Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Félek a felelősségtől, a...

Félek a felelősségtől, a munkától, a családalapítástól. Ismerős másnak is?

Figyelt kérdés

Őszintén megmondom, nincs még párom. Mint a legtöbb fiatal, aki így járt, én is félek, mi lesz ha nem is lesz...

Félek attól, milyen lesz munkába járni nap mint nap, milyen lesz önálló lenni, a pénzzel önállóan gazdálkodni.

Az egész élettől félek...


2015. ápr. 23. 18:46
 1/8 anonim ***** válasza:
42%
Mit lehet ettől félni? A felszínes, sekélyes gimnazista/egyetemista világnál sz.rabb semmi nem lehet. Ha eddig jól építetted az életed, akkor nagy gáz nem lehet. Én már nagyon várom, hogy végre dolgozhassak és ne baromságokat kelljen tanulnom.
2015. ápr. 23. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Azt én is várom már, hogy ne b@romságokat kelljen tanulnom.


Sekélyesnek nem érzem a gimis/egyetemista életet, van idő haverokra, sportra, hobbira, én magam mindhármat igyekszem kihasználni. Kicsi a felelősség, nem olyan sok még azért a kötelesség jó esetben....


Az a gond, hogy se párom, rossz szakon is vagyok, szóval az élet fontosabb területein kudarcos, sikertelen vagyok.

2015. ápr. 23. 21:16
 3/8 anonim ***** válasza:

A családalapítás téma nem érdekel, így nálam ez úm. kikapcsolt üzemmódban van.

Munkára, felelősségre vonatkozóan ki kell, hogy próbáld magad valamiben: először még csak kisebb felelősséggel járó feladatot, munkát végezz, majd szép fokozatosan beletanulsz, megérzed a magabiztosságot és majd idővel mersz többet is vállalni. Tudom, hogy ez így leírva könnyű, meg minden, de valamikor el kell kezdeni.

Én is így jártam, fokozatosan vezettek be az egyre mélyebb dolgokba, majd a végére egy felelősségteljes terület lett a "jussom".

2015. ápr. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Én az életről beszéltem a felelősség terén (nem munkáról), nem ilyen egyszerű.
2015. ápr. 23. 22:21
 5/8 anonim ***** válasza:
Amit érzel, az egy generációs probléma. Azt hiszem, késői zárásnak hívják. Igazából mindegy is. Nem könnyű a dolog, én is átestem rajta, sőt talán ma is benne élek valamilyen szinten. Van munkám, feleségem, gyerekem. Csinálom a dolgomat. Egyszerűen csak menni kell előre. Ha végzel, akkor munkát vállalsz, mert valamiből élni kell. Ha elsőre nem jó munka jön össze, akkor fogd fel átmeneti állapotnak, és keresd a lehetőséget. A párkapcsolat nehezebb téma, hiszen az nem csak rajtad múlik, és valóban nem egyszerű a dolog, főleg, ha az ember már kellőképpen rágörcsölt a témára.
2015. ápr. 24. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Hát... köszi.


Eddig is mindig mentem előre, pont a további út az, amitől félek.

Csak most hirtelen jött és három nehezítő tényező van a dologban.

2015. ápr. 24. 16:49
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem old meg magad a problémáidat és ne kérj segítséget senkitől, mert neked semmi sem jó, mindig csak visszaszólsz mindenkinek (lásd a visszajelzéseidet).

Nőj föl, ez az élet!!!

2015. ápr. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Egy embernek írtam kb. csak vitatkozó stílusban.


Mindig próbáltam megoldani a problémáimat, eddig bírtam, mostmár nem megy.



Amúgy nem ez a kapunyitási pánik?

Már nem az, amikor az akciós boltot/új boltot nyitják meg, hanem az a másik... :D

2015. ápr. 26. 23:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!