Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha egy Youtube videóban...

Ha egy Youtube videóban szerepeltem, (nem az egész videó az enyém, csak egy részlet belőle) és az engedélyem nélkül rakott bele a videóba, akkor?

Figyelt kérdés

Nekem sértő dolgot mondott rólam, de nem káromkodás meg semmi, csak szimplán fájt amit mondott. Amit videót felhasznált, annak én vagyok a tulajdonosa csak már nem tudok belépni abba a profilomba. Mi miatt jelenthetem fel?

-sérti a jogaimat

-gyűlölködő vagy sértő tartalom

-vagy jelentsem fel szerzői jogok miatt?

De figyelem a videónak csak egy részében használt fel engem, és azt a profilomat már elvesztettem! Köszi!



2017. jún. 10. 17:47
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
0%

@21:43


De miféle személyiségi jogsérelemről beszélhetünk egy olyan anyagban, amit a kérdező önszántából saját maga tett fel, ezzel elfogadva a felhasználási feltételeket?

2017. jún. 12. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Ja de várj, én úgy értem hogy amelyik videót kiparodizálta, az a videó azon a csatornámon van amit már elfelejtettem, emailt meg jelszót. Te is így értetted nem? Bocsi csak most kicsit nehéz átlátnom a dolgokat
2017. jún. 12. 20:43
 13/24 A kérdező kommentje:
Mik voltak a felhasználási feltételek?
2017. jún. 12. 20:44
 14/24 anonim ***** válasza:
0%
Arra próbáltam rávilágítani hogy itt személyiségi jogok megsértéséről nem lehet beszélni, ugyan is a szóban forgó anyagban csak olyan dolgok vannak, amiket te magad tettél fel az internetre és bárki számára elérhető.
2017. jún. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
Akkor 100%-ig tehetetlen vagyok?
2017. jún. 12. 20:52
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

Zaklatás lehet például:


Sértő tartalmú videók, megjegyzések, üzenetek

Adott személy személyes adatainak felfedése

Rosszindulatú felvétel készítése az illető beleegyezése nélkül

Tartalom szándékos közzététele adott személy megalázása céljából

Bántó, negatív megjegyzések/videók közzététele egy másik személyről

Nemkívánatos szexualizáció, amely bármilyen formájú szexuális zaklatást vagy bántalmazást tartalmaz.



Ebből szerintem 2 is megállhat, ha tényleg annyira sértőnek érzed. Igen, tényleg jobban meg kell gondolnod, mit raksz ki, de attól, hogy valaki posztol magáról valamit, az nem jelenti automatikusan azt, hogy mások szabadon felhasználhatják az anyagot arra, hogy megalázzák.


[link]


Először próbáld meg leszedetni a készítővel a videót. Legyél udvarias, mondd meg neki, hogy miért szeretnéd, hogy leszedje. Ha nem paraszt, meg fogja tenni.

Ha nem csinálja meg, flaggeld a videót, az indokok között lesz olyasmi, hogy személyiségi jogokat sért.

Ha még ezután sem történik semmi, akkor használd ezt a linket:


[link]


Azt írja, hogy kép vagy teljes név elegendő személyes információ ahhoz, hogy hivatkozhass adatvédelmi sérelemre.


"A kép vagy teljes név kategória olyan állóképet, hang- vagy videofelvételt vagy szöveget jelent, melynek alapján konkrétan azonosítani lehet az adott személyt."

2017. jún. 13. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, hogy ennyit írok, de tényleg szeretnék segíteni. :)


"When you report a privacy complaint, we consider public interest, newsworthiness, and consent as factors in our final decision."


Tehát azt is nézik, hogy számot tartasz-e a közérdeklődésre, hírértékkel bír-e a videó rólad, vagy hogy beleegyeztél-e a szereplésbe. Szerintem egyikről sincs szó.


Ja, és még jelenthetsz zaklatás és internetes zaklatást is itt, ha semmi más nem jön be:


https://www.youtube.com/reportabuse


Remélem, sikerül valahogy megoldani a problémát.

2017. jún. 13. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
Ahh hálásan köszönöm!! Úú te vagy a megmentőm!:D<3 most osztálykirándulások lesznek, de ha ezek lezajlottak egyből intézkedek. Majd megírom hogy mi történt. Köszii!!!!!!
2017. jún. 13. 13:04
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

Az elég nagy tévedés hogy ha valaki valamit feltölt az internetre nyilvánossá téve azt akkor az mindenkié lesz

Eleve hogy egy videódat ő felhasználta már az elég ok kell hogy legyen a töröltetésre. Hiába nyilvánossá tetted de ahhoz nem járultál hozzá hogy más azt felhasználja vagy letöltse. Ha már törölted a videódat az gond lehet de ha még megvan a gépeden akkor töltsd fel újra mert ezzel tudod bizonyítani hogy az az eredeti még utólag is.

2017. jún. 13. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
A videók még fent vannak, csak a profilomba nem tudok belépni ahogy már írtam mert nem tudom se a volt emailem se a jelszavam. Az a dolog amiről feltöltöttem a videókat már nincs meg
2017. jún. 13. 17:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!