Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha már idősebb korban vagyok...

Ha már idősebb korban vagyok jóval, mint a többiek, akkor is érdemes belevágnom az egyetembe?

Figyelt kérdés
23 éves vagyok, mások 18-19 évesen már elkezdik.
2017. ápr. 30. 16:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
16%
Én is 23 évesen kezdtem, de megbántam, mert manapság egy mérnöki diploma semmit sem ér, minimálbért kapom. Inkább egy okj szakmát kell elvégezni.
2017. ápr. 30. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Érzem az iróniát, de annyira későnek érzem már.
2017. ápr. 30. 16:48
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy késő, nekem az osztálytársaim nagy része annyi volt mint te amikor 18 évesen kezdtem.
2017. ápr. 30. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Én 35 évesen mentem egyetemre. Nem éreztem, hogy öreg vagyok a tanuláshoz, főleg, hogy a sok 18 éves tőlem kért segítséget.

Ahogy az egyetemi tanárom is mondta: Tanulni sosem késő.

2017. ápr. 30. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
33%

"Érzem az iróniát, de annyira későnek érzem már."


Nem irónia amit írtam, LOL

2017. ápr. 30. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Szánalmas ez a kérdés. Azt hittem 40 körüli emberről van szó. A 23 éves kor az még lóf.sz. Az egyetem amúgysem a 18 éveseké. Főleg mert sokuk nem is veszi komolyan és csak jár, hogy addig se kelljen dolgozni. Sok ki is bukik. Nyugaton normális, hogy 30 - 40 évesek is járnak egyetemre. Ott nem temetik magukat 50 évesen és 23 évesen nem késő nekik semmihez.
2017. ápr. 30. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
* nemcsak a 18 éveseké
2017. ápr. 30. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ne viccelj, simán érdemes! Én 22 évesen kezdtem az egyetemet és nem éreztem, hogy ki lennék öregedve. Több emberrel is megismerkedtem az egyetemi évek alatt, akik szintén picit idősebbek voltak. Sokan mennek OKJ után az egyetemre, azt vettem észre. Én is így voltam vele. Egyébként én azóta egyetemen tanítok és azt figyeltem meg, hogy az ilyen 18 éves körüli hallgatók néha annyira gyerekek még, hogy hihetetlen. Komolyan mondom, néha mikor meglátok ilyen fiatal hallgatók csoportját, elgondolkodom rajta, hogy valami nyílt nap van a középiskolásoknak vagy mi a fene. A viselkedésük sokszor nagyon éretlen és gyerekes. Persze nem mindegyik ilyen, de én azt veszem észre, hogy egyre több a gyerekes viselkedésű. Szóval ilyen tekintetben én nem is feltétlen tartom problémának, ha valaki picit később kezdi az egyetemet.


28/F

2017. ápr. 30. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Fatal_3rror_ ***** válasza:
100%
Az egyetem nem olyan mint az óvoda meg az általános iskola. Oda normális ember azért megy, mert céljai vannak, aminek az eléréséhez szükséges egy bizonyos tudás, amit az egyetemen meg tud szerezni. Felnőtt ember vagy, magadért tanulsz.
2017. ápr. 30. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Az egyetem arra való, hogy felnőtt emberek iratkozzanak be és tanuljanak ott. Nem 18 éveseknek találták ki, nincs semmilyen kor megkötés, hogy meddig jelentkezhetsz egyetemre. Felnőtt ember vagy, ha úgy érzed, hogy oda akarsz járni, akkor tedd. Senkit nem fog érdekelni az életkorod.
2017. ápr. 30. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!