Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nektek is feltűnt hogy nagyon...

Nektek is feltűnt hogy nagyon gyorsan telik az idő?

Figyelt kérdés
Szinte nem régnek tűnik hogy 2010 volt,és nemsokká 2020 lesz...engem zavar mert rohamosan eltelik így az egész életem,olyan jó lenne ha még 2008 volna.Egyik ismerősöm is most lett 21,de ő is jobban szeretné lenni 12-13-nak.

2017. máj. 17. 13:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek, ez nekem is sokszor eszembe jut.
2017. máj. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Psycho ***** válasza:
100%

Minél idősebbek vagyunk, annál inkább repülnek az évek. Ezt a szüleim bőven megerősítik mindketten, és én is egyre jobban érzem (28/F). Szóval nem vagy egyedül ezzel az érzéssel, és jelzem, csak "rosszabb" lesz :D


Ha így nézzük, logikus: 1-1 eltelt év relatíve egyre rövidebb, ha az eltelt éveid számához (életkorodhoz) viszonyítod. 1 év a 28 évemhez képest nagyon kevés. 1 év egy 70 évesnek még annyi sem. Viszont egy ötévesnek egy év az életének igen komoly hányada. Minden nap újdonság, minden nap van valami új élmény neki. Emiatt érzi hosszabbnak. Egy középkorú átlagembernek a sok szürke hétköznap amikor mindennap ugyanaz történik... hát :/ nem csoda, ha elröpül.

2017. máj. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
45%
telhetne gyorsabban is
2017. máj. 17. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is érzem. 22 vagyok, de szó szerint úgy érzem, hogy tegnap volt a 16. születésnapom. Ebben a pillanatban kezdtem az óvodát és már túl vagyok a diplomaosztón. Durva belegondolni, hogy már a kilencvenes évek is lassan harminc évvel ezelőtt voltak. Szeretnék ismét tizenéves lenni, kimondani is fura, hogy már huszonéves vagyok.


Amúgy ha belegondolsz tegnap volt szenteste (én így érzem) és már május van, úristen, lassan jön a következő karácsony, és már ismét egy évvel öregebbek leszünk. Mostanában nagyon sokat gondolok erre, nagyon féltem a fiatalságomat valamiért, magam sem tudom miért. Emlékszem, hogy 18 évesen egy 22 éves embert egy másik generációnak gondoltam, az is mintha tegnap lett volna, és egy pillanat alatt én is annyi idős lettem.

2017. máj. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Utolsó: teljesen egyettértek veled

Öcsém 1998-ban született jövőre ő is 20 éves lesz

Furcsa belegondolni hogy aki 2001 előtt született az már nem gyerek ):

2017. máj. 18. 13:56
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Olyan, mintha tegnap lett volna, amikor ilyenkor már ujjungva vártam az első osztályt, most jövök rá, hogy jövőre már gimibe megyek..
2017. máj. 21. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én is ugyanígy érzem nagyon gyorsan telnek az évek,alig akarom elhinni hogy már 19 éves vagyok,és jövőévre meg 20 éves leszek már NEM AKAROM ELHINNI hogy ilyen gyorsan elszállt az idő:(
2023. márc. 24. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Psycho ***** válasza:
Az előző válaszom óta eltelt hat év. Meg tudom erősíteni: ez a hat év sokkal gyorsabbnak tűnt, mint a 2017-et megelőző hat év. Szemét egy dolog ez.
2023. márc. 24. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!