Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért mondják, hogy a pénz...

Miért mondják, hogy a pénz nem tesz boldoggá, amikor minden örömforrásnak az a legalapabb alapja?

Figyelt kérdés

Azt mondják, hogy szerelmet, egészséget és boldogságot nem lehet pénzen venni.


-A szerelem: Amikor van egy családod, akinek nem tudod az anyagiakat megfelelően biztosítani, minden hónap végén számolgatni, beosztogatni kell, sokszor nélkülözni, akkor mennyire nem számít a pénz? Ha van pénz, akkor gyakorlatilag arra tudtok költeni, amire akartok, a nyaralás, utazás, szórakozás, a luxusok nem válnak elérhetetlenné. A pénz megteremti mindazt, ami a szerelemhez, boldogsághoz szükséges. Mert szívesebben választják a nők is azt az embert 2 közül, akiknél tudják, hogy nem naponta kell vitatkozni a kiadások miatt.


-Az egészség: Nem kell túl messzire menni, hogy lássuk, milyen szánalmas az egészségügy itt nálunk. Ameddig nem egy maszek orvoshoz mész, akkor gyakorlatilag egy darab ürülékként bánnak veled - társadalombiztosítás ide vagy oda. Ha van pénzed, akkor akár könnyebb, akár komolyabb ellátásra van szükséged, tudsz menni gyakorlatilag akármelyik orvoshoz mindenféle várakozás, idegeskedés, lekezelés nélkül, és pontosan azt a kezelést kapod, amit a mai világban elvárható kéne, hogy legyen.

Vagy a kaják, a sport.. Nem mindegy, hogy a prémium kajákat tudod megvenni, egészségesen, választékosan tudsz vásárolni, vagy olyan fitnessz és sportcenterekbe tudsz járni, amik szintén az egészségednek tesznek jót elsősorban.


-Boldogság: Gyakorlatilag az előbb felsoroltak, ezen kívül a tudat, hogy anyagilag stabil lábakon állsz, a boldogságérzet, az örömforrás, hogy a bankkártyád biztosítja neked mindenből a legjobbat, amire szükséged van.


2017. ápr. 19. 12:54
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
38%

Jobb egy X6-osba sírni mint egy biciklin.

Teljesen egyetértek a kérdezővel amúgy. Ez a "pénz nem boldogít" olyan közhely amit a szegények találtak ki a vigasztalásukra,úgy mint a "nem a méret a lényeg" "nem a külső számít" és társaik.

Sokkal boldogabb lennék én is és a családom is ha nem kéne a pénzt számolgatni. Bármit megvehetnék magamnak amit szeretnék persze reális kereteken belül,nem luxus jachtra meg magán szigetre gondolok meg a lottó nyereményre attól csak megbolondul az ember hanem mondjuk egy rózsadombi család vagyonára.

Már csak azért is boldogítana a pénz mert jelenleg az anyagi okok miatt nem szeretnénk még gyereket pedig én már nagyon szeretném,de ha jobban állnánk azaz külön tudnánk költözni akkor már jöhetne de így sajnos még várnunk kell 1-2 évet.

Egy szóval igen is boldogít a pénz.

2017. ápr. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:

"Aki gazdag, az nagyobb eséllyel gyógyul ki abból is, amiből te nem"


Vagy nem.


Nemrég halt meg egy sportoló, 30 valamennyi volt, gazdag család, válogatottba is védett, rákos volt.


Neki sajnos annyi a történet.

2017. ápr. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:

ja és kérdező én sokkal boldogabb voltam gyerekkoromban amikor 1 szobás házban éltünk, mint később amikor elválasztottak a falak :S

persze lehetett volna átmenni egymáshoz, de ugye gyerekként a "saját szoba" az ugye más hatással bírt...

arról ne is beszéljünk, hogy az arrogancia és az alkohol a jólét miatt hogyan tette tönkre az egészet amit régen annyira élveztem...

lehet ezért is tekintek így a pénzre...


24F

2017. ápr. 19. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
#10 Célok nélkül elég nehéz boldognak lenni. Eddig önfenntartani akartál kis pénzből, bejött, örültél. Most több a zsé, de nincs célod. Erről nem a pénz tehet, hanem te, mert nem keresel új, tartalmas célokat.
2017. ápr. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:

#12

Nem MINDENKI gyógyul meg, de SOKKAL TÖBBEN a gazdagok közül, mint azok közül, akiknek csak közkórházra, stresszre és tápanyagszegény étkezésre futja.


Létező tény és összefüggés, utána tudsz nézni.

2017. ápr. 19. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
44%

#14:

voltam depressziós, voltam boldog, voltam üres

most megint megtaláltam az utamat szerencsére, de nem a pénzen alapszik :)

engem a pénz soha nem tett boldoggá, sokkal többre vágyom, mint egy egyszerű eszköz!


24F

2017. ápr. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:

#16

Éppen ezt mondom. Kiváló eszköz a célok könnyű eléréséhez. Számos nehézséget elsöpör az útból.


Arra viszont kiváló. Én is sokszorosát keresem annak, amit mondjuk 7 évvel ezelőtt, anyagi gondjaim nincsenek. Én azt élvezem, hogy lerövidíti a célokhoz jutást, megkönnyíti az utakat az álmok, az új célok felé. De ha csak az lenne a cél, hogy becsekkoljon minden hónapban XY ft, az elég ványadt egy élet lenne ...

2017. ápr. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

"Nem MINDENKI gyógyul meg, de SOKKAL TÖBBEN a gazdagok közül, mint azok közül, akiknek csak közkórházra, stresszre és tápanyagszegény étkezésre futja.


Létező tény és összefüggés, utána tudsz nézni"


Hol tudok utána nézni???


Szerintem ez nem igaz, nincs összefüggés a kettő között, van egy rakat gazdag ember aki úgy patkol el rákban 3-4 hónap alatt mint a huzat.


Linkelj már be valamit légyszi, én konkrét példákat tudok hogy valaki gazdag, de úgyanúgy elpatkol pár hónap alatt mint a szerencsétlen akinek zoknira nincs pénze.


Ezt nem tudom honnan veszed ezt a dolgot, már ne haragudj.

2017. ápr. 19. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
24%

Az én céljaimat annyira nem könnyíti meg, mert nem annyira függnek a pénztől :)

de persze sokaknál hozhat könnyebb utat :)


az a baj sokan a pénzt hajkurásszák és vannak olyanok is akik nagyon jól keresnek de mégis többre és többre vágynak, holott már a mostanit sem költik el és mondhatni a semmire raknak félre...

persze bármikor jól jöhet, de felesleges egy bizonyos szint után a pénzt hajszolni...


jó érzés elérni a célokat és ugye pl ha egy ház vagy egy autó, vagy egy álom esküvő/nyaralás a cél, ahhoz szükség van pénzre, de akkor sem maga a pénz boldogít, csak egy eszköz :)

2017. ápr. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

#18

KSH-nál utána tudsz nézni annak, hogy aki szegény, rövidebb ideig él. Tény. Szociológiai tény. Az anyagi helyzet és az életkor összefüggései.


Aki pedig x gyógyszertől gyógyulna, de nem futja rá, az meg fog halni, de gazdagon nem tenné.



Ez NEM azt jelenti, hogy aki gazdag, ah halhatatlan. Azt jelenti, hogy nagy eséllyel tovább és jobban él, mint egy szegény ember.

2017. ápr. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!