Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Erre mit tudnátok tanácsolni?...

Erre mit tudnátok tanácsolni? Nem értem miért van? 17L

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok és kezdem úgy érezni mintha hihetetlenül ellustultam volna. Kb alig tanulok csak ha kell, és akkor se mindig, de azok föleg a semmit nem jelentő illetve befolyásoló tantárgyak. Amikor tanulnom kéne akkor is inkább zenét hallgatnék vagy csak feküdnék és néznék ki a fejemből.

Vannak napok amikor hazaérek és csak lefekszem nézni a sorozatom és odapakolom a tankönyveim, hogy igenis tanulni fogok de marad a punnyadás.

Olyat is csináltam már, hogy hazaértem péntek délután, este felvettem a pizsomát és vasárnap meg le (persze fürödni fürödtem közben, a higéniára adok!)

Télen kimozdulni sincs kedvem. Most hogy szebb az idő az idő kiülök zenét hallgatni az udvarra esetleg olvasgatok vagy sétálok egyet a játszótérig ott hinta aztán haza.

Annyira zavarna ha egy napom úgy telne el, hogy nem csináltam semmi értelmeset, semmi fejlesztő értékűt, de mégsem érzem bármit is változtatott volna a szürkeállományomon:D

Sokszor sokáig fentvagyok, mert nem birok aludni és csak forgolódok, közben meg kockulok pedig néha tanulnom kéne, ha délután nem csináltam semmit:D

Nemhiszem, hogy a motiválatlanságommal lenne gond (vagyis egy részben lehet), mivel tudom mi szeretnék lenni, mivel foglalkozzak a jövőben, de érzem, hogy azokban a tárgyakban is kicsit megcsappant mind az érdeklődésem és a talán a teljesítményem.

A nyelvek talán az egyetlen tanulmányi dolog amiben hasítok, és azt még élvezem is.

Barátok és barát hiányát mint ezt az állapotomat okozó tényezőt elvetettem, mert vannak barátaim és ehhez az otthonülös szokásomhoz képest sokat eljárok velük szórakozni, mégha inni nem is, egy jót beszélgetni:) a barátommal is jól elvagyunk. Esetleges családi problémákra gondoltam, de azokat szerintem már kihevertem.

Nemérzem azt, hogy kipihenetlen lennék vagy kimerült... szóval teljesen tanácstalan vagyok:(:(:(

Mit tudnék tenni ilyen helyzetben? Vagy hogyan tudnám az okát megszűntetni?

Előre köszönöm a válaszokat és köszönöm, ha elolvastad:)



2017. ápr. 3. 20:46
 1/3 anonim ***** válasza:
49%

Ehh.. Teljesen átérzem. Szerdán egymás után 2 angol tesztem lesz, azután meg 1 esszét kéne írnom, másnapra meg marad a database..

De inkább nézem a falat, minthogy megnyissam a word-öt.

Van, hogy leülök a gép elé az USB-mel, bedugom, megnyitom a feladatot és aztán jön a sötétség :D

Véletlen megnyitom a youtube-t és elkezdek zenét hallgatni, majd észreveszem hogy lassan éjfél.

Ugyan még van 4 napom a határidőmig, azthiszem inkább alszom egy jót és filmezek, csak tanulni ne kelljen. Majd szerda este :D

Nekem azthiszem a motivációhiány okozhatja, nincs ami hajtson, úgy érzem nem haladok sehová/semerre és ha nem megyek semerre csak otthon vagyok, akkor egész nap ilyen zombi állaptban vagyok és aludnák állandóan.

Szerintem otthon nem is tud tanulni az ember, túl sok a zavaró tényező, ablak nyitva, beszélnek a háttérben, zsebemben a telefon, ott van a szobába az ágy..

Inkább menj el egy könyvtárba, ott tanuláson kívül úgy sem lehet semmit sem csinálni. Talán az rávesz.

Remélem segítettem, ha már a saját problémámat még csak meg sem próbálom javítani :D

17/F

2017. ápr. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
79%

Átlag feletti agyi szinttel és ennyire alternatív gondolkodásmóddal, ne csodálkozz.

Csak kezdj el nem rendszerben gondolkodni és minden okés lesz.


Találd meg magad valójában, nem rendszerben.

Ha szeretnél, írj rám s segítgetek.

2017. ápr. 3. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ugye tudod, hogy a barát szónak semmilyen romantikus jellege nincs?


Én még általánosban elkezdtem leszarni az egészet, mert a fele kamu, a másik fele meg teljesen hasztalan, amit "tanítanak". ;)

2017. ápr. 25. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!