Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Csak nekem túlzás ez az új...

Csak nekem túlzás ez az új életmód?

Figyelt kérdés
Nincsen gond a súlyommal. Elkezdtem sportolni régebben, egészségesebben táplálkozni. Csatlakoztam néhány ilyen oldalhoz kíváncsiságból. Ahol megdöbbenve tapasztaltam hogy az ott lévők többségènek az álma a nagyon vékony és nagyon izmos test. Sokan küldenek oda előtte és utána képet. Sokan betegesen soványak. Még ekkor is gratulálnak és buzdítják őket így tovább fogyjon még. Ezeknek a nőknek a hasuk is be van esve,mellük is alig maradt. Olyan ételeket esznek amik valóban egészségesek de túl nagy boldogságot nem adnak hosszútávon a fogyasztónak. A neten több helyen látok izmos csajokról olyan képeket ami már nem természetes. Szinte ezzel van tele a net is.
2017. ápr. 13. 11:35
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ezek már betegesek. Én egyszer vegánról láttam hasonló képet, úgy nézett ki mint egy végstádiumos rákos, és mindenki dicsérte hogy milyen jól néz ki... Aki meg az igazat írta, azt lehurrogták.

Beteg egy világ. Nem kell minden marhaságot követni, élj úgy ahogy neked jól esik, sportolj, de ne szakadj bele, meg táplálkozz normálisan, csak a mértékre figyelj.

Én az ilyeneket inkább sajnálom, komoly önértékelési problémáik lehetnek. Mint az anorexiásoknak.

2017. ápr. 13. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen, kezd elmenni ez az egész a végletek irányába.

Egyik részről ott vannak a kövérek, akik 30+ felesleggel is az önelfogadás mellett kampányolnak és ugyanúgy zabálnak.

A másik véglet pedig a beteges soványság vagy a túl izmos test.

Egyik sem egészséges, bárki bármit mond. Az aranyközépút pedig elveszett valahol a nagy semmiben. Mert egy átlagos, vékony, de kis zsírral rendelkező nőre az egyik tábor azt mondja csontváz, a másik meg, hogy túl zsíros.


Az új trend, a fitneszmodell alak megintcsak vakvágány. Mert a fitneszmodellem is csak versenyszezonban olyanok, amilyenek. Egész évben nem fenntartható az az alak sem. És egy-egy ilyen versenyfelkészülés nagyon megterhelő.

Persze, akik hétköznapi emberként nézik őket, ebbe nem látnak bele, csak a követendő ideált látják és kialakul az étkezési zavar, mert persze, hogy sehogy sem akar összejönni az álomalak, vagy ha összejön, akkor gyorsan el is múlik.

Szóval igen, beteg a világ. Ez van.

2017. ápr. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!