Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért eszik meg sokan ezeket...

Miért eszik meg sokan ezeket a, , motivációs" maszlagokat?

Figyelt kérdés
,,Mosolyogj mindenkire, mint egy félbolond, és akkor a világ is úgy áll hozzád!". Ez csak az egyik ilyen nagy ,,bölcsesség". Tényleg nem látják az emberek, hogy ezek az ,,életsegítők" csak a pénz miatt csinálják ezt? Annyira felszínesen gondolkodnak adott dolgokról, hogy az már fáj.
2017. jún. 23. 14:55
 1/9 anonim ***** válasza:
70%
Sokan szeretik a közhelyeket, idézeteket meg a többi ilyen motivációs vackot. Ez személyiség kérdése mint ahogy vannak akik a mulatós "zenét" szeretik.
2017. jún. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
#1 Hehe, azt megfigyeltem, hogy aki ilyen sekélyesen gondolkodik, az általában vonzódik az igénytelen, kereskedelmi ,,zenékhez".
2017. jún. 23. 15:05
 3/9 Fatal_3rror_ ***** válasza:
0%
Még mindig jobb motiváltnak és pozitívnak lenni, mint ilyen rosszindulatú, megkeseredett embernek...
2017. jún. 23. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
#3 Látom, nagyon felfogtad a kérdésem lényegét. Te komolyan leérettségiztél?
2017. jún. 23. 15:54
 5/9 anonim ***** válasza:
Mert könnyebb azzal etetni a népet, hogy jajj csak képzeld el stb és teljesül, mint az mondani hogy "édeskiscsillag" ha az életben el akarsz érni valamit, az kőkemény munka. Ami: energia, idő = türelem, fáradozás. A legtöbben szeretnének mindent gyorsan megoldani, lehetőleg nulla energiabefektetéssel. Lásd pl fogyás. Nem az van, hogy sportolj csomót, hanem igyál ilyen-olyan méregdrága löttyöt és a semmitől lefogysz majd. Az egyszerű megoldások vonzóak az emberek nagy többségének és indulhat a vergődés. A másik, hogy jól van kitalálva. Ha nem működik, biztos nem csinálod jól, és ennyi. :) Amúgy a pozitív normális hozzáállás tényleg fontos, de mert elképzelem, hogy ülök egy kád pénzben, attól még nem lesz egy kádam tele 20 ezresekkel :)
2017. jún. 23. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Amúgy az Ő mosolyuk igazi. Az életsegítőké. Amennyit keresnek a hiszékeny embereken, lehet is. :) Lehet ezt csinálni, csak kell hozzá gyomor. :)
2017. jún. 23. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én azt bírom, amikor ismerős átküldi nekem adott motivációs könyvet/stb., meg nyomja a kioktató dumát, hogy ő eszerint fog élni...aztán pár óra múlva már ugyanott tart, ahol eddig.
2017. jún. 23. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanezek az emberek, kétkedés nélkül hisznek a Titok és más ezós halandzsákban is. Ha mégsem jön be, akkor megmagyarázzák ők, hogy hát azért nem sikerülnek a dolgok, mert még nem hiszel eléggé.

Poén az egészben, hogy a motivációs és ezós maszlagok kitalálói ezek miatt lettek sikeresek. Ha az emberek nem lennének ennyire hiszékenyek ezekkel kapcsolatban, akkor ezek a motivációs emberek és ezós írók az utat kaparnák közmunkásként.

De várjál, ezzel még nincs vége. Ezek a hithű követők nem hisznek mindenben, az autódat például már nem tudod nekik eladni, mert ezek az emberek téged már hazugnak tartanak már a telefonban, pedig nem is ismernek, soha nem találkoztál velük. A motivációs embereket sem ismerik személyesen, de eljárnak az előadásaikra és perkálnak rendesen a könyveikért és az előadások belépőiért. Azzal, hogy hú ez az ember sikeres lett és én is követni akarom a példáját. Akkor mindenkinek motivációs előadónak és ezós írónak kell lennie és megkopasztani a hiszékeny embereket.

2017. jún. 23. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Sokszor feldobják a nők azt a kérdést ismerkedéskor, hogy mi a horoszkópom...na, ilyenkor összeszorul a gyomrom az undortól, és valahogy képtelen vagyok ugyanúgy tekinteni rá, mint a kérdés előtt. Az ezotériában/horoszkópokban való hit egy népbetegséggé vált, ez az utóbbi pár évben erősödött fel igazán.


Való igaz, magam pesszimista ember vagyok, de ha látom valakin, hogy egészségesen optimista, azzal egyáltalán nincs bajom. Engem az irritál, mikor jön valaki a földöntúli (erőltetett) pozitívkodásával, leszólja a negatívabb szemléletű embereket, közben meg ő sem különb...

2017. jún. 23. 18:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!