Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi az élet értelme?

Mi az élet értelme?

Figyelt kérdés
Egyértelműen erre nincs konkrét válasz viszont mégis érdekelne, ki mit tart az élet értelmének, illetve a legfontosabbnak az életben.

2017. jún. 14. 04:45
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
55%
Relativ.
2017. jún. 14. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Nincs neki. Megszületsz és próbálsz életben maradni minél optimálisabb körülmények között.


Persze aki akar, az kereshet magának egy életcélt.

2017. jún. 14. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Mindenki csinál a saját életének értelmet.
2017. jún. 14. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
61%
Azért élek, hogy dolgozhassak, szerintem ezzel sokan vagyunk így. Ez a magyar ember keresztje. Azért dolgozik, hogy éljen, és azért él, hogy dolgozhasson. Az ördögi kör...
2017. jún. 14. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Mikor mi.
2017. jún. 14. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
67%

De van rá konkrét válasz:

42.

2017. jún. 14. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
68%
Ezt mindenkinek sajat maganak kell eldonteni. nekem pl az unokatesom mosolya tobbet er mindennel. Ezert mar ertelmet kapott az eletem es hogy van aki szeret. Van ertelme elni, csak meg kell azt talalni. Es nem felszinesen nezni a dolgokra, emberekre :D
2017. jún. 14. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Sajnos ma az alábbi a felállás az "élet értelmével" kapcsolatban:

Hajtod a verklit mint a barom, hogy "életben maradj", meglegyen a napi kaja, legyen fűtött pecó télen, legyen mit bambulni a kevés szabadidődben otthon, vagy éppen legyen miből nyaralni. Próbálsz igazodni a társadalmi normákhoz, elvárásokhoz. Bármennyire is ellenkeznek sokan, sokszor tudat alatt el akarunk érni olyan dolgokat, amiket az ilyen-olyan marketingogások, reklámok és propagandák belék ültetnek. Ezen felül, ha már "szaporodtunk", aminek elvileg ösztönösnek kéne lennie, akkor az utódaink eltartása, felnevelése lesz az elsődleges cél. Ezt a "szaporodási ösztönt" felülírja az ésszel élőknél az, hogy tudja, hogy az a gyerek a mai világban alsó hangon 20 éves koráig rá lesz utalva, tehát az ösztöneinkkel szemben annyi utódot nemzünk/szülünk, amennyit esélyesnek látunk, hogy becsülettel, nélkülözésmentesen fel is tudunk nevelni. Aztán persze mindig jöhet valami lokális, vagy éppen globális szar, ami beleszarik a levesünkbe, de ez benne van a pakliban, ezzel valamiért nem foglalkozunk (jó példa, hogy a világháborúk alatt is születtek gyerekek, pedig akkor tényleg nem lehetett optimálisnak nevezni a körülményeket)

Ezeken túlmenően, általában az emberek fő életcélja az, hogy az elvárásaihoz mérten "megélje" az életet, mind a karrier, mind a magánélet terén. Van, aki "nagykutya" akar lenni, céget vezetni, megcélozza a felső tízezret, és erre teszi fel az életét. Ha elég kitartó, és rátermett, és persze van egy nagy rakat szerencséje, és ismerettsége, akkor ez összejön, és talán nem kap agyf@$zt a végére.

Van, akinek azzal beteljesült az élete, hogy van 3-4 gyereke, és valaki eltartja, vagy éppen a létminimumon tengődnek, de neki ez jó.

Személy szerint én jó úton haladok az életcélom felé. Van egy gyerekem (lehet szeretnék mégegyet, még nem döntöttem el, mert én egy gyerek felnevelését tudom biztosan vállalni úgy, hogy ha úgy van, akkor szinte bármit megkaphat amire szüksége van, vagy amit szeretne), hivatásos sofőr lettem végre, gurulgatok erre-arra, vezetek (amit nagyon szeretek), és még pénzt is keresek vele, komolyabb betegségem (még) nincs, remélem így is marad, de ha nem, elfogadom. Az életcéljaim közül már csak a kislányom felnevelése, és az "agyf@$z nélkül megdögleni" van hátra, de addig még remélem van egy 50-60 évem (optimális esetben). Vagy nem, mert mint azt írtam, bármikor bármi beleszarhat a levesbe. De ha így maradna kb ahogy most, azt meg tudnám köszönni.

2017. jún. 14. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Alapvetően csak a génjeid továbbörökítése az élet értelme, ezért jöttél létre. Viszont manapság ez jó esetben csak egy része az életednek egy 20-30 éves periódusban, a többit másra tudod szánni. Hogy mit hozol ki belőle, és a génjeid mellett milyen örökséget hagysz a világra, mennyit ismersz meg belőle, és mennyire vagy ambiciózus, az csak rajtad múlik.
2017. jún. 14. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Van rá egyértelműen, konkrét válasz: az, hogy boldogok legyünk.
2017. jún. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!