Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Igaz hogy a külföldi magyar...

Igaz hogy a külföldi magyar munkavállalók nagy részének "alja munkája" van, es a kinti körülményekhez képest rosszul keres?

Figyelt kérdés

Soká írják itt is es másol is, hogy de ennyit meg annyit keresnek kinn. Itt elsősorban Angliát Ausztriát es Németországot értem.


Ugyanakkor en gyakran vagyok Ausztriában es magyar munkavállalókkal hotelekben, boltokban vagy takarito cégeknél találkozom. Elszórtan vannak persze magyar orvosok, ügyvédek stb.de nekem határozottan ugy tűnik, a többség kinti viszonylatban nagyon rosszul keres.


A diplomát vagy hianyszakmat nem igénylő munkakörökben most 1000-1300 eurót lehet keresni.ez szerintem a létminimumon kívül nem sok mindenre elég. Ha 600 egy rosszabb minőségű lakás, 400 a kaja, 200 a rezsi es autót fenntartani drága.


Akik hazajönnek rövid időre hőst játszanak. Hogy ennyit meg annyit hű te de jo ott kinn!es szakadt használt autókkal járnak, nyaralni nincs pénzük, de itthon hősködnek.


A középosztály 2000 eurónál kezdődik. Elvileg olyan dolgokat jelent mint például évi kétszer külföldre menni nyaralni, nehány év utan új autóra cserélni az előzőt, gond nélkül vásárolgatni hónap vegen is stb. En ezt nagyon nem latom sem a beszámolókban, sem azoktól akik kinn élnek.


Mi az igazság?



2017. ápr. 7. 18:35
1 2
 11/12 Norman Bates ***** válasza:

Ez a szamitas ott hibadzik, hogy sokan pl parjukkal elnek, igy ha a minimumot is keresik 1 fizetesbol mindent ki lehet fizetni es a masik fizujabol felretenni, nyaralni etc.

Egyebkent aki akar az ud elorebb lepni, nyelvet fejleszteni, tanulni akarmit. Sokan kezdenek gyarakban, de kitornek onnan es kenyelmes eletuk lesz.

En Angliaban tanulok es az egyik oktato is mondta(aki am szint bevandorlonak szamit itt), hogy gyarban melozott amig megszerezte a vegzettseget es mara mar felsooktatasban tanit...

2017. jún. 11. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

10-es, és azt te miből gondolod, hogy eladja a nevét vagy a lelkét, ha nem akar Magyarországon élni? Az ember nem elsősorban a nemzetisége. Mi van, ha nem szeretett itthon élni? Vagy ha szerette a magyarságának egyes elemeit, azok kiegyenlítették a napi problémáikat?

Én kb. csak azért maradok most itthon, mert színházba járni imádok, és azt magyarul tudom igazán élvezni, illetve mert egész jól keresek a mostani munkahelyemen. Ha ez a két dolog nem lenne, simán elmennék innen, és rohadtul nem érezném úgy, hogy én a lelkem eladtam csak mert nem Magyarországon vagyok. Nem mindenki ugyanúgy gondolkozik mint te, és nem mindenki "szabja el" az életét, aki máshova megy dolgozni jobb fizetésért. Vannak ismerőseim, akik boldogabbak kint, mint valaha, és csak rokont látogatni járnak vissza.

2018. dec. 24. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!