Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi az élet értelme?

Mi az élet értelme?

Figyelt kérdés

Ez most egy komoly kérdés de tényleg elgondolkoztam azon hogy miért élünk. Egyszer úgyis vége és egész életemben hajtani fogok hogy több legyen hogy jobb legyen és a végén mi lesz? Azt a választ is megkaptam már hogy azért élünk hogy maradandót alkossunk. Kiknek? Azoknak az embereknek akik ugynígy a feljebbjutásért küzdenek hogy végleg eltávozzanak az életből?

Esetleg az élet örömeiért ajándékaiért élünk. Azért a sok múlandó apróságért amit a nehéz és rossz dolgok úgyis annyira kompenzálnak hogy már azt sem tudom hogy most jól vagyok vagy rosszul.

Nem vagyok depressziós és nem ment el az életkedvem csak kíváncsi vagyok a véleményetekre. Arra hogy a ti életeteknek mi a célja?



2017. máj. 22. 21:48
1 2
 11/13 tom80 válasza:

E körben érdemes lehet olvasni pl. Hankiss Elemér kései filozófiai, kultúrtörténeti könyveit.

"félelmek és szimbólumok" címűt és annak folytatásait.

Egyébként az egész európai filozófiatörténet áll ez ügyben a rendelkezésedre. Szerintem járj inkább könyvtárba és ne itt várd a "megoldást"

2017. máj. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:
Az élet értelme a fizikai és szellemi, és lelki alkotás. A fizikai munka, szellemi értékek fejlesztése majd továbbadása, és a lélekből fakadó szeretet. Ez utóbbi a legfontosabb, mivel igaz, hogy semmi sem marad örök, az ember a szeretetet mégis öröknek éli meg egy bizonyos pillanatban, vagy legjobb esetben élete végéig. Egy embertársunknak örömet okozni felemelő, példamutató, megfoghatatlan de mégis többet ér minden anyagi jónál. Erre csak az ember képes, nincs, ami valaha is helyettesíthetné. A szeretet szeretetet szül, a közöny közönyt. Szeretet nélkül az emberiség már régen kipusztult volna, és voltaképpen felfoghatjuk magunkat úgy is, mint kis építőelemeket egy faj jövőjének útján. Ez az út sokat kanyarog, de rajtunk múlik, hogy egyenesbe hozzuk. Ha vége is lesz egyszer mindennek, az utolsó ember majd úgy tekinthet vissza őseire, hogy büszkén térhet újra közéjük
2017. máj. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
A szabadság és a nemi vágyak korlátlan felszabadult kiélése.
2017. jún. 3. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!