Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha meghal valaki akkor miért...

Ha meghal valaki akkor miért szokás kidobni az ágybelijét (dunnát, párnát)?

Figyelt kérdés

Nálunk az idősebb rokonok azonnal kivetették ezeket, amikor a családtagunk meghalt.


Csak amolyan érzelmi oka van, hogy abban már nem szívesen aludnánk vagy ilyesmi?

Vagy van esetleg babona is ami ehhez köthető (pl. addig nem tud megnyugodni az elhunyt vagy nem tud eltávozni a lélek, vagy rossz energiák maradtnak az ágybelivel a lakásba stb.)?


2017. ápr. 15. 18:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Lehet babona és mese lett körészőve, de ha valaki meghal mondjuk himlőben vagy tüdőgyulladásban, akkor jó eséllyel fog a paplanja is fertőzni, jobb nem kockáztatni.
2017. ápr. 15. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Fatal_3rror_ ***** válasza:
100%
Az ágynemű szerintem hasonlóan személyes dolog mint az alsónemű, megvan mindenkinek a sajátja.
2017. ápr. 15. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
45%
te aludnál egy halott ágyában? Nem vagyok vallásos, de abban a szobában se aludnék, ahol meghalt!
2017. ápr. 15. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Apukám a saját ágyában halt meg. Azért dobtuk ki az ágyneműjét,mert azért mégiscsak...

Nem volt fertőző beteg amúgy.

2017. ápr. 15. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
én aludnék benne, nem dobalunk ki csak ugy dolgokat, keves a segely.
2017. ápr. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!