Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Akiknek nagyobb a fizetésük,...

Akiknek nagyobb a fizetésük, min spóroltok és mire költötök?

Figyelt kérdés

Mostanában figyeltem fel arra, hogy akinek nettó 300 körüli fizetése van, azok használt kocsit vesznek, 3-5-8 ezer ft-os cipőt hordanak, ledöbbennek mikor egy bevásárlás során 2-5 ezret kell fizetni, 1500 ftos akciós ruhát vesz, mert a 3 ezres már drága stb.


És meglepett ez az egész, hogy miért spórolnak ennyire?

Nekem kevesebb a fizetésem, de pl 20 ezres cipőim vannak, mert az olcsók gagyik.


2017. ápr. 2. 11:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy te ismersz 1-2 ilyen embert, nem hinném, hogy általános a jelenség. Most én is mondhatnám, hogy látok prolikat, havi nettó 90 ezres fizetéssel, akiknek borzasztóan fontos az, hogy az iPhone legújabb generációjának a képviselője legyen a kezükben, az már nem számít, hogy normális kajára nem telik mellette. De nyilván nem mindenki ilyen. Nem tudhatod, hogy kinek mit, mennyivel kell törlesztenie, segít e valakinek anyagilag, mondjuk családon belül stb, akárhány százezres fizetése van. Én sem verem a lóvét feleslegesen (normális cipőt azért veszek, de azt sem 2-3 havonta), gyűjtök egy másik lakásra, ha meglesz majd kiadom és gyűjtök egy következőre.
2017. ápr. 2. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
96%

A "gazdagok" úgy maradnak gazdagok, hogy nem szórják szanaszét a pénzt.

Nem keresek 300.000-t de nem is adok ki 20.000 ftot egy cipőre.

Igy nem okoz gondot az sem, ha pl tönkre megy hütő, mosógép, tv, hogy újat vegyek akár hónap végen is.

2017. ápr. 2. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Fatal_3rror_ ***** válasza:
100%

Valamilyen szinten én is azt vettem észre, hogy akinek van pénze, az meg is tudja fogni még jobban, akinek nincs annak meg sokszor nem k nélkül nincs.


Vagy legalábbis érdekesen gondolkoznak, mert vannak dolgok amire bármennyit elvernek, hobbi, kaja, de mellette más, átlag ember számára "mutatós" dolgokra mint ruha, telefon nem költenek.

2017. ápr. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez általában megfigyelhető, hogy akinek kevés pénze van, próbál a külsőségekre többet adni, ezzel tudat alatt is azt igyekezve jelezni, hogy neki van pénze. Most ezzel nem feltétlen téged akartalak leszólni, kedves kérdező, de biztos mindenki találkozott már az egyszeri gyári munkással akinek mindig a legújabb Apple telefonja van, és hasonló esetek. Én bár még pályakezdőnek minősülök, de szerencsére jól keresek, havi kb. 350 körül, párom 250 körül keres. Mi például az élelmiszeren igyekszünk sokan spórolunk, próbálunk akciós dolgokat vásárolni, nem veszünk túl drága vagy felesleges holmikat stb, de mondjuk a lakásunkat a lehetőségünkhöz mérten igyekszünk igényesen berendezni és rendbe tartani. Erre például többet szoktunk költeni. De személy szerint akkor érzem magam biztonságban, ha látom, hogy a vagyonom gyarapodik. Én például zenélek, és inkább erre a hobbimra szoktam nagyobb összegeket költeni. De befektetni is szoktam a pénzem.
2017. ápr. 2. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Fatal_3rror_ ***** válasza:
100%

Amúgy én pont a 300+ ezres kategóriába tartozom fizetéssel, és egyáltalán nem nagy pénz, ha hosszú távú terveket nézünk.


Például ha autónál tartunk, én úgy vagyok vele, hogy legyen egy jó autóm, gyűjtök is rá, de nem az a cél hogy arra verjem el minden pénzem. Egy használt autó ugyanúgy jó, az értékéből viszont rohamosan veszít így sokkal olcsóbban meg lehet venni. Használtan már 1-1,5 millióért vannak normális autók, újonnan hasonló kategória 3-5 millió. Azért nem mindegy.


Ruhával szintén úgy vagyok, hogy hordom amíg jó. Cipőből igyekszem minőségit venni, ami nem a drágával egyenlő. De egyszerűen úgy vagyok, hogy van a pénznek jobb helye is.


Bevásárlásnál meg persze hogy meglepődök, gyakorlatilag egyre többet fizetek ugyanazért.


Amúgy szerintem ott a különbség, hogy 100 ezres fizetésből nagy terveket nehéz megvalósítani. 10-20 ezreket tennék félre, abból soha nem vennék autót, lakást. Így nem is spórolnék a "külsőségeken".


300+ ezerrel viszont 1 év alatt összeszedem egy használt autó árát, pár év alatt meg tudok venni hitelre egy lakást aminek nem halok bele a törlesztésébe sem.

2017. ápr. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Én spórolok szinte mindenen. 5 éves telefonom van, BKV-val járok, a legolcsóbb albérletben lakok, amit találtam. Ha elkölteném minden hülyeségre a pénzem, akkor sosem lesz saját házam. Így is több tíz év mire összeszed annyit az ember...

Nettó 330-at keresek.

2017. ápr. 2. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Fatal_3rror_ ***** válasza:
100%

Amin viszont nem forintoskodok, azok a nyaralások, kirándulások, rendezvények.


Ha focimeccset akarok látni akkor nem sajnálom azt a pár ezret. Szeretem az autó sportokat, kamion EB, túraautó VB, idén még lehet F1 is bejátszik.


Vagy ha egyszer oda jutok, hogy gyerekem, családom legyen, akkor nem a "túlélés" a célom, hanem az, hogy a gyerekem már stabil alapokkal indíthassam el az életében ha egyszer felnő. Például kap egy lakást, autót, megfelelő oktatást...onnantól már egyszerűbben indíthatja az életét.


Vagy ami még lehetséges, a 300+ ezres fizetés mellé legtöbb esetben "ész" is jár. Az ilyen emberek igyekeznek előrelépni, önállósodni, akár vállalkozást indítani, ehhez szintén kell a kezdő tőke.

2017. ápr. 2. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem olyan terveim vannak hogy építkezés és amennyiben összejön akkor saját erőből, nulla hitellel szeretném megoldani. Azaz inkább nem veszek havonta új márkás cipőt, nincs autóm, pedig megtehetném. Az autóra nincs is szükség.

Plusz én ebben nőttem fel, szüleimnek is volt, mégsem szórták a pénzt küldőségekre.

2017. ápr. 2. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Amin nem spórolok az az étel. Nem a legolcsóbbat veszem, ha lehet akkor bio dolgokat és jó minőségűt.
2017. ápr. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
82%

A gazdagok takarékoskodnak.

Warren Buffett ugyanabban a házban lakik, amiben 1958-ban. Bill Gates úgy öltözködik, mint ha összesen három pulóvere, két zakója és két nyakkendője lenne. A gazdagoknak fontosabb, hogy legyen pénzük, mint hogy kifele mutassák a csili-vilit, ezért jól kidolgozott megtakarítási és befektetési terv szerint működtetik a pénzügyeiket. Nem akarlak megsérteni téged kérdező, de nagyon pazarlod a pénzt. Vannak emberek akiknek nem való pénz a kezükbe. Már nem egyszer hallottam azt, hogy akik megnyerték a lottót pár hónap/év után hajléktalanok lettek. Viszonylag szegény családból származom, nem vagyok még felnőtt, jelenleg tanuló vagyok. Nincs okostelefonom sokan cikiztek engem emiatt sőt még ma is. De engem nem érdekel, sosem adnék egy telefonért vagy egy ruháért 10.000 forintnál többet. A szüleimnek sem könyörögtem soha sem, hogy vegyenek nekem ilyesmiket. Ha felnőtt leszek szeretnék majd orvos lenni. És ha sikerül, akkor sem fogom ezt másképp gondolni.

2017. ápr. 2. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!