Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az afrikai népek miért szapror...

Az afrikai népek miért szaprorodnak annyira, mikor elképesztően rosszak az életkörülményeik?

Figyelt kérdés
Ugyebár azzal mindenki tisztában van, hogy milyen körülmények uralkodnak a legtöbb afrikai országban (valamint idevehetünk néhány ázsiai és latin-amerikai országot is). Éhezés, nyomor, betegségek, járványok, vadállatok, polgárháborúk és lehetne sorolni. Ennek ellenére pl. Nigériában már kb. félmilliárd ember van. A kérdésem: miért? Ha borzalmas mélyszegénység, elképesztő nyomor és szenvedés jut valakinek, akkor miért adja ezt tovább a következő generációnak? Értem én hogy kell a szerelem is, ők is emberek, de akkor nem lehet védekezni valahogy? Én nem értem, ha választanom kéne, inkább egy gyerekem sem lenne, minthogy szülessen 12, és azt lássam hogy abból 3-at az éhezés visz el, 2 maláriában, tífuszban hal meg, 2-t megesznek a vadállatok, 3-at a háborúzók meg a terroristák, kalózok végeznek ki, a maradék 2 meg ugyanolyan nyomorban él (amíg él) mint én magam: éhezik, beteg, szenved. És ráadásul minél többen vannak annál kevesebb jut egy emberre az így is foghíjas élelemből, ellátásból, ruhából stb. Egyszerűen nem tudom megérteni, mi erre a magyarázat?

2017. máj. 15. 22:08
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
89%
Alacsony intelligencia. Ezeknek elsősorban születés szabályozás kellene,nem segítség. A segítséggel azt érik el,hogy egy hónap múlva fog éhen halni,nem most.
2017. máj. 15. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
63%
Nincs koton
2017. máj. 15. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerinted milyen lehetőségük van védekezésre? Beugranak a Tescóba kotonért, vagy avsarki gyógyszertárba fogamzásgátlóért, amikor a mi kevesebb, mint 200 forintunkból egy védőoltás is életmentő?
2017. máj. 15. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
61%
Latin amerikaban meg eleg vallasosak, nem vetetik el, isten ajandeka.
2017. máj. 15. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
72%
3# Mondjuk használnak juhbelet. Ha meg még rajta van az élő juh, akkor sem lesz gyerek.
2017. máj. 15. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt azért, mert a modern orvoslás mellett a kultúra nagyon le van maradva.

Másrészt azért, mert ezekben az országokban nincs szociális háló, azaz nincs nyugdíjrendszer sem. Ha nem szülsz 4-5 gyereket, akik majd öreg korodban támogatnak, akkor dolgozol ameddig tudsz, utána mehetsz éhendögleni.

2017. máj. 15. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Társadalmi fejlettségi szintben le vannak maradva, Európában is ez volt a 16. században.
2017. máj. 15. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 Blondie.W ***** válasza:
93%

Patkány kísérleteken mutatták ki, hogy az éhezés és a szenvedés növeli a szexuális vágyat. Minnél rosszabb a körülmény, annál jobban kell a szex és szerelem. Koton és gyógyszer meg nincs.

Félre ne értsetek, most nem lapatkányoztam a kérdésben levő Embereket, de a kísérlet alapján arra jutottak, hogy az embereknél is ez lehet az ok, mert mind a két faj gerinces emlős. És jönnek az ösztönök, stb.

2017. máj. 15. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
8# Ez érdekes. Pont azt gondolnám, hogy az éhezés és szenvedés inkább csökkenti a vágyat.De lehet benne valami, mert sok gyerek születik. Nem agyalják túl a dolgot.
2017. máj. 15. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
A tőke és a gyarmati terjeszkedés beavatkozott a maradi szinten lévők életébe . A normális fejlődést 2-3 lépcsőfokkal megugrották azáltal hogy a középkori törzsi viszonyokból felhúzták őket a jelenkori civilizációra technikára . Ez mindenhol veszéleket rejt , modernitás eszközei csúcson erkölcs morál IQ a vakond belső zsebében ... Az ottani fazonok többsége a bádogvárosokon és lepusztult térségben vagy sivatagban hipp hopp modern eszközöket kap fegyvereket stb . Ezért fenntartható a szenvedésük és a jótékonysági szervezetek is küldenek segélyeket . A törzsi viszonyokban a hagyomány babona játszik főszerepet , a kényszer iszlámosítás ami másik lepusztító ok . Van baj rendesen , egyenjogúság béke demokrácia jól mutat a címlapokon .
2017. máj. 15. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!