Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Igaz hogy a külföldi magyar...

Igaz hogy a külföldi magyar munkavállalók nagy részének "alja munkája" van, es a kinti körülményekhez képest rosszul keres?

Figyelt kérdés

Soká írják itt is es másol is, hogy de ennyit meg annyit keresnek kinn. Itt elsősorban Angliát Ausztriát es Németországot értem.


Ugyanakkor en gyakran vagyok Ausztriában es magyar munkavállalókkal hotelekben, boltokban vagy takarito cégeknél találkozom. Elszórtan vannak persze magyar orvosok, ügyvédek stb.de nekem határozottan ugy tűnik, a többség kinti viszonylatban nagyon rosszul keres.


A diplomát vagy hianyszakmat nem igénylő munkakörökben most 1000-1300 eurót lehet keresni.ez szerintem a létminimumon kívül nem sok mindenre elég. Ha 600 egy rosszabb minőségű lakás, 400 a kaja, 200 a rezsi es autót fenntartani drága.


Akik hazajönnek rövid időre hőst játszanak. Hogy ennyit meg annyit hű te de jo ott kinn!es szakadt használt autókkal járnak, nyaralni nincs pénzük, de itthon hősködnek.


A középosztály 2000 eurónál kezdődik. Elvileg olyan dolgokat jelent mint például évi kétszer külföldre menni nyaralni, nehány év utan új autóra cserélni az előzőt, gond nélkül vásárolgatni hónap vegen is stb. En ezt nagyon nem latom sem a beszámolókban, sem azoktól akik kinn élnek.


Mi az igazság?



2017. ápr. 7. 18:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Akiket én ismertem eddig, el sem indultak itthonról 1500 euro alatt, egyszerűen nem érte volna meg.


Kevés pénzből mindenhol szarul lehet csak élni.


Hiába számít Moldáviába 150e ft, magas fizetésnek, amikor ott dolgozva 50-60ezerből kell élni havi szinten.

2017. ápr. 7. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Fatal_3rror_ ***** válasza:
55%

A többségnek pont ugyanolyan a munkája kint mint itthon. A szaktudást ott is keresik, és meg is fizetik.


Annyi hogy az átlag ember nem hangoskodik, csak éli az életét. Így maradnak a hangadók akiknek vagy nem jött be az élet, vagy tényleg alja munkások és itthon hencegnek csak a pénzzel.

2017. ápr. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, én Kanadába élek már kis ideje, és itt azt tapasztaltam, hogy a fizetés viszonylag nem rossz. Azonban work permit ((munkavállalási engedély, vagy vízum )) nélkül el se kezdheted a munkát, kivétel ez alól az, ha olyan munkát vállalsz, amihez nem kell engedély. Itt leginkább angol vagy francia nyelvtudás mellett érdemes olyan helyre menni, ahol nem alja munkát csinálsz, hanem valami olyat, ami tényleg jó, és élvezed is csinálni. Mondjuk sajna az itteni többi magyarról nem sok jót tudok elmondani, tisztelet a kivételnek... De az már egy másik történet. Lényeg, hogy a világ bármely pontján vagy, a tudásodtól, és képzettségedtől függ ((na meg személyiségtől)) milyen állást vállalhatsz el.
2017. ápr. 7. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%

Cáfoljatok meg, de ha szaktudás mellett a perfekt nyelvtudás is fontos. Sőt.


Nekem van olyan barátnőm, aki kiment - több is - lett volna diplomája, csak nem volt nyelvvizsgája, és gyárban dolgozik. (Mind ott dolgoznak.)


Ha mondjuk anyanyelvi szinten menne neki az angol, szerintem nem csak aljamunkát kaphatna, és ha orvos nem is lenne, de megfelelő képzettséggel fodrász vagy bartender, ilyesmi.

2017. ápr. 7. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van kinn nagyon jó barátom, és az ottani létminimum szerintem nem egyezik az ittenivel.

Saját lakást bérel, olyan kaját főz, amihez kedve van, heti háromszor edzőterembe jár, nem kell odafigyelnie arra, milyen italt rendel, ha elmegy bulizni. Nem kell lecsavarnia télen a fűtést. Évi egyszer nyaralni megy, a tömegközlekedést kifizetni nem okoz neki gondot.

Eközben én itthon 150-et keresek, ami elvileg jó, de csak szobát tudok belőle bérelni, kifizetem az előző havi rezsi rám eső részét, csinálok egy nagybevásárlást, és utána már gondolkozom, megvegyem-e a tízezres bérletet az égő metróra, vagy inkább járjak biciklivel. A hónap utolsó két hetében paprikás krumpli a menü, ha elmegyek szórakozni, kiszámolom, hogy mennyit vihetek magammal, a bankkártyát meg szigorúen otthon hagyom, pedig azért a korsó Ászok a krimóban nem egy luxus dolog szerintem. A fűtésen, vízhasználaton állandó vita van a lakótársak között, mert szerintük drága, meg amúgy is a falra megyek tőlük, egyedül akarok élni, és kisállatot akarok tartani. A hónap utolsó hetében már nincs pénzem tejet venni a reggeli kávéba, sportolni meg a köztéri futópályán van lehetőségem. Ha beteg lennék, nem lenne miből gyógyszert vennem.

Szerintem ez nem élet. A barátom se él luxusban, de van pénze szórakozásra is, nem, hogy kajára. Azért az ember már túl van azon, hogy állati szinten csak azért küzd, hogy holnap is legyen kaja... szánalom. Szóval innen nekem úgy tűnik, hogy igen is kolbászból van a kerítés, vagy legalább is nem csak havi egyszer vehetnek húst. Persze van olyan is, aki kenyéren-vízen él, hogy amikor hazajön, nagyzolhasson... na az meg a másik szánalom.

(és mielőtt valaki megkérdezné, miért csak ennyit keresek: még tanulok, azért.)

2017. ápr. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

18.49.


Mondjuk; kivéve, ha már az applikációra rá van írva, hogy "no white males need apply". Pont Kanadában; ugye.


A nyelvtudás bizonyos szint fölött lehet hátrány is, ha a főnök nem beszél annyira -mondjuk nem is latin betűs ábécés helyről származik-. Akár állami-kormány, akár magáncéges munkahelyen.

A származás többet számít, mint gondolnánk, és az ismeretség.


Az igazság az, hogy a nagyobb fajsúlyú süllyed, a könnyebb emelkedik, mindenben.


Halkan kérdezem; biztos vagy benne, hogy azok a magyarul beszélő orvosok, ügyvédek magyarok?

2017. ápr. 9. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Minden attól függ, hogy milyen szakmád van. és mennyire beszéled a nyelvet. Én jelenleg München külvárosában dolgozom könyvelőként, és nettó 2.300 € a havi fizetésem, emellett fizetik a bejárásomat. A párom a reptéren dolgozik rakodásvezetőként (télen 2.000, nyáron 2.300 € körül hoz haza, bár minden hónapban túlórázik is). Egy három szobás lakást bérlünk München mellett, ami mindennel együtt 1.000€-ba kerül havonta. Egy éve vagyunk kint. Már vettünk két új autót, igaz hitelre. Bár a két autó törlesztése 600€ a 4.500€-s közös fizetésünkből. Idén szeptemberben kezdem a mérlegképes könyvelői tanfolyamot, aminek a díját jövőre teljesen egészében visszaigényelhetem az adómból. Többet tudunk félretenni, mint amennyit Magyarországon összesen kerestünk.

Emellett konditerembe járunk,egészségesen étkezünk, ha időnk engedi eljárunk szórakozni, kirándulni és idén végre eljutunk külföldre nyaralni is.

Csak azt bánom, hogy nem jöttem ki előbb. 25/L

2017. máj. 1. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

17.43.


Bocs; és elgondolkodtál már úgy igazából, hogy vajon miért is van ez így? És hogy miért kell neked ezért feladnod a nevedet, az - én gondolom- anyanyelvedet, a lelkedet?

2017. máj. 1. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Szóval neked szar itthon, és ezért mindenki maradjon itthon?

Mi az, hogy eladja a lelkét? Ez az ország olyan, mint egy üveg uborka, mindenki csak savanyodik befele.


El kell innen menni. Az olyanok miatt is, mint te.

2017. máj. 1. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

Marhajó. Ki mondta, hogy nekem hol rossz? Vagy hogy hol milyen, egyáltalán.


De mindenkinek megvan a joga hozzá, hogy elszabja az életét. Akár gondolkodás nélkül is.

2017. máj. 1. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!