Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a Frankenstein történet...

Természetes egészség kérdése:

Mi a Frankenstein történet lényege röviden?

Figyelt kérdés

2017. máj. 18. 00:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Felkelt
2017. máj. 18. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Van egy tudós, aki életre kelt mindenféle darabokból egy embert (szörnyeteget), akinek vannak érzései, de a külseje miatt mindenki fél tőle... Ezért ez a szörnyeteg elhatározza, hogy amiért ilyen rossz életet adott neki, bosszút áll a teremtőjén, és elkezdi annak szeretteit szép sorban legyilkolászni...
2017. máj. 18. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm. Nem tudom bennem az volt, hogy meghalt a szerelme és Őt akarta újrateremteni. De a Frankensteinben mindig férfi van ezért nem értettem...
2017. máj. 19. 10:41
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam, de egy barátom írt és rendezett belőle egy színházi darabot, azt láttam. Ez alapján:


Adott egy német tudós (fiatal férfi), aki szociálisan nem túl egészséges, viszont a tudomány megszállottja. Annyita belelovallja magát a kutatásaiba, miszerint élő embert alkothat meg halottakból, hogy teljesen elszigetelődik a családjától és barátnőjétől. Egyébként is messze van tőlük.

Ha jól emlékszem, az egyetemről lop hulákat, hogy minden szükséges szerv és testrész meglegyen az új emberhez, és végül tesz egy próbát, ám látszólag nem sikerül. Valójában, mikor nem látja, a lény feléled, és elszökik.

A srác visszamegy a családjához, és egyszer csak, megjelenik a lény, és szembesíti vele, hogy ha már megalkotta, viselje is gondját, hisz ő olyan, mint egy újszülött, semmit sem tud a világról. A férfi önző, tehernek érzi, és elhajtja.

A dolgok rosszra fordulnak, a lény a család közelében marad, míg végül a férfi szerelme, barátai, és talán az apja is meghal. Ha jól emlékszem, a lény és a férfi sem éli túl a dolgot. Sajnos régen votl, ennyi maradt meg. A darab üzenete a végén az volt, hogy ez egy szimbólum, és a tudtunkon kívül, folyamatosan hozzuk létre a vesztünket okozó mechanizmusokat.

2017. jún. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, hogy megosztottad velem! :)
2017. jún. 2. 14:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!