Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egészségügyi dolgozók hogy...

Egészségügyi dolgozók hogy bírják lelkileg hosszútávon ezt csinálni?

Figyelt kérdés
Kórházi dolgozókra, orvosokra, mentősökre, nővérekre, akár időgondozókra gondolok. Hogy bírják ki, hogy állandóan beteg emberekkel vannak körülvéve és szinte minden nap találkoznak a halállal? Nem megterhelő ez lelkileg hosszútávon?

2017. ápr. 1. 21:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Miért lenne? Simán tudnám csinálni.
2017. ápr. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én ha látogatóba megyek kórházba (nagyon ritkán szerencsére), már akkor is kikészülök a sok beteg láttán, és napokig levert és szomorú vagyok. Pedig ahová én jártam látogatóba legutóbb, az "csak" a belgyógyászat volt, főleg idős emberekkel. De olyan rossz volt látni, hogy csak ott fekszenek és sokan már nem fognak hazamenni onnan. Nagyon becsülöm az egészségügyi dolgozókat, de sosem tudnám ezt csinálni. Milliókért sem. Pár hónap alatt lelki beteg lennék, pedig alapvetően egy nagyon pozitív , vidám ember vagyok.
2017. ápr. 1. 21:58
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az első évem volt nehéz,majd másképpen fogtam fel,idővel sokkal könnyebb.Én a sugárterápián dolgozom.L/22
2017. ápr. 1. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem aki kibir par evet az elejen utana mar megtanulja kizarni az erzelmeket amennyire lehet es csak munkaeszkozkent tekint a betegre mint pl egy autoszerelo a hibas autora. Hosszutavon meg csak az marad a palyan akinek ez a hivatasa
2017. ápr. 1. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
63%
Hosszútávon? Bunkók, nem vesznek emberszámba.
2017. ápr. 2. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Tisztelet az osszes egeszsegugyi dolgozonak!!! biztosan nem konnyu.
2018. jún. 25. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!