Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A tetoválásotokat, amit...

A tetoválásotokat, amit fiatal korban rakattatok magatokra, megbántátok, jelenlegi 30-as,40-es- 50-es korú emberek?

Figyelt kérdés
Bevallom, én tetoválás ellenes ember vagyok. Szerintem egyszerűen bűn elrontani egy makulátlan testet mindenféle ábrával, főleg egy nagyon szép női testet, de most nem is ez a lényeg, mert tudom hogy lassan én leszek kissebbségben. Most azokat az idősödő embereket, családapákat, családanyákat, lassan (vagy már most) nagyszülőket kérdezném, megbántátok a fiatalos hévvel, talán hirtelenséggel felvarratott tetoválást magatokon? Strandon flangáló, (nem sértésből, de) fonnyadozó bőrű ötvenes nők már legszívesebben lekaparnák egyre gyászosabb, ráncosabb "pillangójukat" a combjukról?

2017. jún. 19. 15:16
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
De ha konkrétan tanácsért fordulna az unoka a nagyszülőhöz, hogy tetováltasson e vagy sem, mit mondanának neki? Csak annyit, hogy magadnak kell eldöntened?
2017. jún. 19. 20:04
 12/26 anonim ***** válasza:
53%
Igen. Aki büszkén viseli a tetoválását, az tudja, hogy mi kell hozzá fejben, hogy az ember olyan döntést hozzon, amit nem bán meg. És hogy ezt nem lehet erőltetni, így rábeszélni nem érdemes.
2017. jún. 19. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:

[link]


Én semmi undorítót nem látok bennük!


Mondom ezt úgy, hogy nekem nincs egy se, és nem is tervezek.

2017. jún. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:

Ezek azért eléggé beállított képek, jó volt a fotós, a gép, jók voltak a fényviszonyok, és jó volt az utómunka is a legtöbb képnél.


Teljesen más, mikor a strandon szembejön veled egy régen tetovált nagymama, tapasztalatból mondom.

2017. jún. 20. 20:23
 15/26 anonim ***** válasza:
84%
Akadj már le a nagymamákról meg az öregekről. mi a fene zavar mások testén? Szerinted azért vannak, hogy a te esztétikai igényed kiszolgálják? Te azért vagy, hogy másoknak tetsszél? Ez a funkciód? Nőj már fel.
2017. jún. 20. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:
Na pontosan az ilyen kommentek miatt érzem, hogy az embereket mégis zavarják az efféle dolgok. Én kattanjak le a témáról? Én nőljek már fel? Oké, ha engem, a "hisztizős hülyét" kilőjük a képből, attól még nem fognak változni a dolgok. Attól még a tetoválás szubjektíven is ocsmányul fog festeni egy ráncos combon, rongyos derékon. És attól lennék embergyűlölő, hogy kimondom a tényeket? Akkor ha azt kimondom, hogy minden ember meg fog halni egyzer, akkor pszichopata is vagyok? Ha meg valaki mégis büszke idősen is a tetkójára, akkor azt gondolom, nincs arra szüksége, hogy az esetleges kritikusokat kioktassa, viselje mosollyal, magabiztossággal a megjegyzéseket. Ha nekem lenne egy szép kocsim, amit mások ócsárólnának, én csak mosolyognék rajta. Attól még, hogy kijelentem, hogy az emberek öregednek, és mások engem szidnak érte, hogy kijelentettem, az attól még úgy van. Korábban is mondtam, lehet bennem bűnbakot keresni, mert kimondom az igazságot, max lesz kit szídnia az embereknek, (engem) attól még a dolgok nem változnak. Feltettem egy kérdést, tényszerűen írtam az idősődéssel járó bőrfelület-módosulásról, és a minták ezirányú torzulásáról. Ha ezt, nevezetesen a "ráncosodás" vagy "fonnyadás" szavakat ilyen sértőnek találja valaki, akkor nem tudok mit tenni, ilyen a magyar nyelv. Nincs ezeknél fínomabb szinoníma a bőr öregedésére, tudtommal...
2017. jún. 21. 00:08
 17/26 A kérdező kommentje:
És ezt nem csak a legutolsó, hanem a legelső kommentre is írtam válaszul.
2017. jún. 21. 00:19
 18/26 anonim ***** válasza:
100%

Fogd már fel, hogy nem találom sértőnek, csak nem értelek! Itt a kérdésem, többször leírtam már, de most kiemelem neked. Erre válaszolj:


- Miért olyan fontos neked az, hogy a strandon, utcán egy másik ember hogy néz ki, öreg-e, tetovált-e? Miért fáj ez, miért zavar?


Abban teljesen egyetértek, hogy igen, az ember megöregszik, és igen, a tetoválás is megöregszik. De mondd már meg, miért érdekel? Miért foglalkozol napok óta itt a kérdésben is azzal, hogy azok az emberek mit hogy csinálnak, mit gondolnak? Ők se dísznek vannak, ahogy te se, azt csinálnak a testükkel, amit akarnak. Van, akinek műtéti hegei vannak, balesetek nyomai, van, aki szándékosan ejtett ilyen nyomot a testén. Mi ebben a felfoghatatlan, meg az elfogadhatatlan? Miért fontos ez? Miért kell ennek az esztétikáján fennakadni?

Én se megyek oda minden kopasz, sörhasú, visszeres lábú emberhez, hogy számonkérjem, hogy néz ki. A tetoválást is pont így kellene kezelni.


Több kommentet is írtam már és kerülöd erre a kérdésre a választ. Mert nem tudod rá a választ, azt sejtem. Ezért akadtam ki az előző hsz-emben, nem másért.


Amíg nem tudsz érdemben válaszolni, addig ez lekvárkaszálás.

2017. jún. 21. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

Amúgy meg az önnön fontosságodba kicsit bele vagy merülve: napi szinten találkozom ellenvéleménnyel a tetoválásommal kapcsolatban, immunis vagyok. Csak most itt vagy te, aki talán ki tudná fejteni nekem a miértjét. Mármint az oké, hogy nem tetszik, értem, mindenkinek más a szép, stb, de miért kell ezen fennakadni, sulykolni, kérdést kiírni gyakorin, stb, stb. Így tulajdonképpen saját magadat tartod egy olyan téma közelében állandóan, ami elvileg ellened van, nem tetszik, iszonyodsz tőle. Ez már mazochizmus, vagy mi?


Nekem ha valami nem tetszik, semmiképp se foglalkozom vele a szabadidőmben.

2017. jún. 21. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
Ha valaki "fonnyadozó bőrű" akkor tetoválás nélkül is éppen olyan csúnya lenne, nem mindegy?
2017. jún. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!