Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az afrikai népek miért szapror...

Az afrikai népek miért szaprorodnak annyira, mikor elképesztően rosszak az életkörülményeik?

Figyelt kérdés
Ugyebár azzal mindenki tisztában van, hogy milyen körülmények uralkodnak a legtöbb afrikai országban (valamint idevehetünk néhány ázsiai és latin-amerikai országot is). Éhezés, nyomor, betegségek, járványok, vadállatok, polgárháborúk és lehetne sorolni. Ennek ellenére pl. Nigériában már kb. félmilliárd ember van. A kérdésem: miért? Ha borzalmas mélyszegénység, elképesztő nyomor és szenvedés jut valakinek, akkor miért adja ezt tovább a következő generációnak? Értem én hogy kell a szerelem is, ők is emberek, de akkor nem lehet védekezni valahogy? Én nem értem, ha választanom kéne, inkább egy gyerekem sem lenne, minthogy szülessen 12, és azt lássam hogy abból 3-at az éhezés visz el, 2 maláriában, tífuszban hal meg, 2-t megesznek a vadállatok, 3-at a háborúzók meg a terroristák, kalózok végeznek ki, a maradék 2 meg ugyanolyan nyomorban él (amíg él) mint én magam: éhezik, beteg, szenved. És ráadásul minél többen vannak annál kevesebb jut egy emberre az így is foghíjas élelemből, ellátásból, ruhából stb. Egyszerűen nem tudom megérteni, mi erre a magyarázat?

2017. máj. 15. 22:08
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer volt egy dokumentumfilm ahol azt mondták, hogy a gyógyszerek, és gumi hiánya, és a rengeteg nemi erőszak is közrejátszik, hogy sok gyermek születik.
2017. máj. 15. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Törvényszerűség, hogy minél alacsonyabb szinten, mélyszegénységben élnek az emberek, annál több gyereket vállalnak. Ez lehet, hogy a mi fejünkkel logikátlannak tűnik, de itt azt kell megérteni, hogy ők nem úgy gondolkodnak, mint a nyugati, "jóléti" társadalomban élő középosztály (most vegyük minket is bele ebbe az egyszerűség kedvéért), hogy csak akkor vállalnak életük során 1-2 gyereket, ha annak anyagi feltételeit előteremtették.


Ez az alacsony társadalmi rétegeknél nem így van. Eleve úgy gondolkodnak, hogy mivel semmi értelme nincs az életüknek, a szülőség értelmet ad. A másik, hogy ha sok gyerekük van, akkor ellátja őket valaki öreg korukban (ugye nincs semmilyen szociális ellátás, nyugdíj ezeknek az országoknak a többségében). A harmadik, hogy egyáltalán nem terveznek előre, nem az anyagi helyzetük, a pénz számolgatása dönti el, hogy gyereket csinálnak, hanem a pillanatnak élnek.

2017. máj. 15. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 Blondie.W ***** válasza:

9-es,

pont ma volt erről is téma, a biológia tanáromtól halottam.

2017. máj. 16. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 Fatal_3rror_ ***** válasza:
100%

Amúgy ugyanez volt régen Magyarországon. Nagyszüleim még 4-5-en voltak testvérek, 1 szobában lakott az egész család, nem jutott minden gyereknek cipő. És a munkaerő is megvolt, mert vitték őket aratni.


És a másik ok pont ez, amit a kérdező ír, hogy az 5 testvérből 1-2 fiatalon meghalt. Mindegyik nagyszülőm mesélt fiatalon meghalt testvérről. Ez valahol túlélő ösztön. Rossz körülményeknél 4-5 gyereket szülnek, abból 2-3 megéri a felnőttkort. Jó körülményeknél meg 1-2 gyerekkel is egy életre tervezel.


Szerintem egyetlen megoldás az lehetne, ha minden országot sikerülne közel Európai szintre emelni, akkor ott is stagnálna egy idő után a népesség.

2017. máj. 16. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Jó válaszok születtek, nem akarom ugyanezeket leírni, de feltenném ennek a kérdésnek a fordítottját:


Miért nem "szaporodnak" az európai, "jólétben élő" emberek, amikor anyagi helyzetük lehetővé tenné, hogy egy-két gyermeknél többet is felneveljenek?

2017. máj. 16. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Afrikában nem is élnek sokáig az emberek, meg a gyerekek között is nagy halandóság. Pl meg lehet nézni, rövid élete során hány kölyköt szül egy egér, és hányat egy elefánt.

Afrikában a kőkemény természeti törvények uralkodnak.

2017. máj. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:

Afrikában ugyanolyan viszonyok vannak most is mint 500 évvel ezelőtt.(a "családtervezés" terén)De akkor szinte állt a népességnövekedés,most viszont robbanásszerűen nő!

Nem amiatt van ez,hogy bejött a nyugati modern orvostudomány,és pl. a védőoltásokkal megszüntették a halálos gyermekbetegségeket,meg a pestist kolerát leprát tüdőbajt lépfenét,tifuszt maláriát sárgalázat, váltólázat stb.-t?Régen ezek nem engedték felszaporodni a népességet,(még ha ez borzadály is volt),viszont a jelenlegi viszonyok között meg már annyian lesznek,hogy ha nem akarnak éhenhalni a végén már megint vissza kell térniük a kannibalizmushoz.

Ezt azért irom mert -tudja mindenki-szédületes az emberiség túlszaporodása,a rómaiak idején pár száz millió,az első világháborúnál 1 milliárd, és most közelitünk a 8 milliárdhoz létszámban,és ebből-is-előbb utóbb méretes gáz lesz.

2017. dec. 9. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Első! Te fasiszta rasszista kirekesztő szar!
2017. dec. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!