Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha egy Youtube videóban...

Ha egy Youtube videóban szerepeltem, (nem az egész videó az enyém, csak egy részlet belőle) és az engedélyem nélkül rakott bele a videóba, akkor?

Figyelt kérdés

Nekem sértő dolgot mondott rólam, de nem káromkodás meg semmi, csak szimplán fájt amit mondott. Amit videót felhasznált, annak én vagyok a tulajdonosa csak már nem tudok belépni abba a profilomba. Mi miatt jelenthetem fel?

-sérti a jogaimat

-gyűlölködő vagy sértő tartalom

-vagy jelentsem fel szerzői jogok miatt?

De figyelem a videónak csak egy részében használt fel engem, és azt a profilomat már elvesztettem! Köszi!



2017. jún. 10. 17:47
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
0%

@15:41

Olvass utàna a youtube méltànyos hasznàlat irànyelvének. A yt tele van ilyen fika videókkal és érdekes 99%ban egyiket se törlik.

2017. jún. 13. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
100%

Részlet a google szerződési feltételeiből:


"Egyes Szolgáltatásaink lehetővé teszik az Ön számára tartalmak feltöltését, beküldését, tárolását, küldését vagy fogadását. Az ilyen tartalmakra vonatkozó szellemi tulajdonjogoknak Ön marad a jogosultja. Azaz, ami az Öné volt, az az Öné is marad."


A fair felhasználásból fontos részletek:


"Bizonyos körülmények között a szerzői jog által védett műveket a tulajdonos szerzői jogainak megsértése nélkül is fel lehet használni."


Ami a következőket jelenti:


"Egyes tartalomkészítők bizonyos feltételek teljesülése esetén rendelkezésre bocsáthatják a tartalmaikat ismételt felhasználás céljából. Ha szeretne erről többet megtudni, tájékozódjon a Creative Commons licencről."


Tehát a "fair use" azt jelenti hogy akkor alkalmazható ha bizonyos feltételekkel az eredeti szerző előre engedélyezte az amúgy jogvédett saját tartalmának felhasználását. Ha ilyen meghatározás nincs akkor te nem használhatod fel csak úgy még akkor se ha nem sértő módon használod.


Az hogy még mindig vannak engedély nélküli önkényes másolatok egyes videókról vagy fikavideók mások videóiról az nem jelenti hogy ezt szabadna. Inkább azt jelenti hogy nincs kapacitás és nincs még elég intelligens algoritmus mindegyik ilyen eset kiszűrésére.

2017. jún. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 A kérdező kommentje:
Most akkor mi? Ne haragudjatok de összezavarodtam
2017. jún. 17. 17:30
 24/24 anonim ***** válasza:
A lényegen nem változtat, hogy a youtube nem fog foglalkozni vele, hogy az egyszeri felhasználónak számára nem tetsző módon használták fel a videóját.
2017. jún. 17. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!