Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A hajléktalanok miért lesznek...

A hajléktalanok miért lesznek ilyenek tavasszal?

Figyelt kérdés

Eddig semmi bajom nem volt a hajléktalanokkal, viszont most 1-2 hete mintha rendesen meggárgyultak volna. Nem szoktam nekik pénzt adni de ez most nem annyira lényeges. Fizetett gyakornok vagyok az egyetemmel párhuzamosan

Jó a munka viszont ha kávé meg cigi kell akkor azért én szoktam elnenni. Eddig 5 hónap alatt 2x koldultak tőlem de teljesen szerényen az még nem is zavart. Viszont most 2 hét alatt 5x jöttek oda egyszer meg rendesen tarhált az ürge, mind a két kezemben 6-6 kávé volt tálcán és a követett legalább 100 méter és közben már gyógyszerre, kajára és a gyerekének is kellett a pénz.erre az esetre 2 napra egy étterem teraszán vacsoráztunk a barátnőmmel mikor oda jött egy idősebb erősen lerobbant, penetráns szagú nő "500 százért tulllipán, ezresíírt rúzsa a szép asszonynak?" Mondtam neki, hogy nem kérek köszönöm akkor meg elkezdett nekem ármanós akciókat nyomatni a végén már rendesen elzavartam végül 800-ért nem kaptam rózsát csak ingyen cigány átkot. Tegnap kikísértem szaktársaim(rajtam kivül 4 lány volt,én voltam egyedül ott férfi) dohányozni(mondjuk kifejezetten undoritó szokásnak tartom de ők tudják) nem sokkal kesőbb oda is jött egy idősebb ránésére is hajléktalan fickó és az elöző hetek tapasztalatai miatt csak annyit mondtam neki, hogy "Szép napot! Sajnos se cigink se aprónk nincs. További szép napot!" Erre elfordította a fejét es rögtön rendesen tarhálni kezdett az egyik lanytól aztán elzavartam de annyira beleélte magát a körtúrájába, hogy egy pár emberrel később már 2 biutonsági zavarta el sokkal kevésbé finoman.

Általánosságban véve nincs problémám a hajléktalanokkal viszont most össze csúsztak a dolgok.



2017. máj. 4. 13:00
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Kisüt a nap, némi energiát nyernek a napból és mennek tarhálni, hogy a még hűvösebb éjszakákat bepiálva tudják átvészelni a mostanság már szabadban.
2017. máj. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
60%
Zavard el a retekbe hangosan mindet vagy tettesd magad külföldinek . Alja réteggel nem kell tárgyalást folytatni .
2017. máj. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azért, mert télen sok ember kérés nélkül is ad nekik pénzt/kaját, mert sajnálja őket, ha látja őket kinn a fagyban. Most, hogy már nincs olyan hideg, kevesebb nekik a "betevő"...
2017. máj. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

,,rendesen tarhált az ürge, mind a két kezemben 6-6 kávé volt tálcán és a követett legalább 100 méter és közben már gyógyszerre, kajára és a gyerekének is kellett a pénz"

Az ilyenek nem hajléktalanok, hanem cigányok aljarétegénél szokás kiküldeni valakit, hogy tettese magát hajléktalannak és kolduljon. Borsodi vagyok, nem egyszer ecsetelték nem messze tőlem a buszon/vonaton, hogy melyik család kiket és milyen szöveggel küld ki. A tulipános nő is ilyen, csak ő a ranglétrán eggyel feljebb van és mindenfélét árulni küldik ki őket az utcára (ők azok, akiket még örömlányként nem kellenek senkinek se a fentebb említett beszélgetések alapján). Ne csapjon be a látszat, hiába néznek ki úgy sokszor nem hajléktalanok ezek. Találkoztam már olyannal, hogy 11 órakor még szakadt ruhába ült az utcán pénzt koldulva, 16 órakor meg szállt fel Adidas melegítőbe a buszra.

2017. máj. 5. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!