Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A tetoválásotokat, amit...

A tetoválásotokat, amit fiatal korban rakattatok magatokra, megbántátok, jelenlegi 30-as,40-es- 50-es korú emberek?

Figyelt kérdés
Bevallom, én tetoválás ellenes ember vagyok. Szerintem egyszerűen bűn elrontani egy makulátlan testet mindenféle ábrával, főleg egy nagyon szép női testet, de most nem is ez a lényeg, mert tudom hogy lassan én leszek kissebbségben. Most azokat az idősödő embereket, családapákat, családanyákat, lassan (vagy már most) nagyszülőket kérdezném, megbántátok a fiatalos hévvel, talán hirtelenséggel felvarratott tetoválást magatokon? Strandon flangáló, (nem sértésből, de) fonnyadozó bőrű ötvenes nők már legszívesebben lekaparnák egyre gyászosabb, ráncosabb "pillangójukat" a combjukról?

2017. jún. 19. 15:16
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

19-es


Az embergyűlőlős, és fennakadós részét a kommentemnek nem neked szántam, hanem a legelső kommentelőnek.


Nem is azt mondanám, hogy engem zavar minden tetkós ember, hanem tényleg az érdekel, hogy aki Viseli, azt zavarja e később? Persze, nem tudom tagadni, hogy én tetkóellenes vagyok, és vannak szituációk amiket nehezen viselek, főleg, ha egy szép lányt meglátok a strandon, tökéletes testtel, majd megfordul, a háta két hatalmas szárnnyal, meg egy gerincoszlopi csíkkal ki van dekorálva, hát én sírni tudnék, hogy egy istennői összképet miért rombol le ezzel? Engem nagyon elkeserít az ilyen dolog, de mindegy, ez én vagyok.


Puszta kíváncsiságból írok ki kérdéseket, mert ismerni akarom a többi ember szemszögéből a dolgokat. Meg akarom ismerni a tőlem távol állók gondolkodásmódját. Mi készteti az embert arra, hogy varrasson? Hány hónapig gondolkodik rajta? Milyen arányban bánják meg az emberek? Akár az idősödés diagramján nézve? És tényleg, még ha úgy is tűnik, nem kárörvendésből vagyok kíváncsi, hanem egyszerűen szeretnék többet megtudni a világról. Nem elégszem meg azzal, hogy "vannak ilyen emberek és kész", én a dolgok mögé is szeretnék látni. Sajnos gyakran idegesítőnek, meg sajtkukacnak gondolnak engem, hogy mit pörgök ilyen témákon, de végeredményben megéri, mert mindig egy kicsivel okosabb leszek :)

2017. jún. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
A kérdező voltam, csak egy másik gépről
2017. jún. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

"ha egy szép lányt meglátok a strandon, tökéletes testtel, majd megfordul, a háta két hatalmas szárnnyal, meg egy gerincoszlopi csíkkal ki van dekorálva, hát én sírni tudnék, hogy egy istennői összképet miért rombol le ezzel?"


Más embereknek más a szép. A te szemedben ez lerombolja, másnak emeli az összképet. Az a csaj, aki ekkora tetoválást visel, egy ilyen véleményre pont tojik. Nem neked és a többi tetkóellenesnek akar tetszeni, nem ők irányítják a döntéseit.

Te megkérdezel minden csajt frizuraváltáskor pl, hogy tetszik-e nekik? Nyilván nem, és lesz is olyan csaj akinek pl emiatt nem jössz be. Oké, béna példa, de azt hivatott megmutatni, milyen hihetetlenül arrogáns és egoista attitűd azt várni, hogy mindenki a te esztétikai elképzeléseidnek feleljen meg. Ilyen nincs. Megállapíthatod, hogy ez neked nem tetszik, nem ezzel van a baj, de hogy sírni tudnál... ne dramatizálj és szállj le más emberekről. Azért ez nevetséges.


Próbálok válaszolni a kérdéseidre:

1. Hogy mi késztet a varratásra egyeseket: rengeteg minden. Sokan sötét szubkultúrákkal azonosítják, de a tetoválás is az önkifejezés egyik formája. Van benne egy jó adag exhibicionizmus, az tény, hiszen a bőrünkön akarok viselni valamit, ami ránk jellemző, és nem vethetjük le, mint egy ruhát. A részünk lesz. Így sok esetben olyan kerül fel, ami az életünk része, egy meghatározó emlék, egy mementó. Írtam korábban, hogy rajtam egy dalszöveg sora van. Az a dal húzott ki a legmélyebb szutyokból. Meg akartam örökíteni.

Persze másokkal is történnek fontos dolgok, vannak fontos szimbólumaik, idézeteik, de nem mindenki varratja fel. Mint mondtam, ehhez kell egy adag exhibicionizmus, kíváncsiság (legalábbis az elsőnél), és egy jó nagy adag "lesz*rom" az olyan vélemények ellen, mint a tiéd pl.


2.Hány hónapig gondolkodik rajta az ember? Nem tudom. Én 4 évig terveztem. Az első hosszabb, a többi könnyebben jön, ha jön. Aki divatból tetováltat nonfigot, meg virágocskát, annak fellángoláshoz méltóan rövidebb a folyamat, úgy képzelem.


3.Milyen arányban bánják meg az emberek? Nem tudom. Senki nem tudja. Azt tudom, az én környezetemben lévő tetováltak hány százaléka bánta meg: nulla.


4. Korral is biztosan van, akinek rosszul öregszik (festékfüggő is), de olyannal is találkoztam, aki 65 évesen újraüttette, mert kifakult és megtört. Ha rosszul öregszik a bőröd, más opció is van, mint a sarokban sírni, hogy mit fognak szólni az emberek.


Azt írod: " Nem elégszem meg azzal, hogy "vannak ilyen emberek és kész", én a dolgok mögé is szeretnék látni."


Arra vigyázz, hogy tetkóellenesként sosem fogsz tudni objektíven belelátni a dologba. Egy része mindig érthetetlen és emészthetetlen lesz számodra. És vigyázz arra, hogy emiatt ne bánts meg embereket.

Ja, és ne sírj azért, mert valaki más jól érzi magát a bőrében egy tetkóval.

2017. jún. 24. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:

Köszi a hosszú választ!


Tudom, hogy engem nem kérdezett senki, nem rám tartozik hogy az ember mit művel magával, nem nekem kell megfelelniük, de ez kicsit olyan, mint mikor egy hegyi panorámára hotelt építenek. Senkinek semmi köze nincs hozzá, hogy ott hotel épül, mert egy vállalkozó megvásárolta a telket, pénzt fektetett a dologba, övé a jog, hogy odaépítkezzen, ezzel eltakarva a megszokott szép kilátást a hegyoldalról. Nagyon sok túrista panaszkodik ilyen esetekben, holott elvileg nincs igazuk, mert nem övék a hely. Na kicsit én is ilyen vagyok. Nincs igazam, de valahol azért talán meg lehet érteni az én gondolatmenetemet is ezügyben.

2017. jún. 25. 13:35
 25/26 A kérdező kommentje:
De hogy ne tűnjek annyira szűk látókörűnek ezügyben, nem konrkétan a tetoválással van bajom, hanem ha a eleve szépet (szubjektíve) megmódosítják. Azt se kedvelem amikor egy szép nő mondjuk kopaszra levágja a haját (láttam párszor ilyen érdekességet). Vagy amikor felszilokonozzák a szájukat a nők, holott előtte csinos volt, és ezzel kacsaszerűek lesznek. Vagy mikor egy srác szanaszét jukasztgatja magát, a fülébe hatalmas gyűrűt rak, stb. Nem rám tartozik, nincs közöm hozzá mit csinálnak magukkal, de hogy az előző példámhoz visszatérjek, egy idős papó is elmorzsolhat 1-1 könnycseppet, mikor a szép panorámáját elcsúfította egy hotel, és szerintem ilyen szituációba nem fog kirohanni a hoteltulajdonos, hogy "Mit sírsz papa? nem a te telked! nem a te dolgod!" így talán nekem is van némi jogom búslakodni :)
2017. jún. 25. 13:56
 26/26 anonim ***** válasza:
szánalmas vagy, és nem azért, mert nem szereted a tetoválásokat, hanem mert csak gyűlölködni tudsz, és az okozna neked kielégulést, ha azt olvasnád, hogy az emberek megbánták.
2017. júl. 26. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!