Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Túlkomoly lennék? Esetleg...

Túlkomoly lennék? Esetleg antiszociális (mozgok emberek között, de a "gyerekeket", hülyéket nem bírom)? Gondolok itt arra, h pl munkahelyi csipkelődés. Már kinőttem belőle, dedós dolognak tartom.29/f

Figyelt kérdés

#Ggc
2017. ápr. 25. 17:22
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Ne gondoljatok nagy dolgokra,mint pl szekrény borogatás,cipő vizzel megtöltése,stb. Sima csipkelődés. :) De nekem ez már egy 24-50es korosztályba tartozó embertől kicsit olyan szellemileg visszamaradott dolognak tűnik.
2017. ápr. 25. 17:25
 2/15 anonim ***** válasza:

De hát a legtöbb nagykorú infantilis! Nem felnőttek! Mit vársz tőlük...?


Egyébként légyszi arra ügyelj -tömeges hiba-, hogy az antiszociális szót ne mond az aszociális helyet.


Antiszociális: lényegében egyfajta bűnöző.


Aszociális: a közösségi élettől nagyrészt tartózkodó.


A leírásod szerint te még csak aszociális sem vagy. Legalábbis ebből nem derül ki semmi ilyesmi.

2017. ápr. 25. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Nem zárkózok el,mert járok edzőterembe(otthon nem is tudnék magamba,mert igénylem,h legyenek körülöttem) az emberek miatt. Vannak barátok(kb 3 )akikkel néha néha 1-2-3 havonta mikor hogy jön ki( ilyen koromban sztem már normális) kimozdulok. De sok mellettem a hülye. Legalábbis szerintem azok. X embert azér cukkolják mert zöld a szeme,y-t meg mert szerintük buta. Na én ebből már kinőttem,és általában az ilyennel arrogáns vagyok. Aztán persze meg jön,hogy most mi a bajod. :) Persze engek is cukkolnak, előfurdul,meg másokat is.
2017. ápr. 25. 17:38
 4/15 anonim ***** válasza:
0%
Sztem csak siman unalmas. Mi is szoktunk csipkelodni a kollegakkal, de ettol nem lesz senki gyerekes. Max jo hangulatban telik a melo, ami nem hatrany. Ha a helyzet megkoveteli mindenki a leheto legkomolyabban vegzi a teendojet. Kicsit savanyunak tunsz, meg indokolatlanul nagykepunek. Bar ez csak az en maganvelemenyem.
2017. ápr. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Savanyú,mert nem nevetek aberrált vicceneken,minthogy pl az volt a nevetés tárgya,hogy egy 4ik kollégának kicsi a p...e . :) Valóban lehet savanyú vagyok,de ez érettség kérdése szerintem inkább. :) Nagypofám... Ebbe akár lehet is valami...De nem nagyobb hidd el mint az átlag embernek. Mert általános tekintetben én sem vagyok különb. Ez inkább önkritika. ;)
2017. ápr. 25. 20:26
 6/15 anonim ***** válasza:

Mondom, szerintem te aszociális SEM vagy, kérdező. Sok mindenben egyet értek veled.


Én nem, látlak se savanyúnak, se beképzeltnek. Teljesen egyet értek veled abban, h a legtöbb nagykorú infantilis.


Döbbenet... Ez a lelki színvonala egyeseknek, hogy csipkelődnek, mert ettől jó hangulatban telik a munkanap??


Ezerféle értelmesebb, tartalmasabb dolog és kommunikációs téma létezik, mint a csipkelődés. Ráadásul olykor bántó is lehet a csipkelődés.


Egyáltalán: mi élvezet van a csipkelődésben?? A kárörvendés...?? Magasságos, és a hozzászóló nem tartja infantilisnek saját magát...


Szeretem a humort, de nem az infantilis humort.

B. Szogassa a jó édes... azt. Ez neki öröm??? Itt tart a világ.... SEKÉLYES, tartalmatlan.


Néha, de tényleg néha vicces lehet pl egy kis szexvicc, de inkább az önirónia. Engem a művészet mélysége tud feldobni, meg a kisgyermeki dolgok, a kisgyermeki tiszta, fantáziadós, kreatív, nyitott lélek/tudat. Az viszont NEM infantilizmus. Az gyermeki. Ég és föld. Az infantilizmus a felszínes, felelőtlen, tartalmatlan hozzáállás, az alaptalan sértegetés. Ha van alapja egy kritikának, az oké, de a puszta heccelődés... Néha még oké, de rendszeres jelleggel???


Tartalmas örömet és olyan örömet, amivel mindenki jól jár, nem talál az olyan ember??


Sose értettem ezt az eszement létezést, hogy "há fijejjé má, kóustúúgacc? Na jó, ez nekem nem súlyos, de fijejjjé má, tök jó buli, mee hát izé ja, visszakoúústógatlak, höh! Hehehe :) De jóú móúúúka. :) Azt jóóóul eeeevagyunk, höh. Hehehehe, de ééééteeemöss vajok, höh."


Borzalom az olyan. buta bamba együgyű lelkület, mint aki bután néz maga elé, és unalmában meg kínjában nem tud mit kezdeni magával. Dolgozik, meg piszkálja a másikat, aztán sörözik, focit néz, megint piszkálja a másikat dolgozik, közben zsörtölődik, meg ugratás mögé rakja hogy ő milyen hú, de jó fej, megint sörözik, focit néz, és elmegy az élete, a bamba agyéban és sekélyes érzelemvilágával... tucatemberek...


És nem a munkával van baj és nem a focival. Hanem hogy itt megreked, na meg avval, hogy kínjában, unalmában hecceli a másikat, nem tud tartalmasan létezni, ez a baj.


Kérdező, viszont te egész értelmesnek tűnsz, nem vagyunk sokan ilyenek.

2017. ápr. 26. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Látom nem sikerül elkülöníteni a csipkelődést a bszogatástól. Kellemetlen lehet annyira érzékenynek lenni, hogy egy hülye beszólástól úgy vérig tud sértődni valaki, hogy ilyen esszében kell kiadnia magából a feszültségét. Semmi köze az intelligenciának meg az érettségnek ehhez, de hitegessétek csak magatokat ezzel.
2017. ápr. 26. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Előző, pontosan kikre gondoltál, hogy érzékenyek? Ezt a részt nem értem a mondandódból.


Lehet, hogy nem ment át a véleményem, más szemszögből is mutatom most, de most csak röviden: én azt ne mértem, hogy bármiféle csipkelődés mire jó? Én személy szerint inkább túledzett vagyok az emberi hülyeségekre, egyszerűen csak

nem értem azt a fajta együgyűséget, hogy valaki miért csipkelődik és mi a jó neki ebben...


Nem tudom, te milyen kultúrához tartozol, tőlem ez idegen.


Én vagy semleges vagyok, vagy dicsérek valakit, ha van alapja, vagy mondok valakiről, valamiről velős kritikát, általában érzelmektől függetlenül, logikai okokból, alapvetően amiatt, mert értetlenül állok az adott dolog előtt, amit kritikával illetek

- de az se nem sértődés, se nem csipkelődés részemről egyébként, csak hogy egyértelmű legyek.


Most se érzelgősködöm, csak ezt írásban nehéz átadni.


Én logikázok inkább. Lehet h múltkori hozzászólásomban túl részletes volt a kifejtésem, és esetleg azt nézted érzelemnek? Nem tudom.


Még az se derült ki, hogy rám érted-e a túlérzékenységet, vagy valaki másra-e? Ha rám, akkor talán érted, hogy téves e vonatkozás, magamat ismerem annyira.


Én tényleg szeretném érteni, mi a fene jó a csipkelődésben? Annyit elárultál, h téged jó kedvvel tölt el. Engem meg untat, ostoba és felszínes dolognak tartom, és ha valami nyomaszt engem, az pl a felszínesség és a felesleges dolgok. Lényegre törő és minimalista vagyok, bizonyos értelemben. Máskor meg részletes. De amit feleslegesnek tartok, az untat, és/vagy nyomaszt.


Meg eleve: mit értesz csipkelődés alatt?


Mert lehet, h a te szótáradban mást jelent, mint az enyémben.


Az én szótáramra írok egy példát, mit látok csipkelődésnek:


Pl falusi vénasszonyok csevegnek:


- Na, maga se egy csöcsös maca, comcédaccony, hehehe ;) Pedig a féééfijak az után koslatnak, he... ;) Hihihi. ;) Az ám!


Na, ez pl nem bazzzogatás, hanem csipkelődés, amikor is

nem bántani akarja a nő a szomszédasszonyát, csak kicsit "jópofizni" akar.


De számomra ez olyan felesleges és fárasztó, mint a "Szép időnk van, ehehe."


De hozzátettem, hogy NÉHA, amikor nagyon nincs téma, nagyon zavarban van az ember, akkor lehet feldobni szexviccet, vagy pl az időjárást. NÉHA. Ritkán. És a helyzettől is nagyban függ.


De te arra esküszöl, előző, hogy számodra rendszeresen az élet része kell legyen pl munkahelyen a csipkelődés, mert neked jó hangulatot okoz. Engem viszont untat, és sekélyes lelkivilágot sejtet általában.


De tényleg érdekel, fejtsd ki, te hogy vagy evvel? Írd körül, mit értesz csipkelődés alatt, és hogy pontosan miért vágyszer erre rendszeresen. Mert számomra egyelőre rejtély, mi a fene jó ebben bárkinek is.


A szomszédasszonyos példát se, más példát se lehet általánosítani, ezt hozzáteszem. HELYZETFÜGGŐ. Egy másik helyzetben lehet, hogy tökre

nem jön ki csipkelődésnek, hanem semlegesnek, vagy adott esetben bántásnak, de talán lejön, hogyan értettem itt és most.

2017. ápr. 27. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Haver... nem vagy lényegre törő. Ne áltasd magad ezzel. Írtál két novellát arról, hogy egyetértesz a kérdezővel.

Egy mondatban össze lehet foglalni azt a regényt amit ide pötyögtél.


Akinek nem csúszott be páros lábbal az autizmus képes értelmezni azt amit írtam. Ha nem érdekelne és ostobaságnak tartanád a csipkelődést, akkor nem fárasztanád magad ilyen értelmetlenül bő lére eresztett monologizálással. Azért reagálsz így, mert isiben sokat piszkáltak és sosem volt elég merszed/eszed arra, hogy frappánsan visszavágj. Inkább megsértődtél és elraktároztad magadban, hogy később ilyen formában kiadd.

Vagy nem.


Plusz fogadj meg egy jó tanácsot, és ezt a gyermeki tisztaság meg nyitottság dumát mellőzd társaságban, mert csöppet pedo szagú. Meg ezeket a rögtönzött szituációs gyakorlatokat is... komolyan görcsbe rándult az arcom a cringetől.


Na peace, mentem Quakezni.

2017. ápr. 28. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Előző egy blöff bajnok - legalább jó valamiben. Csakhogy a blöff gyakran mellétalál. Mint pl jelen esetben.


Kvékezzél, az infantilis szintednek való. Az én társaságomban érték a vélemény kifejtése,

neked még nem való, de lehet, hogy sose nősz fel.

2017. ápr. 28. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!