Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Te felkutattad már a családfád...

Te felkutattad már a családfád? Meddig jutottál vissza az időben? Egyáltalán érdekel kik voltak a felmenőid? (Akiknek köszönheted a léted. )

Figyelt kérdés
2017. ápr. 18. 21:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A török hódoltság idejéig. Akkor nevet változtattunk, és nem sikerült kideríteni, mi volt a családnév előtte.
2017. ápr. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
#1: Nálunk egy csomó névváltoztatás volt, főleg 1900-as évek elején. Én 1800-as évek elejéig jutottam.
2017. ápr. 18. 21:11
 3/7 anonim ***** válasza:
1800-as évek elejéig sikerült csak anyukám felöl.
2017. ápr. 18. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
nem. jobb a múltat nem piszkálni!
2017. ápr. 18. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
28%

Egyetemen egyik vizsgára az volt a beugró, hogy csinálsz családfát. Csak az egyik nagyanyám vonalán mentem végig, a 18. század közepéig.

Egyébként nem érdekel különösebben. Nincs is sok értelme, hiszen bármelyik őspapi gyerekének lehet a apja a szomszéd Jóska.

2017. ápr. 18. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Persze, mindenki k.r körbe-karikába, mindenki megcsal mindenkit, mindenki egy töröktől vagy orosztól van valójában, s mindenki feltételezi, hogy akár szomszéd gyereke. Úgyhogy tényleg, tök hülyeség családfát készíteni.

Én is úgy gondolom, hogy öregapám, tutira a postástól van, hisz az is Józsi volt, szóval gyanús! Ha élne öregapám, biztos jól fogadná ezt, hogy úgy gondolom, nem az apjától van, ez olyan tisztelettel átitatott gondolat, biztos értékelné.


Számomra fontos a család, s viszonylag nagy a család azon része, akikkel tartom a kapcsolatot, ezért is kezdtem családfa kutatásba, mert a család számomra jelent valamit.


Eddig apai ágon szép szülőkig, anyai ágon pedig ős szülőkig tudtam visszakövetni a családfát, pusztán a family search-öt használva. Szóval nem túl régre nyúlik vissza az általam ismert családfám, 1700-as évek vége, 1800-as évek eleje.

2017. ápr. 22. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Én is egy éve kutatgatom, neten/Family Search sokat segít, de azért gyakran kell járnom Levéltárba pár evangélikus ág miatt.

Sok helyen elértem a 18.századba az anyakönyvezés kezdetére, de szerencsére sok korábbi dokumentumot is találok.

Pl saját vezetéknevem 1618ól van meg dikális összeírásokból és urbáriumokról; anyai ágamon meg jó pár híresebb nemesi vonal van (Kövesdy, Komjáthy, Földesek 1400-as évekig vagy Kondé család 1342-től)


Engem manapság nagyon érdekel már minden ilyesmi, pedig csak úgy indult, hogy unatkoztam, összeírtam a családom, unokatestvérek, nagyszülők, dédszülők és másodunokatestvérek, és akkor így elindultam ezen a dolgon :)

2017. júl. 26. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!