Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van olyan, akinek 30 felett...

Van olyan, akinek 30 felett jött egyenesbe az élete?

Figyelt kérdés

24 vagyok, de a mostani helyzetem borzasztó, azért hogy valamit tudjak keresni 4 hónapot kell lennem kint külföldön, itthon meg alig egy hetet tudok lenni. Ez nem élet... De ha nem ezt csinálnám, akkor nem tudnék olyan életet élni, hogy élvezetes legyen... Nem a pénzszórásról van szó, de például a Németországban az emberek megtehetik azt hogy hetente viszik nyaralni a családjukat, stb...


Van akinek hasonlóan xopás volt az élete, de később helyre jött? Én gondolkodok azon, hogy elmegyek egyetemre, hátha úgy megtudom majd tenni azt, hogy jól keressek de minden nap hazamehessek munka után...



2017. júl. 2. 20:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de van akinek 24 évesen még ennyire sincs "egyenesen az élete". Konkrétan látok veled egykorú fiatalokat akik egyetemen szenvednek, árufeltöltőként güriznek... szóval szerintem a te életed egyenes, csak többre vágysz mint ami most lehet. Idővel persze jobbra fordulhat a helyzeted, de addig örülj még van mit az asztalra tenni és enni.
2017. júl. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Mondok jobbat. A magyar emberek többsége soha nem volt még Németországban, és nem is lesz.
2017. júl. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

csak hogy aki egyetemen szenved árufeltöltőként, az addig lesz az amíg el nem végzi... Ha tegyük fel egy progrmaozó tanuló lenne a személy, akkor egyetem után 1-2 éves tapasztalattal simán kereshet még itthon is havi 500 ezret 8 órás munkával.


Én igazából arra lennék kíváncsi, hogy akik hasonló helyzetben voltak mint én, de végül sikerre futottak (normális munka, jó pénz), azok hogy bírták ki és miben reménykedtek, mi adott nekik erőt és motivációt ez idő alatt... mert én úgy vagyok hogy ha mondjuk 40 évesen is még ugyan így fogok szenvedni akkor inkább a halál, mintsem egy ilyen xar semmilyen élet :/ Ez nem élet, hogy hol itt, hol ott, és nem vagy se itt se ott, csak ingázol össze vissza, és ha meg épp nincs munkahely akkor megy a stresszelés hogy hogy találok újat...

2017. júl. 2. 21:06
 4/5 anonim ***** válasza:
Nyilván élni kell valamiből, de attól még probléma, hogy a pénzt tartod az életed meghatározó elemének.
2017. júl. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Szia!

Én lusta voltam tanulni.Az eszem megvolt,csak kedvem nem volt. Meg is lett az eredménye. Egy gyárban güriztem 84.000 Ft-ért.1 műszakos, ülő munka volt. Utáltam, járt az agyam,hogy tanulni kéne. Mindig is a jog érdekelt,a jogi egyetemre készültem fejben. Aztán szerződést bontottak velem. Átkerültem egy másik gyárba, 3 műszak,állandó túlóra, 130-150 között..Álló munka,kikészültem.

Közben mérlegeltem,hogy a jognak semmi értelme, 23 voltam, 5 év egyetem, 3 év gyakorlat?! Nem,köszi.

Elmentem másik képzésbe,3 műszak mellett nyomtam, levelezőn.

Ennek köszönhetően átkerültem irodába, rugalmas munkaidőben,de a fizu 150.

Nem mondom,hogy életem karrierje,de tekintve,h 85-öt feldupláztam,a munkaköröm is megváltozott,mivel még nincs meg a diplomám,csak érettségim van,szerintem 3 év alatt egész jó előre jutás.

Épp most váltok munkahelyet, ahol a fix is ennyi + bónusz + cafeteria még.. Tehát lépkedek felfele, szerzem a tapasztalatot. Bízom benne,hogy 2 év múlva még inkább előrébb leszek :)

2017. júl. 6. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!