Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ezzel csak kidobtam az életemb...

Ezzel csak kidobtam az életemből két évet a kukába?

Figyelt kérdés
Tavaly érettségiztem.Gondolkoztam,higy továbbtanulok egyetemen,de nem jelentkeztem.Nem bíztam magamban,túl beszari voltam,gondoltan h úgyse vennének fel stb..De elég jól sikerült az érettségim,amit nem gondoltam volna.3 tantárgyból lettem 5-ös.Aztán beiratkoztam egy 2 éves szakképzésre.Az elején még tetszett,de már nem.Elhelyezkedni nem lehet vele és nem is érdekel az egész.A nap nagyrészében nem is csinálunk semmit.Nem tudom komolyan venni.Nincs semmi célom ezzel a szakmával.Nem kell tovább ragozni,a lényeg hogy eléggé megbántam,hogy ide jöttem.Gondolkoztam,hogy jelentkezek idén fősulira,de itthon is mondták,hogy fejezzem be ha már elkezdtem meg nem is nagyon volt bátorságom csak úgy itthagyni.De már bánom ezt is.Közben kiderült,hogy nagyon sokan elmennek máshová.De lekéstem ezt is.Megint elcsesztem.Jövőre jelentkezek mindenképpen valami főiskolára.De most így 2 évem elment a semmire.Az is jobb lett volna,ha elmegyek dolgozni,legalább pénzt kerestem volna

2017. máj. 29. 15:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Azt sosem lehet tudni, hogy mi mire jó. Sokszor csak utólag derül ki és akkor sem egyértelműen, hogy valaminek mi a haszna, de mindig ott van a háttérben (még ha nem is első vagy másodrendű szempontként). Én magas nagyon régen érettségi után szakmunkás tanuló voltam 2 évet és szakmunkás bizonyítványt szeretem. Utána tovább tanultam egészen más területen és sosem dolgoztam eredeti "szakmámban". De mindez hozzájárult ahhoz, hogy később szabadalmam meg gyártási eljárásaim születtek és itthon a háztartási gépeinkhez csak ritkán kellett idegen szakember segítségét kérni. Az viszont tagadhatatlan, hogy volt volt olyan tanulmányom is, amit nem tudtam megfelelő módon folytatni és abbahagytam. Szóval ezért ne kidobott 2évként fogd fel, hanem úgy, hogy alaposan meg kell fontolni minden tanulmányt.
2017. máj. 29. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Potjelentkezes? Asszem van ilyen. Nezz utana mert lehet, hogy iden is kezdhetsz a fosulin vagy egyetemen. A tudas pedig sosem art, ahogy az elso is irta, kitudja meg, hogy fordul a sorsod es mikor lesz ra szukseged.
2017. máj. 29. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha már nincs sok idő ebből a képzésből,akkor mostár fejezd be. 2 év túl sok ahhoz,hogy kidobd és soha nem tudhatod,hogy később hova sodor az élet. Lehet,hogy szükséged lesz még rá. Aztán ha ezt elvégezted,jelentkezhetsz még fősulira. Ha jól számolom 20 körül lehetsz. Nem vagy még elkésve.
2017. máj. 29. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Most már fejezd be a szakmádat, főleg, ha mégegy évet elszúrtál. Utána mehetsz felsőoktatásba. Egyébként igen, elszúrtad ezt a két évet (erre nem lehet mit mondani), viszont ne gondold, hogy ez tragédia, ettől még nem fog összeomlani a világ :) Már nem tudod visszacsinálni, ezért ne keseregj rajta, előre nézz. Könyveld el, hogy jó, elcseszted, máskor okosabb leszel és lépj túl. Semmi baj nincsen.
2017. máj. 29. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mármint egyetemre jelentkezel, mert már most is csak egyetlen főiskola van, de valahogy azt is egyetemmé varázsolják egy éven belül szerintem 😃


És jó terv. Nem pazarlás, mert foglalkoztál valamivel, fejlődött a személyiséged. Jó lenne ha tudnád konkrétabban, mit szeretnél. Érdemes kimozdulni a munka világába, diákszövetkezeteken keresztül ezt megteheted. Próbálj ki minél több lehetőséget!

2017. máj. 29. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!