Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egy rakat szar az életem! Nem...

Egy rakat szar az életem! Nem tudom, mit csináljak hogy ez megváltozzon?

Figyelt kérdés

Előre szólok hogy hosszú lesz! Szóval, egy 16 éves fiú vagyok, de már idén töltöm a 17-et. Nincsen abszolút semmi célom az életben, legalábbis olyan amiket "elvárnak" tőlem (család, karrier, stb.) Fogalmam sincs hogy mi legyek és nem is igazán érdekelnek amiket tanulunk. A szüleim szinte utálnak engem, elhordanak mindenféle hülyegyereknek, meg hogy én vagyok a család szégyene, meg hogy beteg vagyok... Egy napom abból áll hogy du. 3-4 között hazajövök a suliból aztán egész nap a gép előtt ülök vagy alszok, mert egyszerűen lefáradok. Barátnőm még sosem volt, nekem több lány is tetszett már de beszari vagyok és nagyon visszahúzódó, ezért sosem lett belőle semmi sem. Van egy-két barátom, velük az iskolában néha néha dumálok de azon kívül jó ha 2 hetente van közös programunk. Rengeteg támadás ért már testileg és lelkileg is. Akikről azt hittem jófejek azok kihasználtak és szemberöhögtek. Mellesleg egy közepes városban élek és rengeteg az olyan eset pl. amikor megyek haza a suliból hogy csak úgy beszólnak az utcán vagy rámordítanak. Sőt olyan is volt már hogy többször megütöttek, megvertek vagy megpróbáltak kirabolni, teljesen ismeretlen emberek(ezt mind fényes nappal, komolyan).


Teljesen úgy érzem el vagyok veszve, egész életemben megaláztak és kirekesztettek, én meg egyáltalán nem értem miért. Többször elgondolkodtam nagyon komolyan azon hogy öngyilkos leszek. SEGÍTSETEK



2017. jún. 4. 22:00
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Veled egykorú lány vagyok, szintén semmi céllal, igaz barátok nélkül. Bár, most azt hiszem, nemrég találtam egyet. Kapcsolatom nem volt még, nem kellettem azoknak, akiket szerettem. A suli kész katasztrófa, minden értelemben. Ha ez megnyugtat valamennyire, nem vagy egyedül ezekkel.

Egyébként ne aggódj, ha nem vagy kezdeményező típus, majd mások megtalálnak és kirángatnak ebből az állapotból. Az csak a társadalom elvárása, hogy már legyen mindenkinek konkrét célja, de ez közel sem reális, szerintem köze nincs a valósághoz.

2017. jún. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Ez jólesett!
2017. jún. 4. 22:15
 3/9 anonim válasza:
Nagyon fontos lenne hogy keress magadnak egy motivációt, mert a nélkül a büdös életben nem fog javulni a helyzeted. Keress valamit amiért érdemes élned. A továbbtanulásra úgy tekints, hogy azért kell jól teljesítened a suliban hogy új lehetőségek nyíljanak meg előtted. Javaslom hogy tanulj nyelveket, ha leéretségizel akkor utána legyen az a goal-od hogy utazz különleges helyekre. Járj egyetemre külföldön, hogy messze kerülj a szüleidtől és ismét csak új lehetőségekkel nézhess szembe. Gépezés helyett járj el futni valami szép környékre, vagy kezdj el valamilyen sportot ami mindig is érdekelt. Erre azért van szükség, mert a sportolástól bizonyítottan magabiztosabb lesz az ember. Gondolj arra, hogy össze kell szedned magad azért, hogy évek múlva majd jól bemutathass annak a sok negatív embernek aki most körülvesz téged. Mutasd meg nekik hogy te igenis talpra tudsz állni és megvalósítod a lehetetlent is! (Megjegyzés: ezzel a hozzáállással mágnesként vonzod majd magadhoz a csajokat)
2017. jún. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia! Először a szüleiddel kellene rendbe hozni a kapcsolatodat. Ha a családod rendben lesz, a többi már könnyebb.

Nem kellene annyit a gép előtt ülnöd sem. Ha tényleg annyira lefáradsz agyilag, mire hazaérsz, akkor inkább mozogj egy kicsit.

16-17 évesen még nem vagy elkésve, aki kezdeni akar magával valami értelmeset, az még ebben a korban a tanulásra koncentrál inkább.

Erről, hogy hazafelé menet milyen atrocitások érnek téged, nap mint nap, erről beszéltél már a szüleiddel? Ez azért mégiscsak gáz, ha nap mint nap veszélyben vagy.

Ez egy nagyon jó weboldal, ahol szinte minden problémádra találhatsz tanácsot attól kezdve, hogy hogyan válassz jó barátokat, vagy hogyan tudsz érvényesülni a suliban, vagy hogyan tudod megbeszélni a problémáid a szüleiddel, ha van kedved, nézz be:

[link]

2017. jún. 4. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Cso teso 19 vok es a tekorodban nekem sem voltak celhaim, nem kell tojni, elvegzed a sulit, es kozben majd kitalalod, tovabb tanulsz. A kapcsolatokrol meg annyit, hogy mi a loturot akarsz te 16 evesen? :D menjel mar tanulni, neked most az a dolgod hogy bejuss egy jo foiskolara, egyetemre majd utana raersz ilyeneken gondolkodni. Az hogy van par elk*rvult ismerosod az nem azt jelenti hogy neked is most kell egybol hazasodnod. Jo, ha talalsz valakit aki tetszik, jarjal vele, de most ugy beszelsz mint egy 56 eves aki csaladot szeretett volna alapitani :D ha meg kirekesztve erzed, megnyugtatlak mindenki igy erzi magat, csak kifele mast mutat. Mindenkinek van gondja. Na es? Teszed a dolgodat es lexarod a tobbieket. Tudod, farkastorveny, egyel vagy teged esznek meg :D jo ne vedd ilyen komolyan. Szedd ossze magad, es hagyd ott a gepet es a tv t talalj ki valami sportot, hobbit. ( mellesleg nekem nemvolt se tevem se szamitogepem 16 evesen....most sincs...nem is kell :D )
2017. jún. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Kösz minden válaszért és mostmár tényleg megpróbálok valamit tenni hogy ez változzon!
2017. jún. 4. 22:25
 7/9 anonim válasza:
A legfontosabb az hogy mimdem fejben dől el. Tudom, hogy ez kamu szövegnek tűnik, de valóban igaz. Apró lépésekben kezdj haladni: először beszélj a szülieddel a dologról, aztán kezd el visszafogni a gépezést, helyette sportolj de legalábbis sétálj. Vedd listába azokat a dolgokat amiktől boldog leszel és összpontosíts ezekre! Ha nagyon nagy a baj, fordulj pszichológushoz, hidd el nem csak pszichopaták járnak hozzájuk hanem olyan emberek is, akik teljesen egészségesek csak mondjuk túl vannak terhelve suliban/munkahelyen. Az is jó motiváció lehet, ha beleásod magad valamilyen vallásba, amelyikkel szimpatizálsz és persze az utazások mindig felfrissítik az embert. Sok sikert! :)
2017. jún. 4. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Kezdj el egy küzdősportot, az nem csak a tested, hanem a lelked is erősíti. Utána jobban fog menni a tanulás is.
2017. jún. 4. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Miért nem lépsz le Madeirára?
2017. jún. 5. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!