Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy van másoknak mindig...

Hogy van másoknak mindig mindenre ideje?

Figyelt kérdés

Hogy tudnak emberek időt áldozni a mindennapi munka mellett a rendszeres sportra, társasági életre, barátokra, párkapcsolatra, családra, házimunkára, ház körüli teendőkre, sokaknak még kutyája is van, amit sétáltatni kell meg nevelni meg mittudomén, nem beszélve arról, amikor gyerekek is vannak a háznál.


Hogyan találnak emberek időt mindenre? Mi átlag napi 11 órát házon kívül töltünk a férjemmel csak azzal, hogy az alap munkaidőnk 9 óra, és még a bejutás egy irányba kb 1-1 óra, alkalmanként szükség szerint túlórázunk is, és mire hazaérünk este átlag fél7-7 körül, addigra a legutolsó gondolatunk mondjuk a testmozgás vagy a takarítás, mert 10-kor le kell feküdni aludni, hogy hatkor kelhessünk és készülődhessünk az újabb napra. Ebben a három órában kellene nekünk mindent elintézni, egymással foglalkozni, és nálunk még gyerek vagy kutya sincs, csak egy rendkívül figyelemhiányos macska vár minket haza. Ha elmennénk még edzeni, az mínusz egy óra a napból, minimum, de ott is a közlekedést figyelembe véve inkább két óráról beszélünk, szóval marad napi egy óra amikor takaríthatunk, főzhetünk, pihenhetünk, foglalkozhatunk a hobbinkkal és egymással, építhetjük a baráti kapcsolatainkat és amúgy törődhetünk a családunkkal.


Mások hogy hoznak össze mindent, hogy van idejük ezekre a dolgokra? Mit tud mindenki más, amit mi nem?


2017. jún. 4. 18:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy nem mindenki él úgy, mint ti.
2017. jún. 4. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

és nincsenek hétvégéitek?


takarítani, főzni, társasági életet élni nem kell minden nap. Máris jutott idő a hobbitokra, és egymásra.


Mindenkinek arra van ideje, amire akar időt szánni.

2017. jún. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

En 6.30kor kelek minden hetkoznap. 45 perc az ut a munkahelyr, kb 5-6ig dolgozom. Heti 2 hetkoznap (plusz hetvegen 1x) elmegyek edzeni, 7.30-ra vagy 8-ra. Heti 1x penteken elmegyek uszni is munka utan. Az egyik hetkozbeni edzest le szeretnem cserelni 5-10 km futasra. Szoval a sport szerintem siman belefer, ha akarod. Pl ha elmesz futni 5 km-t az kb fel ora.

Ezen kivul szoktam talalkozni a baratnoimmel vagy ceges osszejovetelek vannak, de ez azert nem annyira gyakori, kb havi 1 este..

Fozni szinte csak hetvegen szoktam, hetkozben ha nekiallok akkor kb este 8-9korul. Takaritani csak hetvegen szoktam. Lefekudni pedig kb 11-11.30kor.

Gyerek nincs, csak egy kisallat, de azzal sincs sok gond.

Nem akarlak bantani de szerintem ezek csak kifogasok :) en is evekig mondtam, hogy nincs idom edzeni, nincs ido semmire, aztan azert megis van, ha igazan akarom, es elhatarozom hogy jovo kedden elmegyek edzeni.

2017. jún. 4. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ahol nincs gyerek, párhuzban mennek a dolgok.

Pl mire hazaersz már ott várnak az ajtoban a haverokegyutt fozni, partyzni. Vagy munka után haza sem mennek, hanema törzshelyre.

A gyerekesek általában redukáltabbak, ott a hétvége/ünnepnapok a rugalmasabb a bratyizáshoz. Nem dolgozo anyák lazán járnak edzeni. A dolgozo pasik is, nekik több a levezetetlen energiájuk.(máraki egészsegesen él)

A háztartást sokan elnagyolják.

Ismerek extra vidám, fitt üde, pasizos anyukát 5 gyerek mellett, ott pl egy üvegből isznak a gyerekek, egyik vigyáz a másikra, semmi precizitás nincs, mégis felnőnek és folytatják ők is ugyanezt.

2017. jún. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
*párhuzamban
2017. jún. 4. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

2!

Azért ezzel vitatkoznék...hiába szeretnél te időt szakítani erre arra, ha valóban nincs, még arra sem ami szükséges.


Kérdező!

Üdv a klubban!

Én keddtől vasárnapig dolgozok minden héten. Reggel fél 5re járok, fél 4kor kelek, 4kor indulok.

Késő délután érek haza, 6-7 óra körül. Ekkor még mosok, főzök, takarítok, már amikor van hozzá erőm és kedvem még.

A párom még alszik amikor elindulok, és nincs még otthon mikor hazaérek.

Főzéstől függ, de 11 előtt soha nem tudok lefeküdni, de van, hogy 12, akár 1 óra is van, mikor ágyba jutok.

Másnap ugyanúgy fél4kor csörög az óra.

Boltba ezeken a napokon is elszaladok még munka után, de az összes többi a hétfői szabadnapomra esik, pl. gyógyszertár, posta, nagyobb bevásárlás, fűnyírás, virágoskert gyomlálás és még sorolhatnám.

Szórakozás, társasági élet 0...

A hét fénypontja a vasárnap este, amikor tudom, hogy akár 8 órát is alhatok, mert hétfőn nem kell kelnem.

Gyerek nincs.

2017. jún. 4. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!