Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti elviselnétek egy pénztárosn...

Ti elviselnétek egy pénztárosnak, hogy kioktasson illemből?

Figyelt kérdés
A minap egy dohiban félig a pénzem számolására figyelve "igen" helyett "ühüm"-el válaszoltam az eladó kérdésére. Mikor vettem volna el a kezéből amit vettem, elhúzta és mondta hogy "ühümöt azt nem érti". Kicsit megdöbbentem, mondom elnézést... mire odaadta és távoztam. Nem egy kisgyerek vagyok, hogy kioktasson és egyébként is láthatta, hogy nem direkt sértően mondtam. Ti mit reagálnátok?

2017. máj. 10. 21:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
71%
Beírnék a Vásárlók Könyvébe.
2017. máj. 10. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
88%

Valahogy így:

Semmi probléma. Az ühüm egy társadalmilag elfogadott módja annak hogy pozitív jelentésű visszajelzést adjunk valaki irányába anélkül hogy bármi más jelentést is belevigyünk az interakcióba. Sokszor akkor használjuk mikor nem tudunk teljesen odafigyelni valakire, de nem szeretnénk durvák lenni és ignorálni. Van bármi más szó amit nem ért és elmagyarázzam?

2017. máj. 10. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
85%
Én nem foglalkoznék vele. Sokszor találkozom idősebb, frusztrált eladókkal, kallerral stb. Szerintem ki kellene néha aludniuk magukat munka előtt és ennyi
2017. máj. 10. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
75%

Ami épp a számra jönne de hogy leoltanám az tuti.

Én mikor betöltöttem a 18 rá másnap mentem cigit venni elkérte a személyim azt elkezdett oltani hogy büszke lehetek magamra hogy ez az első dolgom hogy cigit veszek. De így random nekem esett az asszony köpni nyelni nem tudtam annyi jött ki a számon hogy "ez hülye". Szerencséjére annyira meglepett hogy csak ennyit birtam kinyögni. Nem tudom mit képzelnek magukrol emberek föleg ilyenek akik más emberekkel foglalkoznak.

24N

2017. máj. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
75%

Én azt nem értem, mi a baj az ühümmel. Mert ha még valaki úgy ront be, hogy "aggyá má két marbit", akkor egy büdös paraszt, de most azzal mi a probléma, hogy ühüm? Akkor már az aha se jó?

Az meg milyen, hogy nem adja oda, amit vettél? Úgy írtam volna be a panaszkönyvbe, mint a sicc. Azért ne engedjen már meg magának akármit...

2017. máj. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
2. ennél frappánsabbat ki se találhatnánk :D
2017. máj. 10. 21:18
 7/14 anonim ***** válasza:

#2


Sheldon Cooper :D


#Kérdező


Én utálom az ilyen pénztárosokat, különösen, hogy ez a fajta az, amelyik következő vásárláskor fix. hogy épp trécsel a kollegával, telefonálgat stb.


De megjegyzem az ilyet, és kerülni fogom. Jobban kedvelem a normális pénztárosokat, sima munka és kész, kis humort belevihet, de nem személyeskedőt. Volt olyan is (üres boltnál majdnem), hogy jól el is beszélgettünk.


Magam is voltam pénztáros, de sosem szóltam be semmit, pedig néha kellett volna talán... (Na jó, talán egyszer igen amikor egy öregasszony a 12 ft-os kakasos nyalóka miatt őrjöngött, de "őt" elvitték a biztonságiak).

2017. máj. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
7: Az a benyomásom, hogy a 2. lány, de poénos az észrevételed.:)
2017. máj. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Hát én megmondtam volna neki, hogy ha ekkora egy sértődős, hülye 3,14csa, ne menjen emberek közé dolgozni -.- Vagy talán valami antiszociális debil, hogy nem érti, mit jelent az ühüm?? Mert az már nem az én bajom, üljön le akkor egy értelmező szótár elé és lapozgassa..

Nem azt mondom, hogy egy eladóval szemben bármit megengedhet magának az ember, ha valaki különösen tapló módon viselkedne, akkor megértem, hogy beszól neki, de ők alapból azért vannak ott, hogy a vevőket kiszolgálják, nem azért, hogy erkölcstant tanítsanak, ha ennyire zavarja az ühümözés meg a többi hasonlóan "bunkó" dolog, amit mondanak neki a vásárlók, menjen és végezze el az egyetemet, aztán jelentkezzen etika tanárnak valamelyik iskolába..

19L

2017. máj. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ha nem érti akkor magyarázd el neki, hogy mit jelent. Én kiakadtam volna a helyedben és nem kértem volna elnézést se mert nincs miért. Nem vagy kisgyerek, bár a kisgyerek se azért van, hogy oktassák mindenből állandóan. Frusztrált volt biztos, okkal döbbentél le szerintem. De amúgy neked nem kötelességed úgy beszélni ahogyan ő akarja.
2017. máj. 11. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!