Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért ilyen eszméletlenül...

Miért ilyen eszméletlenül szerencsés néhány ember?

Figyelt kérdés
Már alapból azt nem tudom elfogadni hogy nem egyenlő esélyekkel indulunk az életben. De az mèg jobban zavar,hogy vannak olyan emberek akik úgy lettek sikeresek egy adott területen hogy szinte semmilyen erőfeszítést nem kellett tenniük èrte. Meg vannak olyan emberek akikkel kb csak jó dolgok történnek,nem igazán állítja őket trauma elè az èlet. Meg azon gondolkodtam hogy pl fociban az hogy valaki mondjuk a Barcelonába focizik ott több szerepe van annak hogy jókor játszott jó helyen,mint az hogy tényleg ő e a legjobb a posztján. Ezzel arra cèlzom,hogy mondjuk szerintem vannak jobb vèdőjátèkosok a világon mint akik jelenleg ott játszanak,de valamiért ők nem jutnak oda,pedig a kèpessègük alapján simán befèrnènek. Természetesen ezzel nem azt mondom hogy rossz vèdők jàtszanànak a csapatban,csak szerintem vannak jobbak is. Ès az életben is hasonlóan van,hogy nem mindig a jobb képességű győz ès ez nagyon zavar,hogy van aki azèrt kerül jobb helyzetbe mert èpp szerencséje volt.
2017. jún. 20. 09:45
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
27%
A prolik szeretik mondogatni ezt, hogy valakinek "szerencséje" volt. Te csak az eredményt látod, de a mögötte lévő munkát nem látod, vagy nem érdekel. Nyilván vannak olyanok, akik örökölnek/pénzt kapnak stb. és úgy lesznek sikeresek, de a legtöbb ember megdolgozik érte. Mesélj, ki például szerencsés? És te miért idegeskedsz ezen? Miért nem teszel azért, hogy jobb legyen neked?
2017. jún. 20. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
81%
Igen, ez így van, neked is szerencséd van meg nekem is, hogy netezgetünk, de vannak ennél rosszabb és jobb helyzetek is, attól függ, hová születsz, földrajzilag és milyen családba, milyen lehetőségekkel.
2017. jún. 20. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
80%

"valaki mondjuk a Barcelonába focizik ott több szerepe van annak hogy jókor játszott jó helyen"


A mögötte lévő munkát is figyeled?

Egy megye bajnokságon le tudnál futni 90 percet? Na ezt szorozd meg 30-al és megkapod, hogy meccsenként mennyit futnak. A napi edzésről és a megtartóztatásról (nem szabad ám nekik cukrokat meg csokit, kólát inni..) nem is beszélve.


"rossz vèdők jàtszanànak a csapatban,csak szerintem vannak jobbak is."


Itt az idő! Legyél a Barcelona edzője és keress te tehetséges játékosokat.


"vannak olyan emberek akik úgy lettek sikeresek egy adott területen hogy szinte semmilyen erőfeszítést nem kellett tenniük èrte."


Vagy csak nem látod a befektetett munkát.


"nem igazán állítja őket trauma elè az èlet."


Nem tudom te hogy vagy vele, de én inkább örülök más boldogságának és gondtalan életének. Trauma elé meg mindenki áll: szülők öregszenek, megbetegszenek, eltávoznak, a gyerek elesek, betörik a feje, eltörik a keze, megverik éjszaka stb. Ezek a dolgok hozzátartoznak az élethez.

2017. jún. 20. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
69%

Nem ismered a másik életét igazán. Láthatod a külsőségeket, de nem tudod, hogy mit érez belül.

Pont tegnap olvastam egy könyvben, hogy akire azt mondták, hogy mennyire szerencsés, azt válaszolta, hogy ennek a szerencsének nagyon nagy ára volt. Csak persze ezt mások nem tudják, látják.

2017. jún. 20. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

Aranyos, mennyire fogalmad sincs az életről. A világ bizony igazságtalan, ez igaz, de ezt lehet ám motiváló tényezőként is felfogni, rajtad múlik.

Én durván mélyről indultam, de rengeteget dolgoztam a sikeremért és most olyan életem van, amiről régen álmodozni sem mertem. Te is képes vagy rá, ha elég elszánt vagy. Olyan, hogy sors nem létezik, az életedet döntések és annak következményei sorozata irányítja - még akkor is, ha könnyebb lenne a sorsra fogni és hárítani magadról a felelősséget.

2017. jún. 20. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
82%

Hogy lepontoz mindenkit :))))

Ebből is látszik, hogy igazunk van, ő pedig szegényke. Az ilyen emberek nem jutnak soha egyről a kettőre, mert mindig másokkal foglalkoznak.

2017. jún. 20. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Úgy néz ki hogy le kell írnom dolgokat hogy megérthessétek miért gondolom így. Jelenleg 18 éves vagyok. Kezdem rögtön a sporttal,ha már egyszer azt hoztam példának. Kis korom óta(nagyjából 11 éves korom óta) utánpótlás szinten nb1-es bajnokságban fociztam. Szorgalmasan jártam edzésre,mellette lejártam focizni barátokkal,mert neves focista akartam lenni,ez volt az álmom. Volt a csapatban több olyan játékos is akik fele annyi munkát nem raktak bele mint én,de ők mégis több játékelehetőséget kaptak mint én. Csatár voltam,de csereként több gólt szereztem,mint a kezdő csatárunk. Ennek ellenére az edző továbbra sem szavazott bizalmat nekem a kezdő csapatban. Az állandó mellőzés megviselt lelkileg és 16-17 évesen abba is hagytam az egészet. Utána elmentem bokszolni,mert gondoltam egyéni sportban jobban tudok majd érvényesülni. 2 év után abbahagytam mert úgy gondoltam hogy ebben nem tudok nagy sikereket elérni. Jelenleg testépítek,viszonylag szépen is fejlődök,remélem ebbe majd sikeresebb leszek.

Magánélet: Az első szerelmem 13 éves koromban volt. Nagyjából fél évig udvaroltam neki,mire összejöttünk,de örültem hogy elértem a célom,boldog voltam,tökre beleéltem magam. Rá 2 hétre közli hogy ő nem akar tovább velem lenni,de indokolni nem akart. Nem telt el ezután egy hét összejött egy másik gyerekkel akivel kb. évekig együtt volt. Itt is igazán az fájt hogy nekem kétszer annyit kellett dolgoznom és még csak nem is volt igazán értelme. Azóta csomószor volt olyan hogy próbálkoztam más lányoknál,de a rendszeres elutasítás megtörte az önbecsülésem. És amikor azt látom hogy valakinek havonta van új barátnője akkor én hozzá képest elég szerencsétlen vagyok úgy gondolom. A családomról nem akarok írni semmit mert az már tényleg nagyon magán dolog.

2017. jún. 20. 11:01
 8/23 A kérdező kommentje:
És egyébként én nem pontoztam le senkit. ( bár tudom úgy sem hihető,de tényleg így van)
2017. jún. 20. 11:03
 9/23 anonim ***** válasza:

Hú, tininyavalygás... azt hittem, hogy már valami komolyabb dologról van szó. Majd felnősz, és hátha benő a fejed lágya.


"Volt a csapatban több olyan játékos is akik fele annyi munkát nem raktak bele mint én,de ők mégis több játékelehetőséget kaptak mint én"


Ezt te gondolod így, lehet, hogy sokkal többet dolgoztak érte mint te.

2017. jún. 20. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

És ennek a történetnek mi köze a szerencséhez????

Tudod, hogy hányan fociznak óvodás koruktól csapatban? Tudod, hány kisgyerek készül profi focistának? Nyilván nem lehet mindenki az.

És nem a 13 éves első szerelmed lett életed párja örökre???? Komolyan??? Az lenne a fura, ha még együtt lennétek :)

Ez nem szerencse vagy szerencsétlenség. Ilyenek (sőt még ennél sokkal rosszabbak is) mindenkivel történnek. Ez az élet része. Csak nem kell minden változást tragédiaként vagy problémaként kezelni.

2017. jún. 20. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!