Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Teljesen bepánikoltam, van...

Teljesen bepánikoltam, van értelme?

Figyelt kérdés
Nos, Erdélyben lakom, és itt 3 hét múlva lesznek az irásbeli érettségik. Két szóbelin már túl vagyok, azokkal nem volt probléma, de az irásbelitól nagyon félek. Félek attól, hogy elfelejtek valamit, esetleg olyat adnak, amit tudok de ott elfelejtem. Nagyon sok lecke van, és főleg, hogy én magyar vagyok, nekem nagyon nehéz a román. Összesen 24 leckét kell megtanuljak csuppán románból, és ebből a 24-ból bármelyiket kaphatjuk, amiből egy két oldalas eszét kell irni. A biológia is nagyon nehéz, már egyszerűen nem birom, rengeteget kell ismételjek, tanuljak. Nagyon félek, hogy nem sikerül. Mitévő legyek, teljesen kivagyok, egésznapom azzal telik el, hogy tanulok ,sokszor még este is, nem nagyon csinálok mást, sokan mondják, hogy kellene kicsit pihenjek, de nem akarok, mert félek, hogy csak elpazarolom az időt.. szerintetek?

2017. jún. 8. 22:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ahhoz, hogy a tudás a hosszú távú memóriába kerüljön, időre és ismétlésre van szükség. Érdemes pihenned, mozogj valamit ami által az agyi működés is javul és gyorsul.

Ne görcsölj rá, hidd el, a vizsgahelyzetben előjönnek a gondolatok. Szurkolok neked!:)

2017. jún. 8. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! 😊
2017. jún. 9. 10:12
 3/6 anonim válasza:
0%

"Nagyon sok lecke van, és főleg, hogy én magyar vagyok, nekem nagyon nehéz a román."


Romániában írod az érettségit, ezért TE román vagy. Ha magyar lennél itt Magyarországon írnád.

2017. jún. 9. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, jól megvigasztaltad szegényt.

Kérdező, időt kellene szakítanod a pihenésre is, mert így csak kikészíted magad a vizsgáig! Tanulás közben tarts pihenőt és gyorsabban fog menni a tanulás. Ne stresszelj, mert nem éri meg!

Sok sikert! :))

2017. jún. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Drága második, ha tudnád egykoron Erdély Magyarország része volt, és mivel láthatod magyarul irok, nem románul, de valószinűleg nagyon bunkó vagy és ezt honnan tudnád :D Jó románozz le, de nem is beszélem a román nyelvet tökéletesen,mivel magyar vagyok, magyar rokonaim vannak, na de mindegy is hülyének nem érdemes magyarázkodni. Az értelmes válaszolóknak pedig köszönöm, nem olyan parasztok, mint egyesek :)
2017. jún. 11. 14:56
 6/6 anonim válasza:
100%

"Romániában írod az érettségit, ezért TE román vagy. Ha magyar lennél itt Magyarországon írnád. "


Te aztán megmondtad, most ne haragudj de ő tehet arról, hogy Romániában lakik, mert szerintem nem.. ja és, hogy ő a román, nem hiszem, mivel magyarul irt, szóval az anyanyelve MAGYAR.. akkor vehetnénk úgyis, hogy most egy Magyarországi, Kinában nőtt fel, akkor ő Kinai? Akkor ő már nem mondhatja magáról, hogy magyar, vagy micsoda, ha főleg tudja a nyelvet...jaj nem értek egy egy embert..na mind1 is, a lényeg kérdező, hogy te ne izgulj az érettségi előtt, menni fog az, ismerős a helyzeted, mivel én is úgyanigy voltam, rá páraztam, de nem éri meg, azzal csak rontol a helyzeteden, igaz egy kis izgalom mindenkibe van, nem lehet mellőzni, de gondolj a legjobbakra és tanulj, viszont tarts néha szüntett is, sok sikert kivánok neked, az előző "okos" emberkére pedig ne hallgass :)

2017. jún. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!