Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egyik ismert politikusunk...

Egyik ismert politikusunk mondta hogy mindenki annyit ér amije van. Ti mit gondoltok erről? Igazat adtok neki?

Figyelt kérdés
2017. jún. 22. 09:53
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Sőt a válaszolók többségével egyetértek
2017. jún. 22. 11:27
 12/15 anonim ***** válasza:

Nem azt kell nézni, mit mond ,hanem hogy ki mondja!

És had ne ecseteljem milyen alja ember ez a Lázár.

2017. jún. 22. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Azt tegyük hozzá, nem a nulláról (önerő) indult. Szülei tolták előre, így könnyen tesz ilyen meggondolatlan kijelentéseket. Engem nem sért, nem haragszom rá...én is mondtam már olyat, (még ha igaz is), amit nm kellett volna.

Amit mondott azt úgy kell értelmezni: ne hagyd el magad, mert akkor nm érsz semmit. Ne várj a sültgalambra.

Persze mint mondtam a milliárdos szülei pátyolgatták, hogy vigye valamire.

Nagyon helyes, ez a felelősségteljes szülők.

2017. jún. 22. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Lőrinc akkor nagyon értékes tagja a társadalomnak. Látszik is a beszédein hogy képben van bármiről kérdezik.
2017. jún. 22. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Psycho ***** válasza:

Borzalom ez a kijelentés, sok-sok tekintetben.

Először is élből visszakérdeznék, hogy mégis hogyan lehet egy embernek az értékét megállapítani? Nagyon szubjektív dolog, és a válasz végső soron attól fog függeni, hogy miként definiáljuk azt, hogy emberi érték. Ha azt mondom, hogy tulajdon/vagyon = érték, akkor persze ilyen tekintetben igaz, de szerintem fel sem kell hívni a figyelmet a fent jelölt képlet önkényességére.


Az pedig, hogy objektív módon definiálható-e egy ember értékessége, már filozófiai jellegű kérdés, és szerintem nagyon sokat lehetne erről agyalni / vitázni / ötletelni. Önmagában már arról is, egyáltalán definiálható-e ez a dolog.


Elhangzott, hogy az eredeti kijelentés így szólt: "akinek nincs semmije, aki nem vitte semmire az életben, az annyit is ér". Ez némileg talán tompítja a dolgot, de így is könnyen támadható kijelentés, és nekem erről a pökhendi, nagyképű kifejezés jut eszembe. :/ Jó tudni, ha egy cunami elviszi a házamat, akkor értéktelen ember leszek. Majd figyelek a cunamikra (remélem kihallható az irónia...)

2017. jún. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!