Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Találtatok itt már ilyen kérdést?

Találtatok itt már ilyen kérdést?

Figyelt kérdés

https://www.gyakorikerdesek.hu/felnott-parkapcsolatok__parka..

Itt az íráson van a hangsúly.



2017. máj. 20. 15:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
igen, minden második kérdés ezen a nyelven van és a google translate nem ismeri fel...
2017. máj. 20. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Egyszer SMS-t kaptam ilyen írással a fiam akkori barátnőjétől (színjózan volt a csaj, ott ült tőlem 2 méterre.) :D
2017. máj. 20. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

egyrészt az idézett kérdés 0 óra 13 perckor kelt, amikor már az az ember se feltétlenül olvassa vissza, amit írt, vagy veszi észre az elgépelést, aki amúgy igen, aki pedig alapból se tartja fontosnak a helyesírást, az csak még trehányabb, lustább ilyenkor


másrészt valószínűleg okostelefonon pötyögte be ezt az illető, ahol sokkal könnyebb melléütni, illetve túlmenni a kívánt karakteren, ha az hármas felosztásban van egy "hibrid" okostelefon manuális billentyűzetén (nézd csak meg, hogy az értelmetlenségek a szövegben mind ilyen jellegűek)


harmadrészt, megint csak a kérdés keltéből fakadóan, ha az írója otthonról küldte, jóeséllyel álmos volt, ha úton hazafelé, egy buszról vagy egy buszmegállóból, akkor osztott figyelemmel, gyér fényviszonyok mellől, ha buliból, éjszakai szórakozóhelyről, akkor pedig jó eséllyel ittas volt - ezek mind kihatnak a koncentrációra


arról nem is beszélve, hogy a kérdésnek komoly személyes tartalma van, azaz születhetett érzelmi felindultságból - olyankor pedig a gépelési hibák az utolsók, amikre az ember odafigyel


szóval, engem mindig kissé bosszantanak az ilyen, mások helyesírásán csőszködő megjegyzések, mert olyasfajta igényességről árulkodnak, ami nem társul empátiával - és ez szerintem kevesebbet ér, mint adott esetben az empátia helyesírás nélkül...

2017. máj. 20. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

"szóval, engem mindig kissé bosszantanak az ilyen, mások helyesírásán csőszködő megjegyzések, mert olyasfajta igényességről árulkodnak, ami nem társul empátiával - és ez szerintem kevesebbet ér, mint adott esetben az empátia helyesírás nélkül..."


Kisebb elütéseken, okostelefon automatikus javításából adódó problémákon nem szoktam fennakadni, velem is volt már ilyen. Ettől függetlenül szerintem legalább a rövid kérdést olvassa már el a kérdező, mielőtt elküldi, az bocsánatosabb "bűn", ha a saját kommentjét sietve, ebből adódóan hibásan tolja be.

2017. máj. 20. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Engem ez a link a szexualitás témakörbe vitt. Nem tudom,hogy az előttem lévők mit láttak...
2017. máj. 20. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

A legtöbben a helyesírás és elütve v trehányan bevitt karakterek között különbséget sem tudnak tenni.

Én gyakorta alkalmazom, mert pl egy ékezetes karaktert egy nem ékezeteshez viszonyítva kb 5-ször annyi időbe telik. Erre jonnek azzal az okosok hogy nem tudok irni se.közben ők nem haladnak a korral ha mobilos irásra nem tudnak átállni

2017. máj. 20. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
*ötször annyi időbe telik bevinni a telomon az ékezetes karaktereket, ill a többit. Vessző, kettőspont, zàrojel
2017. máj. 20. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

#5

Úgy tűnik azóta leszedte a kérdést. De van egy sanda gyanúm, hogy ezt ő írta (persze ez egyáltalán nem biztos):

https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__teher..

2017. máj. 20. 17:04
 9/13 A kérdező kommentje:
Az lemaradt hogy nem baj hogy van pár hiba a szövegében de amikor már nem lehet érteni, hogy mit mond, az már siralmas. Azért tudjunk már írni az anyanyelvünkön.
2017. máj. 20. 17:06
 10/13 anonim ***** válasza:

"A legtöbben a helyesírás és elütve v trehányan bevitt karakterek között különbséget sem tudnak tenni.

Én gyakorta alkalmazom, mert pl egy ékezetes karaktert egy nem ékezeteshez viszonyítva kb 5-ször annyi időbe telik. Erre jonnek azzal az okosok hogy nem tudok irni se.közben ők nem haladnak a korral ha mobilos irásra nem tudnak átállni"


Több időbe telik, de legalább nem értelmetlen zagyvaságot írsz.:-)

2017. máj. 20. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!