 szazelekat nem teszik ki, nem tudom, miert jo ezzel jonni
2017. márc. 30. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
95%
Ez nem menőség kérdése. Egyszerűen nincs miért néznem. Nyilván ha bevonnak egy beszélgetésbe valami tv-s műsorral kapcsolatban, akkor megjegyzem, hogy nem vagyok kompetens benne, mert nem nagyon nézek tv-t, de nem pózolok ezzel. Egyetlen egy olyan műsor van, ami érdekelni szokott, és tv-ben megy, azt meg nézem a neten. Filmet szgépen nézek, nincs negyed órás reklám blokk. A hitvány valóságshowk meg tehetségkutatók meg a celebmajomkodások meg nem érdekelnek. Most akkor mond meg hogy miért is kéne néznem tv-t? Hogy ne verjék rá, hogy csak azért nem nézek mert az hiszem hogy az "menő"? Ennyire nincs megfelelési kényszerem, szóval kb egy ép értelmes indok nincs, ami miatt úgy érezném hogy le kéne ülnöm tv-t nézni.
2017. márc. 30. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
90%
Attól mert valaki nem mindennap néz tv-t,és esetleg eljár színházba attól nem hiszi magát értelmesebbnek.Ez nem menőség,egyszerűen rájöttek az emberek,hogy az interneten gyorsabban elérhetőek a dolgok.Én sem nézek mindennap tv-t,csak akkor ha valami műsor nagyon érdekel,vagy ha fontos meccs van.
2017. márc. 30. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
92%

Nem hiszem, hogy akik nem néznek TV-t, azok közül mindenki színházba járna. Inkább csak áttértek az internetre.


Kényelmesebb interneten böngészni olyan tartalmak között, amik valóban érdekelnek.

Egy TV előfizetésben megvannak adva milyen csatornákat kapok, ha a legkisebb csomagnak is nem érdekel a háromnegyede, akkor is muszáj kifizetnem. Nem vetethetem ki, és nem is kérhetek inkább más csatornát helyette.

Egy gyors internet előfizetés kb. ott van a TV szolgáltatók előfizetése ára környékén. És az interneten azt csinálok, amit akarok.

Illetve pár ezer forintért vannak kiváló mobil TV applikációk is, amikkel szintén lehet spórolni. Nem egy TV előfizetést fizetek 5-6-7 ezerért (mert mondjuk az a csatorna érdekel, ami a legnagyobb csomagban van benne), hanem csak 2 ezret az appért, és azon meg rajta van az, ami engem érdekel.

Mondjuk nekem van TV előfizetésem, de tényleg csak akkor kapcsolom be, amikor olyan megy a TV-ben, ami érdekel, amúgy nem használom. Igazából nagyon időm sincsen rá.

Az meg, hogy nézzek mondjuk élőben valamit, akár streamen is lehet. Igaz rosszabb minőségben, de azért élvezhetőek, és a lényeg azon is látszik. Ráadásul ingyen van.


Amúgy a színháznak nem tudom mi köze a TV nézési szokásokhoz. Nem hiszem, hogy a rendszeres színházba járás, és a TV elhanyagolás összefüggne. De a színház azért valóban egy más kategória. Megítélése pedig szubjektív. Aki nem szereti az ilyen kulturális dolgokat, az megveti a színházba járást. Bár valóban több élményt tud nyújtani, mint egy TV műsor. Mindenféle degradálás nélkül, a színház nem mindenkinek való, de nem is kell, hogy mindenkinek való legyen. Pont ettől különleges. A TV és az internet az pedig mindenkié.

2017. márc. 30. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!