Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit csináljak, mit csinálnátok...

Mit csináljak, mit csinálnátok a helyemben?

Figyelt kérdés
15 éves vagyok, eléggé rámerőltetett szakmát tanulok. Tegnap beszélt anya az oktatóval, akihez kell majd mennem nyári gyakorlatra, ma 6:30-ra kell mennem és nagyon rosszul érzem magam. Eddig kb semmit nem tudtam aludni, mert nem kaptam levegőt a náthától, és olyan szorongás van bennem, máshogy nem tudom megfogalmazni. Nagyon rosszul érzem magam és semmi kedvem nincs menni.
2017. jún. 27. 03:26
 1/9 anonim ***** válasza:
Mondjuk, kommunikálj. A kommunikáció sok mindent meg tud oldani. Miért nem mondod meg nekik, hogy te ezt nem szereted, és nem akarod csinálni. Sorakoztasd fel a érveidet, és szépen mondd el a szüleidnek. Nem hiszem, hogy ne értenék meg.
2017. jún. 27. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Minden porcikáddal ellenkezel a szakma ellen.


Egyébként mi az?


Helyette mit szeretnél tanulni?

2017. júl. 3. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Kőműves, szó szerint utálom. Fogalmam sincs mi szeretnék lenni, de hogy köműves nem, sz biztos.
2017. júl. 3. 21:53
 4/9 A kérdező kommentje:
Ráadásul ami a legrosszabb, hogy nem volt soha apám, aki megmutatja, hogy mit hogy kell. Pl most az oktatómat még sajnálni is tudom. Nyári gyakorlaton vagyok és annyit nem tudott rám bízni, hogy a hosszabbítót feltekerjem. Nem tudtam, hogy az a vezeték, amit ki kell húzni, hogy van, azt hittem ha azt ki akarom húzni, elrontom, mert még nem láttam olyat, meg amikor feltekertem nem használtam azt a "kart" amivel fel kell tekerni, mert még nem volt olyannal dolgom, ráadásul ezért még fizetnie is kell... Szerintem mindenki jobban járna, ha nem lennék kőműves.
2017. júl. 11. 09:17
 5/9 A kérdező kommentje:
*azt tudtam, hogy ki kell húzni, csak nem tudtam hogy melyiket, és neki kellett kihúzni...
2017. júl. 11. 09:18
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha nem tud értelmesen magyarázni az oktatód, kérdezz! Úgy tanulsz. Egyébként jó szakma a kőműves, mit nem szeretsz benne? Azt fogalmazd meg. De jó lenne, ha tudnád, mi érdekel, addig nem tudsz váltani. Vízvezetékszerelő, festő-mázoló, burkoló, villanyszerelő, háztartási gép javító? Mind hiányszakma, rögtön lenne állásod, ha végzel. Ha jól dolgozol, akkor pedig te uralod a környéket. Ne tudd meg milyen nehezen találtam valakit, aki az elromlott hűtőm megjavította. 15 percet dolgozott, hozott egy 6000 forintos alkatrész, fizettem neki 12 000 ft-t. Igaz ő rögtön jött, míg a szakszervizt 4 órán keresztül hívogattam és a telefont se vették fel vagy foglaltat jelzett.
2017. júl. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Hogy mit nem szeretek benne? Igazából azt sem tudom mit lehet benne szeretni, de csak hogy felsoroljak párat:

-inni nem tudok, mert azidő alatt elfogy, amit vittem (igen, vihetnék többet, de így is 2l-eset vittem)

-enni nem tudok, mert retkes a kezem, meg úgy mindenem, ahogy minden más is körülöttem, és retkes kézzel nem eszek, és természetesen a kezemet sem moshatom meg, mert csap sincsen, meg ha lenne is, az ott lévő dolgoktól elmegy a kedvem az évestől

-leülni nem tudok, csak olyan helyre, ahol megfájdul tőle a hátam, de leülök, mert már nem bírom tovább, és megfájdul a hátam

-a sok állástól megfádul a lábam is

-wc-re nem tudok elmenni, mert nincs

És ezt 10 órán keresztül, mikor még az 1 óra is 1 teljes évnek tűnik. Jelenleg ez van nyári gyakorlaton, hát nem akarom megtudni, hogy milyen lenne, ha már nem csak nyári gyakorlaton lennék.

2017. júl. 11. 19:26
 8/9 anonim ***** válasza:

Hát ez szomorú. Előírás, hogy legalább egy budi vagy toi-toi legyen az építkezésen meg legalább egy kerti csap kezet mosni és inni. Ott nagy szabálytalanságok vannak ezek szerint.


Mióta jársz ebbe a suliba? Én végig csinálnám a helyedben, de ha nagyon frusztrál a hely, váltanék. Engem inkább a trágár beszéd, piás-bagós kollégák zavarnak bizonyos helyeken, de ez is a munkavezetőtől illetve a cégtulajdonostól függ, milyen rendet követel. De neked kell tudni mit akarsz. Álom munkahely sajnos nincs. :(

2017. júl. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Eddig 3 alkalommal voltam, mert nagyon nem volt kedvem hozzá... És ők is mind cigiznek, mindenhol, akár az autóban is rágyújtanak. A főnök meg... Fingott direkt jó hangosat és "egészségemre".
2017. júl. 12. 16:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!