Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért mondják, hogy a pénz...

Miért mondják, hogy a pénz nem tesz boldoggá, amikor minden örömforrásnak az a legalapabb alapja?

Figyelt kérdés

Azt mondják, hogy szerelmet, egészséget és boldogságot nem lehet pénzen venni.


-A szerelem: Amikor van egy családod, akinek nem tudod az anyagiakat megfelelően biztosítani, minden hónap végén számolgatni, beosztogatni kell, sokszor nélkülözni, akkor mennyire nem számít a pénz? Ha van pénz, akkor gyakorlatilag arra tudtok költeni, amire akartok, a nyaralás, utazás, szórakozás, a luxusok nem válnak elérhetetlenné. A pénz megteremti mindazt, ami a szerelemhez, boldogsághoz szükséges. Mert szívesebben választják a nők is azt az embert 2 közül, akiknél tudják, hogy nem naponta kell vitatkozni a kiadások miatt.


-Az egészség: Nem kell túl messzire menni, hogy lássuk, milyen szánalmas az egészségügy itt nálunk. Ameddig nem egy maszek orvoshoz mész, akkor gyakorlatilag egy darab ürülékként bánnak veled - társadalombiztosítás ide vagy oda. Ha van pénzed, akkor akár könnyebb, akár komolyabb ellátásra van szükséged, tudsz menni gyakorlatilag akármelyik orvoshoz mindenféle várakozás, idegeskedés, lekezelés nélkül, és pontosan azt a kezelést kapod, amit a mai világban elvárható kéne, hogy legyen.

Vagy a kaják, a sport.. Nem mindegy, hogy a prémium kajákat tudod megvenni, egészségesen, választékosan tudsz vásárolni, vagy olyan fitnessz és sportcenterekbe tudsz járni, amik szintén az egészségednek tesznek jót elsősorban.


-Boldogság: Gyakorlatilag az előbb felsoroltak, ezen kívül a tudat, hogy anyagilag stabil lábakon állsz, a boldogságérzet, az örömforrás, hogy a bankkártyád biztosítja neked mindenből a legjobbat, amire szükséged van.


2017. ápr. 19. 12:54
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%

A pénztelenség boldogtalanná tesz.


A pénz önmagában nem boldogít. Azonban gyakorlatilag mindent megvehetsz rajta, ami akadályozhatja a kiegyensúlyozott, kiteljesedett életet, ez igaz.

2017. ápr. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
11%

nem ennyire fekete-fehér a világ

én baromi jól keresek mégsem a pénz miatt vagyok boldog, SŐT amikor 74ezret kerestem sokkal több forrást kaptam az "anyagi oldalról", örültem annak, hogy összespóroltam dolgokra, jól beosztottam a pénzem, meg ilyenek...

most meg sokkal jobban keresek, egyáltalán nincs sikerélményem ebből, max majd akkor ha saját házat veszek...

több mint 1 milért fogok gépet venni, de egyáltalán nem érzem azt a vágyódást, sikert, mint amikor 74 ezres fizu mellett összespóroltam a 350k-s gépemre...

ez csak pénz, csak eszközök...

de annyiban igaz, hogy a pénzzel lehet dolgokat tenni a boldogságért

pl akarok olyat majd nyáron, hogy 100e Ft-ot fizetek a fagyi árusnak és amíg el nem fogy, addig ingyen megy a fagyi :) vagy lebontom napokra azt a 100-at...ehhez persze kell pénz, de nem magától a pénztől leszek boldog az csak egy eszköz hozzá!


24F

2017. ápr. 19. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
A pénz önmagában nem boldogít, de pénz nélkül a mai világban nem boldogulsz. Viszont a kettő nem összekeverendő.
2017. ápr. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
De amikor 74ezret kerestél, akkor gyakorlatilag alig volt lehetőséged félretenni, egészséges kajákon élni, saját lakásra/autóra/számítógépre félretenni, utazgatni, élvezni a jobb életminőséget, nem?
2017. ápr. 19. 13:01
 5/27 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem boldogít a pénz. Jól keresek (bár sokat küzdöttem érte) és boldog is vagyok. Pontozzatok le.
2017. ápr. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
38%

Engem is "boldoggá" tesz ha vehetek magamnak valamit, egy új mobiltelefon, notebook, új cipő, stb.


Étterem, kávézó.


De fontosabb az egészség, testi lelki.


Ha kevesebb pénzed van, de egészséges vagy az fontosabb.


Van pár ember, bár ritka, hogy gazdag családba születik, sikeres mondjuk üzleti életben, sportban, jön egy betegség, akár lelki (skizofrénia, súlyos depresszió), vagy rákos lesz, valamilyen daganat, na akkor mit ér az egész pénz? És az orvosok nem fogják tudni rendbe hozni az illetőt, az fix.


Na akkor lehet bármennyi pénze.

2017. ápr. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:

Most "boldog" alatt azt érted hogy aminek örül az ember?


Hát ja.


Pénz az fontos hogy legyen.

2017. ápr. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
Nagy önbizalmat ad az biztos.A többi meg jön magától...
2017. ápr. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
60%

#6

Aki gazdag, az nagyobb eséllyel gyógyul ki abból is, amiből te nem. Sokkal jobb ellátást kap, sokkal jobb orvosokat a világ bármely pontjáról, sokkal jobb életminőségben él.


A pénz a kiegyensúlyozott élet alapja, kérdező. A létminimumon tengődve, a Maslow-piralist éppencsak mászogatva nem lehet boldognak lenni: aki éhes, nem boldog. Akinek a gyereke azért nem kap meg valamit, legyen az játék, tehetséggondozás vagy kezelés, mert nincs rá pénze, az nem boldog.


Kiegyensúlyozott anyagi helyzetben nyugodt az ember. Utána már lehet a boldogságot keresni. A számlákat tologatva nem megy.

2017. ápr. 19. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
13%

#4:

de jobban élveztem, hogy be kell osztani és nem százezreket rakok félre havonta, mint most...

akkor is eszköz volt a pénz, de még értékesebb volt...

most meg már kb 3x annyit keresek, mint amire épp szükségem van és még rengeteg lehetőségem van pénzt csinálni, de nem érdekel a pénz ennyire...

jobb érzés volt beosztani és tényleg volt sikerélmény amikor összejött valamire...

most meg már hidegen hagy hiába félévnyi spórolt pénzem lesz a gép, már nem okoz akkora örömöt, már nem kell beosztanom hozzá, hanem bővel költhetek és van rá...meg most is zsebből megveszem, mert elég sokat raktam félre, mindig is beosztottam a pénzemet, nem szórtam 2 kézzel...

persze ha nem lenne, lehet aggódnék dolgokon, de a sok pénz nem tesz boldoggá, inkább a hiánya tenne tényleg boldogtalanná, de az sem biztos...


24F

2017. ápr. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!