Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy én minden...

Miért van az, hogy én minden korszakomban ki vagyok fogva/utálva, vagy meg vagyok szólva valamiért?

Figyelt kérdés

Általános iskolában azért kötekedtek velem, mert olcsó cipőkben, ruhákban járok. Aztán elértem, hogy a szüleim vegyék meg a drágábbakat, akkor azért szóltak meg, mert elkényeztetett vagyok és mindenből a legjobbat kapom. Később minden nap elszedték a zsebpénzemet. Ez odáig fajult, hogy végül bicskával fenyegettek meg, hogy ha nem adom oda, akkor belém szúrják, elvágják a torkom, stb. Mindeközben azért is kaptam beszólásokat, mert viszonylag jó tanuló voltam. Középiskolában inkább a szakmai tárgyakból remekeltem, ott azért kezdtek szinte már megalázni, mert nem volt barátnőm. Ott az is előjött, hogy azért is beszólogattak, hogy nem járok diákmelózni és hogy ingyenélő f a sz k a l a p vagyok meg minden. Mostanra látom, hogy van más 15-18 éves, akinek nincs barátja/barátnője, nem dolgozik, nem feltétlen jár a legdrágább cuccokban, vagy épp még drágábbakban jár, de mégsem kap ennyi beszólást, szivatást, megaláztatást. Pár hete összefutottam a megállóban egy volt általános iskolai osztálytársammal, kérdezte, hogy hol lakok, mondtam ott, ahol régen, majd azt mondta: "Még mindig? És meddig?". Jelenleg dolgozok a saját szakmámban, nem mondom, hogy jól keresek (garantált bérminimum), de régi ismerősöktől is kapok mindenfélét. Pl. egyszer vettem 5-7 pólót, majd megjegyezte az egyik, hogy "te bazzeg nem fogsz éhenhalni..." meg hogy "Igen? Bejött az élet!".

Miért kapok állandóan ilyeneket a fejemhez? Mit tehetnék ez ellen? És miért pont én voltam kifogva az általános/középiskolai éveim alatt?



2017. jún. 11. 11:25
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezért ne akarj másoknak megfelelni. Felelj meg magadnak és foglalkozz magaddal és boldog leszel.
2017. jún. 11. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%

Nem tudok semmi részletbemenőt az életedről,sajnálom ezeket a dolgokat. Szerintem alpári, ostoba emberekkel voltál mindig is körülvéve, akiknek az intelligencia hányadosa ki is merül ebben. Lehet, hogy olyan középiskolát kellett volna választanod, ahol viszonylag értelmes társaság van...

A másik véglet pedig szerintem benned van. Van valami rosszba kisugárzásodban, a viselkedésedben, ami baszogatásra ad okot.

Én is egy nyomorék voltam általánosban, nem voltak jó cuccaim, mégse néztek ki, a személyiségemet szerették.

De ezt is megértem. Van egy barátom, ő is tökugyanígy élt, akárhol volt; mindig kikezdték.


Azt tudom tanácsolni, hogy ezeket a sebeket rejtsd el magadban, ne foglalkozz velük (könnyű mondani) Találj olyan embereket/barátokat akik önmagadért szeretnek, és próbálj a negatívumokra úgy tekinteni, hogy ezek az életed részei voltak, elmúlt, tanulj belőlük.

Próbálj kicsit változni, még ha nem is érzed. Valamilyen formában benned is lehet hiba, ok mindig van.

2017. jún. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
81%
Az ilyen emberek tapló köcsögök, neveletlen csírák, nem kell komolyan venni mit hadoválnak.
2017. jún. 11. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
62%
Az emberek többsége rettenetesen ostoba, rosszindulatú, irígy, és a saját béna éltét úgy próbálja kompenzálni, hogy másokét fikázza. Ahogy öregednek ez egyre rosszabb lesz sajnos. Ez egy ilyen világ. Remélem azért ismersz pár kedves embert is. Próbálj velük foglalkozni és csak magadnak akarj megfeleni, mert az a fontos. A többieknek úgysem tudsz. Ha szép vagy gazdag sikeres akkor irigyelnek és azért szólnak le ha az ellenkezője akkor örülnek, hogy végre találtak valakit akibe beletörölhetik a lábukat. Az emberek márcsak ilyenek.....lásd Jézust is keresztrefeszítették pedig róla semmi rosszat nem lehet mondani. Egyébként akin látszik, hogy számít mások véleménye azt többet bántják . Tudom nehéz de szarj a fejükre. Ha végképp nem bírod szerezz egy kuzyát az feltétel nélkül szeretni fog ha jól bánsz vele. 🙃
2017. jún. 11. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
52%

Ha ilyenek, akkor miért akarsz nekik megfelelni?

Biztosan vannak normális emberek is minden közösségben. Inkább velük barátkozz, ne azokkal, akik ennyire a külsőségeknek élnek.

Nekem az nagyon nem szimpatikus, hogy szüleidet piszkáltad, hogy drágább cuccokat vegyenek neked, mert így akartál megfelelni másoknak.

2017. jún. 11. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A tobbi is megvan szolva, csak nem vesz magara minden hulyeseget es orli az apro, hulye serelmeit magaban evekig. Meg meg kene tanulni kiallni a f*s.z*d-ert, hogy ugy mondjam.
2017. jún. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Kérdezlek válasza:

Egyszerű, azért téged piszkálnak, mert téged lehet. Egyébként ezek úgy alapvetően (a késes meg a zsebpénz elvételt leszámitva) nem olyan nagy dolgok.

Mi is a barátaimmal szoktuk igy egymást szivetani, jó a szegénységgel nem, de mondjuk ha elmegy és vesz 7 polót, akkor mi is megemlitjük neki hogy biza bejött ott az élet.

Ezeket nem magadra venni kellett volna, hanem jól lereagálni, mindenkinek beszoltak már életébe, volt aki viccesen reagálta le, volt aki agresszivan, és volt aki hagyta magát. Mindig annak volt a legrosszabb aki hagyta magát.

2017. jún. 12. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Számomra az állatok többet érnek az embernél. Pont az ilyenek miatt. Ha választani kéne kit menthetek meg, akkor a kutyámat választanám és ez alól csak nagyon kevés kivétel van pl a szüleim. Ha idegen ember és idegen kutya közül kellene választanom, akkor az embert hanynám megdögölni inkább. Ritka szemét egy faj.
2017. jún. 20. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!