Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van az hogy a rossz...

Miért van az hogy a rossz embereknek könnyebb?

Figyelt kérdés
Megfigyeltem hogy aki jó, rendes, annak nehezebben mennek a dolgok, folyton küzdeniük kell mindenért, rossz gyerekkoruk volt. Miközben az, aki bánt másokat, rossz dolgokat csinál, mindent megkapnak, alig akad nehézség az életükben,vagy egyáltalán nincs.
2017. ápr. 18. 17:17
 1/9 anonim ***** válasza:
78%

Mivel aki nem fair módon játszik, persze hogy hamarabb ér a célba.

Az más kérdés hogy meddig élvezheti a győzelmet, ha mindenkit átgázol közben, sok ellenséget szerez magának az ember...

2017. ápr. 18. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%
Ez tényleg így van ! Én is kíváncsi lennék,hogy miért van így. Még a sors is a rosszakat jutalmazza és a jókat bünteti!
2017. ápr. 18. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Mert többségben vannak a rosszak és egymást támogatják, egyik vonzza a másikat. Bekeveredik közéjük egy jó azt meg élve felfalják vagy elnyomják.
2017. ápr. 18. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
94%
Én ismerek egy két szemét embert és mégis nagy baráti körrel rendelkeznek, míg a rendesebbeknek alig van barátjuk.
2017. ápr. 18. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
83%
A saját tapasztalatom a környezetemben, hogy ez elsősorban nem ezen múlik. Vannak sikeres jóindulatú emberek és sikertelen rosszindulatú emberek is bőven.
2017. ápr. 18. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Mert a jó emberek összekeverik a jóságot a gyengeséggel és meghunyászkodással. Nem mernek kiállni magukért, nehogy megbántsanak másokat. Meghúzzák magukat, nehogy terhére legyenek másoknak. Csendben maradnak, ha bántják őket. Tanult tehetetlenségnek hívják, amikor az ember tehetne valamit, hogy jobb legyen neki, de azt mondja magában: "Úgysem sikerülne." És legfőképpen: nem fognak össze a rosszak ellen. Gondolok itt például azoknak az embereknek a sztrájkjára, akit mindenféle haszonleső vállalkozó éhbérért dolgoztat úgy, hogy be sincsenek jelentve. Százezrek dolgoznak így, és egyik ilyen munkahelyről vándorolnak a másikra tehetetlenül. A munkahelyi szabálytalanságot persze nem jelentik semmilyen hatóság felé.


Félre ne értsetek, erő az, amikor az ember másokért hajt, mások öröméért dolgozik. De azért az is hozzátartozik, hogy sokan mártíromságból is teszik ezt. Főként családon belül és nők szokták eljátszani, hogy látványosan halálra dolgozzák magukat, és amint valaki segíteni akar nekik, fáradt hangon, de ellentmondást nem tűrően elutasítják a segítséget.

2017. ápr. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha valakit rossznak titulálsz, feltehetően nem is szoktál vele mélyebben, őszintén beszélni, ezért nem tudhatod, hogy mi érte őt az életben vagy mi játszódik le benne. Ez nem törvényszerűség.
2017. ápr. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
64%

Én tudom.

A nyomorbol állt fel ugy valaki, hogy rossz ember es mégis csak sikerek érik.

Az egyik sarkon leüvölt valakit, a következő pillanatban meg pénzt talál az utcán.

Irígy, önző egoista állat és barátai is vannak.

Gyerekkorában lyukas cipőben járt, ma 50ezres cipot vesz (nem túloztam)

Netto felmillat keres


És egy gyökér.

2017. ápr. 18. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Fatal_3rror_ ***** válasza:

Szerintem nem a jóindulaton vagy rosszindulaton múlik, hogy valaki sikeres e vagy sem. Inkább dominanciától függ szerintem a dolog, hogy ki mennyire áll ki magáért és milyen tekintélyt épít ki.


Amúgy ismerek olyan embert, aki elsőre kedves, aranyos, csendes, jóindulatúnak tűnik. Aztán pár szót váltasz vele és kiderül hogy tele van zsigeri rosszindulattal.


Vagy ismerek olyat, aki emberileg egy nagy nulla. Viszont a munkájában hatalmas szorgalommal jutott előre, képezte magát, felnőttként is egyetemre járt, azóta is folyton próbál fentebb és fentebb jutni. Szóval amellett hogy "gonosz" ember, a tudása is megvan.


De vannak olyanok, akik tipikus "rosszindulatú prolik". Mindent és mindenkit szidnak, okolnak a saját helyzetük miatt, de ha 1 kérdést teszel fel, hogy miért nem csinálja ezt vagy azt, akkor azonnal 10 kifogással válaszol.


Na meg szimplán a világ nem jó és rossz emberekből áll. A többségben megvan mindkettő és mikor melyik énje jön jobban elő. A legnagyobb diktátorok között is voltak szerető családapák.

2017. ápr. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!