Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a véleményed Szabó Péterről?

Mi a véleményed Szabó Péterről?

Figyelt kérdés

Jelenleg ő a legsikeresebb motivációs előadó és tréner Magyarországon.


Lehetőleg olyan írjon véleményt, aki legalább látta egy-két előadását, és akkor már azt is fejtse ki, hogy miért támogatja vagy ellenzi az ő tevékenységét.


2017. jún. 11. 15:57
 1/7 anonim ***** válasza:
83%
Én csak rosszakat hallottam róla.
2017. jún. 11. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%

Van amikor mond jo dolgokat, de nekem sokszor nagyon kozhelyes, alapdolgokat rag szajba. Nyilvan van akinek erre is szuksege van, pl a parom egy ilyen apro kozhelyes, total alapveto dologtol is "repked" napokig, de az ertelmi kepessegei ki is merulnek ezekben igazabol. Ilyen birka tipus, mar bocsanat.

Szokott jokat is mondani amugy, legalabbis ami elgondolkodtat. Nekem az szamit jonak, de az is olyan, hogy kinek mi.

2017. jún. 11. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Én is kifejteném a véleményemet róla:


Én már régóta követem őt, mikor megláttam az első előadását Youtube-on, én már akkor tudtam, hogy egy napon ez az ember nagyon sikeres lesz, és nagyon befog futni. És mint láthatjuk, így is lett.


Én az interneten minden előadását meghallgattam már, illetve most az Áttörést hallgattam meg, ami egy 6 órás anyag.


Viszont az a helyzet, hogy általában ugyanazokat ismétli, és nem igazán vannak új hozzátételek, vagy csak nagyon kevés. A 6 órás Áttörés hanganyagában semmi újat nem véltem felfedezni, amit még nem halottam tőle.


Igazából én valamennyire pozitívnak tartom az ő tevékenységét és hasznosnak.

2017. jún. 11. 16:28
 4/7 anonim ***** válasza:
85%

Alapvetően negatív véleményem van róla.

Önmagában az önfejlesztést és hasonló dolgokat jónak tartom. Azt viszont kevésbé, amikor valaki ezt felhasználva óriási pénzeket csal ki az egyszerű emberekből. Tény, hogy ehhez asszisztálnak a buta emberek és örömmel mennek óriási pénzeket kifizetni neki, de erős, hogy a fotózkodásért külön pénzt kér.

De lépjünk túl ezen, mert ez lenne a legkisebb probléma. Lényegében semmi újat nem mond. Az általa előadott dolgok egésze megtalálható a külföldi nagy nevek könyveiben. Ő ugyanazokat mondja el, de még több szirupos közhellyel leöntve. Ráadásul ezt hihetetlenül gyengén tálalva, mert nem jó előadó. Sok rajongója mondja, hogy az, de nem. A magyar közéletben nagyon kevés ember van, akinek valóban jók a retorikai képességei. Aki maximum politikusokat hallott tötyörögni, annak ez valóban felüdülés lehet, másnak nem igazán. Amit elmond, azt a tudást bárki megkaphatja egy pár ezer forintos régebbi könyvből.

Ehhez jön még hozzá, hogy a háttérsztorija egy mese. Régebben olvastam pár cikket, ahol előadta a dolgokat. Sorban jöttek a hozzászólások különböző emberektől, hogy amiket beszél, azok nem igazak. Ismerték a szülőket, volt, aki együtt járt vele iskolában és a rossz szülői háttér és hasonló megható dolgok nem is igazak. Állítólag jómódú családból származott és mindig volt pénze. Nekem ez tűnik hitelesnek, hiszen a semmiből senki sem fog ilyen brandet kiépíteni, tőke nélkül.

2017. jún. 11. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországon rengeteg a depressziós, önbizalomhiányos, frusztrált, félelmekkel küszködő stb ember, akikről a Szabó Péter félék egy csomó pénzt le tudnak húzni, azáltal hogy behazudják nekik, hogy bármi sikerülhet ha eléggé akarják. És szerintem ez szánalmas, a lelki nyomorultaknak elég a saját bajuk erre még a pénzüket is kidobják Szabó Péter és a többi ilyen semmirekellő közhelyekkel dobálózó tréner könyvére. Aztán éldegélnek egy ideig abban a hiszemben hogy húú most majd biztos összejön amit akarok... mondhatni kapnak egy hamis illúziót, egy reményt, egy ábrándot. De ami késik, nem múlik, előbb utóbb pofára esnek és akkor rájönnek, hogy Szabó Péter hazudott.

A sikerhez bizony önmagában édeskevés a küzdeniakarás. Tehetség, genetika, kapcsolat, szerencse, lehetőség, egészség, pénz is kell hozzá. Nem is kevés. Persze tudom erre Péter azt mondaná, hogy ezek csak kifogások. De valójában, csak azért mondja hogy kifogás, mert senki nem venné meg a könyvét, ha összedőlne a hazugság, amit állít és beismerné, hogy nem elég csak küzdeni a nagy dolgokért, bizony a sikerhez több pozitív tényező együttállása kell.

Ez az egyik dolog. A másik, hogy szerintem rossz előadó,hiteltelen és túl egyszerűen beszél, már-már butának nézi az embert, annyira általános közhelyeket rág a szájába. Számomra gagyi.

Szerintem akinek nincs önmagától akaratereje, annak ettől sem lesz. Max ideig-óráig lelkes lesz tőle és elhatározza hogy na majd holnaptól hozzálát a nagy célhoz, aztán csak halogatja vagy ha el is kezdi, akkor is előbb utóbb feladja. Az ilyen embereknek nem motiváció kell, az ilyen embereknek pszichológus kell, vagy pedig önismeretet tanulni és eldönteni mit is akarnak valójában. De hogy ilyen Szabó Péter megváltoztatná valakinek az életét? Azt nem hiszem.

2017. jún. 11. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Valamennyire egyetértek az előttem szólókkal.


Annyit még hozzátennék, hogy véleményem szerint amiket mond, működnek többé-kevésbé. Viszont az emberek jobban szeretnek előadásokra eljárkálni, és meghallgatni 100-szor ugyanazt, minthogy gyakorlatba is átvigyék.


Más azt is mondja, hogy a tréner kiöli az emberből az egyéniséget, hiszen mindenki mosolygós-pozitív lesz. Valamennyire ezzel is egyetértek.

2017. jún. 11. 18:04
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy nímand kókler.
2017. jún. 13. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!